Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek normális dolog...

Szerintetek normális dolog leépíteni a haverokat ebben az esetben?

Figyelt kérdés
2 haverrol van szó, szoktunk eljarni kocsmazni, buliba, ide-oda. 3 dolog élteti ezt a haversagot, az alkohol, a csajok és a baromkodás, az alkoholrol egészségügyi okok miatt lemondtam, a csajokat hagyjuk is, baromkodas, szórakozás meg nem megy már, depressziós vagyok és negatív, csak lehuzom a társaságot, nem tudom már elengedni, jól érezni magam, viccelődni. Persze van ilyen komolyabb oldala is a dolognak, beszélünk sok mindenről, de nem hiszem, hogy erre van most szükségük, 22 évesek vagyunk, komolytalansagnak, szorakozasnak van itt az ideje és ebben én nem tudok részt venni.

2019. ápr. 25. 09:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ebben az esetben nem kéne leépíteni. Örülj neki, hogy van két ember, akikkel eljárhatsz. Nem kell innod, nem kötelező egy társaságban mindenkinek inni. Legalábbis nálunk nem az. 22 évesen sem 0-24-ben szórakozni meg komolytalankodni kell. Lehet beszélgetni komolyabb, vagy tök általános dolgokról is. Meg ha hülyéskedtek, az neked is jót tehet, ha kicsit kikapcsolódsz.

Az meg a legrosszabb, hogy te beléjük magyarázod, hogy vajon mit gondolhatnak. Sajnos ezt sok mentális problémával küzdő csinálja. A haverjaidnak lehet, hogy semmi bajuk veled, azzal, hogy most komolyabb vagy. Csak te látod ezt beléjük.

2019. ápr. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem a barátság nem csak arról kell, hogy szóljon, hogy csajok, poa meg ökörködés. Hidd el, nekik is jó érzés, ha érzik, Te ezeknél is fontosabbnak tartod őket és nem csak azt látod, akivel eljárkéálsz bulikázni :) hanem, akikhez fordulsz ha baj van.


Ne gondold zt, hogy Te ünneprontó lennél és ezért Te most nem szabad, hogy velük legyél. Sőt, szerintem pont most kell, hogy ne kergess el magad mellől mindenkit.


Kérdező, nagyon szurkolok, hogy minél hamarabb jobban légy valamivel!

2019. ápr. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De pont ezt látom, hogy ünneprontó vagyok, eleve már megjelenni is szégyen velem, nincs is kedvem már kimozdulni sem, úgy meg hogy működjön a dolog? Facebookon? Ők még fiatalok, élni akarnak és jól is van így, nincs szükségük a baromságaimra. Ők is érzik, hogy nem vagyok rendben, nem bebeszelem. Az egy dolog, hogy nekem jó, hogy kikapcsolodok akár egy kicsit is, még ha csak 10%-ban is, de nekik az 0, semmi, lenne nekik jobb társaság, saját egom miatt szivassam őket?
2019. ápr. 25. 10:02
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

3: Mondták, hogy zavarod őket? Mondták, hogy ünneprontó vagy?

Ne magyarázz bele olyat, ami nincs is.

Nekem is volt depressziós barátnőm. A fejébe vette, hogy én haragszom rá, hogy valami bajom van vele. Nem akart találkozni, mindig lerázott, eltűnt. Pedig semmi bajom nem volt vele. Szívesen segítettem volna neki.

2019. ápr. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez a legrosszabb dolog amit tehetsz.

Legyél hálás, hogy vannak olyanok, akikkel el tudsz járni és nem kell a szobádban egyedül szenvedned.

Én éveken át depresszióval és egyéb agyi bajokkal küzdöttem, az évek alatt rengeteg olyan emberrel szakítottam meg a kapcsolatot, akik segíteni akartak, nem csak hogy elviseltek, de szerettek is, de mégis úgy éreztem nem vagyok közéjük való, csak rontom a hangulatot. Ennek köszönhetően a szobámba menekültem, nem érdekelt semmi, csak el voltam a saját világomban, nem beszéltem senkivel egy idő után, közösségi médiáról is leszedtem magam sokáig, de a depressziós korszaknak már vége, megváltozott valami az agyamban, szeretnék élni, de már nincs kivel, mindenkit ellöktem magam mellől és nagyon hiányoznak ezek az emberek.

2019. ápr. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Tehát ha jól értem nem a haverokkal van a baj, hanem veled, haverkodás helyett inkább depiznél otthon, mintha az jobb lenne, lol.

Én sem vagyok oda a baromkodásért, de az mindenképp jobb, mint depressziósan savanyodni a szobádban.

2019. ápr. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

4-es Azért néha odaszúrnak (humorosan) már és jogosan, egyszerűen nem vagyok szinten, olyan mint egy kapcsolat, az se működik tovább ha a másik tönkremegy, lehet húzni, halasztani a dolgokat, megvarni itt is, hogy szépen magától megszűnjön a haversag (mert úgy is az lesz a vége), de szerintem nincs értelme folytatni ezt a döglődő valamit.

Volt egy jó barátom alt. végén, gimiben, vele lassan épült le a dolog, az egy komolyabb barátság volt és ott is én nem tudtam már hozni a szintet, mostmar a haveroknal sem megy. Tudod régen máshogy mentek a dolgok, olyan emberekkel vettem körbe magam, akik igazi egyéniségek a maguk módján, ők elvarnak szerintem joggal hogy én is tegyek le valamit az asztalra.


5-s igen én is ettől félek, hogy talán még lesz olyan időszak amikor jóra fordulnak a dolgok és már nem lesz senki, de ha nem?


6-os nagyot mondtál most, szerinted én nem akarnék ÈLNI? Nem megy,nincsenek meg hozzá az alapok.

2019. ápr. 25. 10:30
 8/9 anonim ***** válasza:
7: A barátok nem várják el, hogy tegyél le valamit az asztalra. Elég rossz lenne, ha még baráti társaságban is bizonyítania kéne az embernek. Arra ott van a munka, meg a sok társadalmi elvárás. Az is túl sok. Legalább a szabadidőben, családban, baráti társaságban próbálja már meg jól érezni magát az ember.
2019. ápr. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A barátokkal léhgy önkmagad. És, ha Te most depressziós vagy, akkor az vagy. A barátaid át fognak segíteni.
2019. ápr. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!