Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Az mitől van amikor valaki...

Az mitől van amikor valaki nem érzi szükségét a beilleszkedésnek és nem is tesz semmit ez irányban?

Figyelt kérdés
Én mindig is ilyen voltam, nem éreztem késztetést, hogy beilleszkedjek sehol mivel az emberek nem érdekeltek meg amúgy is csak szerep játszás az egész és nincs kedvem ilyesmikhez. Ez patológiás vagy pedig érthető dolog?
2019. ápr. 22. 11:31
 1/9 A kérdező kommentje:

Ja és azt figyeltem meg, hogy ez általában kifejezetten zavarja az embereket amit soha nem értettem meg, hogy miért, hogy miért nem hozhat valaki szabadon döntéseket arra vonatkozóan, hogy mit szeretne csinálni, hogy szeretne élni.

Amikor meg rákérdeztem hogy mégis miért látják úgy, hogy valakinek mindenáron be kell illeszkednie másképp jaj neki, sosem tudtak egy megfelelő választ adni, de valahogy annyit le tudtam szűrni, hogy nem tudják miért de egyszerűen csak KELL.

2019. ápr. 22. 11:37
 2/9 anonim ***** válasza:
52%

Az emberek alapvetoen jo tarsasagok.

Pl Teljesen mas ugy hazamenni sulibol hogy egyedul es azt hallgatni hogy takarits ossze, mint pl oszttarsakkal zenet hallgatva viccelodve jatszva szorakozva vagy megbeszelve hogy este tali kosarazni deszkazni vagy barmi


Ahol csak annyi az elet, hogy suli es otthon, vagy munkahely es otthon, abba sztem bele lehet őrülni.

2019. ápr. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
*hazaerve meg anyátol azt hallani h takarits
2019. ápr. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

3


Igen jó móka lenne egy ideális világban csak nem egy olyan világban amelyben az emberek megjátszák magukat, előítéletesek, felszínesek. Meg egyáltaláb ki akar ilyen emberekkel mókázni, kacarászni. Ha elnézed ezeket nekik akik belül te is pont ugyanolyan kis sz@rházi vagy mint ők.

2019. ápr. 22. 11:46
 5/9 anonim ***** válasza:

Én akkor nem érzem szükségét a beilleszkedésnek, ha nem az "én társaságommal" vagyok. Pl.munkahelyen.

Az ebédlőben vagy azt beszélik meg, hogy ki mit főzött a hétvégén, ki hogy takarított, vagy hogy kinek milyen szemét a férje. Vagy hogy Julikának mekkora segge van a szoknyában.


Én nem vagyok kétszínű, van életem a főzésen kívül, jó kapcsolatom van a férjemmel és nem érzek késztetést arra, hogy beilleszkedjek egy számomra visszataszító közegbe.


Ráadásul tudom, hogy aki megdicséri pl.a hajamat, az amint kimegyek úgyis odafordul a többiekhez, hogy "látod milyen szarul állt neki?". :D szóval kösz nem, inkább leszek én a kívülálló.

2019. ápr. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

5


Erről beszélek. Ilyenek az emberek. Hozzás hasonlóak nagyon kevesen vannak, annyira kevesen, hogy lényegében nem is léteznek. Csak ezért mertem általánosítani. Nyilván egy ideális világban érdekelne engem is a szocializálódás de nem itt pszichopatákkal, vérszívókkal, köpönyegforgatókkal és kibeszélőkkel. Fúj de utálatosak.

2019. ápr. 22. 12:00
 7/9 anonim ***** válasza:

Én is szokszor megkapom, hogy antiszociális vagyok és bunkó is, mert nem vegyülök. A csapatépítőkre nem megyek, ahogy hallom férjtől/feleségtől függetlenül 2 pálinka után mindenki lefekszik mindenkivel, aztán együtt hánynak és ez összekovácsolja a csapatot.

:D


Engem mondjuk sosem zavart, van egy szűk baráti köröm, családom. Aztán mindenki azt gondol amit akar. Ahogy én is róluk. :D


5-ös voltam.

2019. ápr. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nálunk van egy fiú, aki 4 hónapja dolgozik itt, most, az utóbbi két hétben kezdett el megnyílni, és most jöttünk rá, hogy amúgy jófej, csak titkolta. Hozzászól témákhoz, poénkodik, meg ittmaradt ő is este iszogatni meg beszélgetni, és többet beszélt 4 óra alatt, mint az elmúlt 4 hónapban összesen.

Felmerült a téma, hogy eddig senki se szerette, és nem értettük. Kérdezte, hogy miért. Az volt a kollektív válasz, hogy azért, mert mindenki próbált nyitni felé, beszélgetni vele, de ő senki felé, és el is utasította ezeket a kezdeményezéseket.


Nem KELL beilleszkedned, nyilván nem kötelező, de ha a többiek próbálnak nyitni feléd, de te elutasítod, mert azt nézed ki belőlük, amiket írtál anélkül, hogy ismernéd őket, az bunkóság.

2019. ápr. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Általában egy csoportban van egy "vezérkutya", aki kialakítja a csoport összetételét. AZ ilyen helyzetek vagy jó-, de leginkább negatív irányba viszik a csoport alakulását. Rendszerint én ezért nem szeretnék-akarnék másokhoz kapcsolódni.
2019. ápr. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!