Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért jobb egy fizikailag...

Miért jobb egy fizikailag vonzó személy, miért ér többet mint egy átlagos külsejű?

Figyelt kérdés

Próbálom megérteni, hogy miért tulajdonítanak szép embereknek nagy jelentőséget, miért veszik szavaikat szentírásnak de nem találom az okokat.


Például a világtörténelem nagy személyiségei, akik rányomták bélyegüket a világ alakulására, fejlődésére nagy többségben átlagos vagy csúnya külsejűek voltak.


Miért van egy szép ember ennyire felértékelve mintha Isten lenne?


Miért nem lehet a valós értekek, képzettség, tehetség alapján megítélni az embereket?


Miért olyan szempontok szerint amin az ember nem tud változtatni?


2019. ápr. 24. 15:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
42%
Nem érted? A felszínesség elterjedt a 21.században. Tisztelet a kivételnek.
2019. ápr. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
59%
Mert ma már a külső a minden, a tehetséget meg nem értékeli senki, sőt, gyakran elnyomják Én se értem miért jó ez így.
2019. ápr. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

A történelem nagy személyeihez hasonlóan ma is nagyon sokan vonzódnak ahhoz, ha valaki tehetséges, kiemelkedő valamiben, okos. Úgyhogy ma sem csak a jó külsővel lehet kitűnni. Ez csak egy opció.

Csak nézzük meg a zenészeket, rengeteg bűn ronda van közöttük és mégis imádják őket a nők. És ez igaz a komoly és a könnyű zenére is.

2019. ápr. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Ennek pszichológiai okai is vannak. Holdudvar-hatásnak hívják, ez egy ún.kognitív torzítás. A szép, fizikailag vonzó emberekhez általában pozitív tulajdonságokat társítunk, például, hogy biztos okosabb, ügyesebb stb. mint egy átlagos vagy nem vonzó személy.
2019. ápr. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

4


Értem de mi az oka?

Társadalmunk tanít erte vagy ösztönös. Amit a médiában, közösségi médiában látok nagyon arra enged következtetni, hogy ezt belenevelik az emberbe.

2019. ápr. 24. 16:13
 6/15 anonim ***** válasza:

4es vagyok.


Alapvetően nem azért van mert belenevelik az emberbe. Ahogy fejlődik a világ, úgy egyre több információval kerülünk szembe, az agyunknak pedig nincs akkora kapacitása, hogy mindent feldolgozzon, és a kognitiv torzításokkal úgymond felgyorsítja és leegyszerűsíti az információ feldolgozást. Ugyanakkor lehet érzelmi motiváció is mögötte, illetve a társadalmi hatás is szerepet játszhat. Szóval egyrészt evolúciós, másrészt egyéni, harmadrészt pedig társadalmi motivációk/hatások okozzák. Egyáltalán nem fekete-fehér a dolog.

2019. ápr. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

6


Oké alapvetően tehát egyetértünk abban, hogy a társadalom is hatással van rá és feletősít bármilyen evolúciós hatást. De megfelelő neveléssel szerintem felülírható lenne ez az evolúciós hajlam, elvégre már jó ideje lejöttünk a fáról.


A technológiai ok az pedig csak jó kifogás, még a végén sajnálni fogjuk őket, hogy szegényeknek gyorsan kell dönteniük a nagy információáradat közepette és inkább ennek eredményeként a szép embereket választják. Ez csak annyit jelent, hogy az információhoz való szabad hozzáférés lebutítja az embereket, holott éppen az hogy tájékozottabbnak kellene lenniük a szabadon hozzáférhető információnak köszönhetően. Valamilyen szellemi érést azért elvárna az ember, ha már minden ott van készen csak el kell olvasni, meg kell érteni és tanulni.

2019. ápr. 24. 18:10
 8/15 anonim ***** válasza:
Nem, nem lenne felülírható..és neveléssel sem lehet ezt megoldani, mivel ahogy írtam többtényezős dologról van szó. Az agyi kapacitás korlátozottsága az elsődleges tényezők. Azon pedig nem tudsz változtatni, ez az alapja. A társadalmi tényezőn sem lehet változtatni, maximum az egyén szintjén, mivel a személyes tapasztalások, vélemények is szerepet játszanak. Még mindig nem annyira egyszerű ez az egész, mint amilyennek szeretnéd beállítani, ennek tudományos alapjai vannak, nem tudod meghazudtolni a pszichológusok több évtizedes kutatói munkáját, bármennyire is szeretnéd.
2019. ápr. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Annyit azért még hozzá tennék az előttem szólóhoz, hogy ezt szeretik a férfi és női magazinokra fogni, de ezek ugyan súlyosbít(hat)ják a helyzetet, de nem ezek teremtik.


Valójában már gyerekkorban elkezdik. Gondolj csak a mesékre. Nép mesében a pozitív szereplők jelzői közt szinte mindig ott van, hogy szépséges (herceg esetén jóképű), a negatív szereplők jelzői közt pedig a csúf vagy rút.


Ismertebb meséknél:


Hófehérke esetén ki a legszebb a vidéken. Ez a legnagyobb dilemma.


Szépség és a szörnyetegben a herceg számára a legnagyobb büntetés, hogy eltorzult a külseje és ekkor már nem számított, hogy ki ő vagy mennyi pénze van.


A kis hableánynak át kellett "szabatnia" magát, hogy elnyerje a hőn áhított férfit.

2019. ápr. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Szerintem igenis "átmossák" az agyunkat, úgy, hogy észre sem vesszük. Jól írta az előző, már a gyerekkorban a mesék szép jó-ronda gonosz ellentétpárral. És még valami: látott már valaki olyan drámai szerelmes filmet, amiben a kevésbé helyes arcú, 120 kilós színésznő játssza a női szerepet, a 150 cm-es zömök színész pedig a férfi karaktert? És ne vígjáték legyen! Gondolom, senki sem tud filmcímet mondani, én sem. A kövér, a csúf színész max. komédiában kap szerepet. Miért egyértelmű, hogy Júlia világszép, Rómeó meg fess?
2019. ápr. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!