Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hamis barátok, hogy mondjam el?

Hamis barátok, hogy mondjam el?

Figyelt kérdés
Van egy "barátnőm", akit nem szeretek. Soha nem szerettem, táncórára járunk együtt és mindig nagyon kedves volt, elhívott moziba egyszer és azóta vagyunk "barátnők". De én már ott sem éreztem jól magam vele, rájöttem, hogy szörnyen idegesít. Viszont utána hosszan beszélt nekem az életéről, beavatott bizalmas dolgokba meg hogy mennyire ki volt közösítve meg az osztályában sem szeretik és hogy sokat szenved, de én olyan rendes vagyok, engem nagyon szeret és úgy örül hogy így egymásra találtunk. Nem mertem elmondani neki az igazat, hogy én nem így érzem. Aztán azóta is írogat megpróbáltam lerázni, nem érek rá stb. de nem vette a lapot én meg bunkózni nem akartam mert kellemetlen lenne táncon. Úgyhogy ez így maradt amíg teltek az évek. Ritkán elmentem vele találkozni amilyen ritkán csak tudtam de x időnél nem akartam tovább megváratni mert az kellemetlen. Depressziós szegény és figyelemhiányos, megállás nélkül beszél. Egyre többet akar találkozni velem, ha vele vagyok olyan mintha a hajam tépnék. Állandó hazugságok. Félek, ha elmondom neki mi van öngyilkos lesz vagy valami. Mit tegyek?

2019. ápr. 27. 23:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem tehet róla, beteg. Legyél vele türelmes és kedves. Próbáld meg finoman rávenni, hogy kezelje a depresszióját.
2019. ápr. 28. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Próbáltam. Mindig kijelenti hogy igazam van de nem tesz semmit. Nem akarok az áldozata lenni.
2019. ápr. 28. 16:05
 3/4 anonim ***** válasza:

A gond ott van, hogy ezt minél tovább húzod, annál jobban fáj neki.


Én voltam a cipőben, amiben a barátnőd van most és abban is, amiben te vagy. A barátnőd szemszögéből; ezt nem lehet úgy lerendezni, hogy jeleket adsz; tehát finoman, mert ő ezt nem annak veszi.


Ha ignorálod, akkor méginkább keresgél, próbálja kideríteni, hogy mi a gond, történt e valami, miért romlott meg köztetek az egész, stb.


Egy megoldás van, de azzal is eléggé nagy fájdalmat okozol, viszont hatásos; leülsz vele és elmondod neki, hogy mit érzel, mi az, ami bánt, szeretnél tőle teret, ha Veled van, túlterhelődsz, stb.


Nagyon fog neki fájni sajnos; főleg, mert, mivel nem vette észre azt, hogy leterhelt és, hogy a rajongás nem volt kölcsönös, úgy fogja érezni, hogy hirtelen tépted le a tapaszt. Viszont idővel megbékél.


A figyelemhiányos továbbra is figyeleméhes.

2019. ápr. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Kerüld el. Találj ki vmit most ide kell menned stb. Előbb utóbb keres mást.
2019. máj. 3. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!