Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan mentsem meg a barátságu...

Hogyan mentsem meg a barátságunkat?

Figyelt kérdés

Ez egy elég érdekes kérdés lesz mert nagyon tanácstalan vagyok és ez amit most csinálok tényleg az utolsó szalmaszál és reménykedem hátha kapok valami választ kb. a jelenlegi életemre...

Fura kapcsolataim vannak az emberekkel. Igaziból 1 igaz barátom van, neki nagyon megnyíltam, bármiről lehet vele beszélgetni, áthivtam már magamhoz járunk el bulizni stb.

Aztán van még 2 barátom akikkel most leívelőben van a barátságom. Olyan 1 hónap alatt eléggé megromlott. Soha nem volt az a szint mint azzal az 1 emberrel (de mindig voltak idöszakok mikor olyan közel voltak mint a legjobb barátom) csak valahogy nem viszonozták vagy nem tudom, én közel engedtem magamhoz őket meg ők is de valahogy nem lett soha tartós legjobb barát csak időszakos.

Velük is bulizom (ha hívnak mert mostanság nem és sok programról kizárnak és stb.) Szóval eléggé leváltottnak érzem magam. Nem akarom őket kisajátítani azzal barátkoznak akikkel akarnak csak rosszul esik és nem értem miért távolodtunk el?!

Én magamat hibáztatom, nem beszélek velük annyit. De ez ördögi kör és nem tudom mit tegyek. Nem beszélgetünk mert nem tudunk miről azért mert már eltávolodtunk és olyan fura az egész. Én nekem amúgy is vannak ilyen gondjaim hogy "Mit mondjak?" Egész életemben ez kísért, és félek most ez megöli a barátaimat...

Mit lehet ez ellen tenni? Meg akarok jobban nyílni nekik, csak lehet félek mi lesz ekkor... de 4 éve ismerjük egymást ez a legjobb benne de olya 2 éve vagyunk ilyen közeli barát szakaszban. És most nagyon távoliak lettek. Félek hogy elkéstem és már másokkal barátkoznak és járnak el szórakozni nem velem. Már kb feleslegesnek érzem. Nem vagyok és voltam elég. Mindig próbáltam szervezni programokat, nem lett belőle semmi... Lehet mert én is mentem volna és így nem.

Hogy lehet egy ilyen barátságot megmenteni?

19/F



2019. ápr. 30. 23:54
 1/1 anonim ***** válasza:
71%

Egyáltalán nem furcsa. A barátság olyan, mint egy párkapcsolat. Érzelmeket invesztáltok bele mindannyian. Vannak konfliktusok és örömteli percek is. Képes kiváltani örömöt és komorságot egyaránt. Viszont ami fontosabb, hogy azt mindkét félnek kell akarni.


Ha úgy érzed, hogy kezdenek leépíteni, talán még megpróbálhatod komolyra fordítani a szót és megbeszélni, de lehet, hogy az se fog sikerülni. Lehet, hogy semmiség. De az is lehet, hogy kegyes hazugságot kapsz. Egy dolog biztos, kapálózni fölösleges (és ez nem csak itt érvényes, hanem bármely nemű kapcsolatban).

2019. máj. 1. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!