Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit gondoltok a netes barátság...

Mit gondoltok a netes barátságról? Létezik szerintetek neten kialakult barátság?

Figyelt kérdés
Itt most konkrétan arra gondolok, mikor két ember évek óta barát a neten keresztül és nem találkoztak még.
2019. ápr. 24. 12:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Létezik
2019. ápr. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
48%

Jómagam még csak ismerősöknek sem nevezem őket.

'Barátok', puszi pajtások a neten, ám az utcán elmennének egymás mellett.

Még az sem biztos, hogy saját gondolatait írja le az illető, hanem azokat, amiket a másik vár.

Két-három, vagy akár több szmájli nem helyettesíti a szívből jövő nevetést.

Csak netes barát? Közös programként egyszerre nézegetjük Párizs képeit?

2019. ápr. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
78%

Egyik legjobb barátommal egy netes játékon ismerkedtem meg, lassan 10 éve. Most szeptemberben találkoztunk először élőben és töretlenül megmaradt a baráti viszony.

Másik legjobb barátomat 3 éve ismerem anotalkról, vele még nem találkoztam élőben.


Tehát igen létezik :D

2019. ápr. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Létezik neten kialakult barátság. Véleményem szerint, ha jó viszonyt ápolnak, akkor a személyes találkozásra is sort kerìtenek.
2019. ápr. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Létezik, de elég nagy az esélye, hogy elhal a barátság, ha mindkét fél nem tesz bele energiát, csak örökösen az egyik fél.

Több mint húsz éve használom az internetet, nagyon sok emberrel beszélgettem. Régebben még könnyebb volt a kapcsolatok fenntartása (tartalmas e-mail levelezések), most meg dől mindenhonnan az inger és az "azonnali üzenetváltásos" beszélgetések olyan üresek...

Akikkel élőben ismertük egymást (mert például egy helyre jártunk pár évig oktatási intézménybe) velük is nagyon nehéz a netes kapcsolattartás. Ha írok, van kommunikáció, de ha megunom hogy én keressem a másikat, örökre, végérvényesen eltűnnek életemből (tapasztalat).

Volt külföldi levelezőtársam, akivel 3 év után találkoztam. Volt akivel netes megismerkedésünk után 5 évvel találkoztam és a mai napig váltunk időnként levelet, több mint tíz éve. Kicsit kiüresedett már az ilyen kapcsolat: már mindent megkérdeztünk egymástól, mindent tudunk a másikról így csak a "ki hogy van" témák kerülnek szóba. Ha élőben találkoznánk, akkor lennének történések, lenne miről beszélgetni...

2019. ápr. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Igen, létezik. Igaz ritka, mert az egyik fél általában nem veszi komolyan, de ha tényleg őszinték egymáshoz, akkor lehetséges.
2019. ápr. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Attól függ, mennyire nyitott a két ember. Alapjáraton Két mondat után nem sok ember megy bele abba, hogy szaladjon és élőben megismerje a másikat vagy csak szimplán megnyíljon mélyebben, de, ha fokozatosan mélyül a viszony vagy pl a két fél ugyanannyira nyitott, esetleg már a kezdetekben éreznek valami "vonzót" (akár barátilag, akár szerelmileg), meg van az esélye, hogy hosszú távu barátság vagy kapcsoalt is létrejöjjön.


Ebből következik az is, hogy ki mennyire veszi komolyan az ismerkedést.

2019. ápr. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Neten kialakult barátság létezhet, de netes barátság szerintem nem az igazi, tehát nincs.
2019. ápr. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
46%
Nem tartom igazinak a netes barátságaimat. Messziről, szinte idegenként könnyű fenntartani egy ilyen kapcsolatot. A másik nem fog a válladon sírni, nem fog megkérni, hogy kísérd el valahova, stb. Csak írnod kell neki amikor kedved van. Semmi nagyobb erőfeszítés a barátság jegyében. A lelkizés is könnyebb ha nem látod a másik arcát. És lehet osztogatni olyan tanácsokat, amiket magad sem tudnál megfogadni. Úgyse lát a való életben, akkor már lehet egy kicsit bölcsnek tűnni. Sok minden működik a neten, de ehhez annál több kell.
2019. ápr. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Létezik.
2019. ápr. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!