Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért érzem 1-2 nap után,...

Miért érzem 1-2 nap után, hogy nem vagyok fontos neki?

Figyelt kérdés

Van egy barátom, régen rengeteget beszéltünk, minden nap akár éjszakába nyúlóan, aztán ahogy több munka lett, és neki párkapcsolata úgy egyre szaporodtak a beszélgetés nélkül töltött napok, egész addig, hogy volt hogy napokig semmi, és ha mégis akkor is max pár mondat a munkáról. Nagyon elkeseredtem, úgy éreztem többé nem vagyok neki fontos. Mikor ezt próbáltam említeni, ő még csak nem is értette a problémát.

A múlthéten újra minden nap beszéltünk, és akkor újra jól voltam én is. Mutatott egy csomó mindent amit mostanában csinált, szakmailag számomra lenyűgöző dolgokat, és egy tőlem kapott ajándéknak órákig barkácsolt egy kis kiegészítő helyet, ahol elhelyezhette. Én azt hiszem ez racionálisan is nézve mutatja, hogy fontos vagyok neki, de most 3 napja nem beszéltünk, és megint előjön az a rossz érzés, hogy talán már nem vagyok neki fontos, nem számítok. Miért nem tudom elhinni az ellenkezőjét?


2019. ápr. 24. 15:06
 1/1 anonim ***** válasza:

Na nekem több barátom is így kopott ki szép lassan az életemből. Egyre kevesebb beszélgetés, még kevesebb találkozás, és ha sérelmeztem, akkor értetlenség. Aztán jött az, hogy már csak én próbáltam kommunikálni, magától már nem keresett a másik fél. Mikor ezt is szóvá tettem (normális hangnem, érvekkel és érzésekkel, magyarázattal együtt mondva el, miért esik ez így rosszul) azt kaptam válaszul, hogy nincs ideje. De aztán ha mégis beszéltünk, kijött a szavaiból, hogy más emberekkel napi szinten találkozik, heti szinten összejár ezzel-azzal. Magyarul már csak rám nincs ideje. Ennyiben hagytam. Több ilyen eset is volt, mindegyik összeveszés nélkül, csendben ért véget és fakult ki az életemből. (inkább fordítva, én fakultam ki az övékből)

Ezek sokkal jobban fájtak, sokkal mélyebb sebeket hagytak, mintha összekülönbözés után nem keressük egymást. Olyan is volt. Ott csak a vérig sértett becsületem fájt évekig, de az ember aki megtaposta, nem hiányzott.

Nem mondom, hogy nálad is ez az eldobódás történik épp, de nem lepne meg. És sajnálom.

2019. ápr. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!