Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Tegyek még valamit ezzel a...

Tegyek még valamit ezzel a barátsággal?

Figyelt kérdés

Valahogy a környezetemben levő legtöbb ember olyan, hogy nekem szeret mesélni pozitívról-negatívról, de engem nemigen hagynak szóhoz jutni. Ritka az, akinek én is mesélhetek...



Az egyik barátnőmnek éveken keresztül végighallgattam a sztorijait az apjáról, akitől pénzhiány miatt nem tud elköltözni, a fogadott öccséről, a plátói szerelmeiről, a vélt túlsúlyáról, hogy nem tudja rávenni magát a sportra, de kellene, a több év alatt rengeteg sikertelen nyelvvizsgájáról és arról, hogy ő minden este sír.



Az elmúlt 3 évben nekem is rossz időszakom van, egyre rosszabb, én is irtó gyakran sírok.

Az egyik dolog, amin mostanában változtatni igyekszem, az az, hogy igyekszem csökkenteni a konfliktuskerülésemet. Tehát igyekszem kommunikálni, amit érzek.

Barátok előtt se feltétlen játszom meg, hogy minden rendben, mialatt elég durva mélységeket élek át.


Ez a lány meg most ilyen erőltetetten túl pozitív akar lenni, de ez nem őszinte, a problémáit nem oldotta meg, csak elnyomja. Emellett nagyon vallásossá vált és térít is.


A lényeg, hogy rendszeresen rám ír, de csak semleges dolgokról írkálhatunk, különben összeveszünk......

Tehát amikor nekem van bajom, nem panaszkodhatok, de ő anno mást se csinált.


Nálam ez az utolsó csepp a pohárban ebben a barátságban.

Így is mindig akkor megyünk, amikor ő akar, oda, ahova ő akar, ahol neki kényelmes, közel van...


2019. ápr. 25. 08:12
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nem barát, csak kihasznál. Szerintem ne eröltesd. Sokkal kedvesebb embereket ismerhetsz meg, ha jó helyen keresed őket. Én például jó hallgatóság vagyok, a legrosszabb, legbonyolultabb helyzetből is segítek megoldást találni, és akár 200 km-t is utazok, hogy találkozzunk. Mégse nagyon értékelik.
2019. ápr. 25. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
sokan csak arra használják a másikat, hogy beszéljenek-beszéljenek, legyen kinek kiönteni lelküket de amint a másik úgy érzi: problémái végleg megoldódtak, esélyes hogy többet nem keresi azt, akit olyan buzgón használt ki. A kölcsönösség valahogy nem akar működni ilyen kapcsolatokban... Ezt onnan is lehet tudni, hogy pl. amikor nem értem rá valaki sirámait meghallgatni akkor rögtön jött a sértődés hogy "jajj hát most miért csinálod ezt, ritka alkalmak egyike hogy most délelőtt nincs bent a főnök, tudtunk volna beszélni és erre meg ezt mondod". A "tudtunk volna beszélni" az azt jelentette volna, hogy ő zúdítja panaszait.
2019. ápr. 25. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!