Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hátatfordítanak nekem a...

Hátatfordítanak nekem a barátaim. Mit rontok el?

Figyelt kérdés
A "történetem", túl hosszú lenne leírni. Inkább írjatok légyszi olyan történeteket, amikor helyrehoztatok meggyöngült/tönkrement barátságot!
2019. máj. 4. 11:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Egyik legjobb barátommal összevesztem,másnap kibékültünk de úgy hogy kibékített minket egy volt barát.
2019. máj. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Így nem nagyon tudok pontos tanácsot adni. Üzenetben leírhatod a történeted, nem baj ha hosszú. van időm.
2019. máj. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy segíteni akarsz. Ezért megírom, depróbálom röviden:

1. gyerekkori legjobb pajtás (fiú, én lány vagyok): "Inkább hagyjuk egymást békén, csak bántanánk egymást" (ezt máig nem értem, nem voltunk egy pár soha, mellesleg egyik pillanatról a másikra írta)

2. kamaszkori lány barátnő: barátáságfüzetünk volt, nem voltak titkaink egymás előtt. Szem elől tévesztettük egymást, később FB-on visszajelölt de hiába próbáltam 1x 2x írni cseten, nem válaszol

3. iskolatársak, képzési társak, munkatársak: szem elől tévesztettük egymást, a közeg tartott egyben (sokat nevettünk együtt, de csak a nyomorunkat próbáltuk csökkenteni)

4. pasik, akik "barátként" ismerkedtek velem, amikor nyilvánvalóvá vált, hogy nem lesz kapcsolat, már nem akarnak barátkozni se (megjegyzem, többnyire mind ÉVEKIG barátkozott... kicsit udvarolgatva, de nem nyíltan... emiatt én tényleg azt hittem, hogy barátok vagyunk (soha nem dugtunk)

5. felnőttkori barátnők: nem tudunk egymásnak érdemeben segíteni, ha baj van (én se nekik, nemcsak ők nekem). szeretek velük találkozni azért, de mindenki a magáét éli


Nekem is vannak hibáim, jellembeli fogyatékosságaim, meg a barátaimnak is, de úgy érzem, hogy nem ragaszkodunk egymáshoz, nem bocsátunk meg, nem segítjük egymást jobbá válni....

2019. máj. 4. 14:00
 4/7 A kérdező kommentje:

és ha gyengébb vagyok és szükségem lenne támogatásra, csak a "hátakat" látom


(és tőlem se kér segítséget senki)

2019. máj. 4. 14:01
 5/7 A kérdező kommentje:
olyan, mintha nem szerettük volna egymást eléggé (én sem őket, legalábbis nem annyira feltétel nélkül mint pl egy gyereket)
2019. máj. 4. 14:06
 6/7 anonim ***** válasza:

2-es válaszoló vagyok.


Igazából ha jobban belegondolsz, akkor az ember mindig egyedül van. Én szerencsés vagyok, van egy-két haverom akiket ha beszélgetni akarok fel tudok hívni anélkül, hogy hülyének néznének, de velük sem szoros a kapcsolatom, sőt, fájdalmasan felszínes. Az időm 99%-át így is tök egyedül töltöm. Valahol azt olvastam, hogy míg a 20. században a háborúzás volt a század legnagyobb problémája, addig a 21. században a tömeges magány (lesz) az. Ezzel azthiszem egyet tudok érteni. Ha az én rokonságomat megnézzük, senki nem tartja senkivel a kapcsolatot, nem ünneplünk semmit, és azthiszem ezzel a többséghez tartozunk. Idősebb ismerősök elbeszélése alapján évtizedekkel ezelőtt ez nem így volt.


Párkapcsolati szempontból sem a legjobb a helyzet. Én egy 24 éves biszexuális fiú/férfi vagyok. Nemrég szakított velem egy fiú, mert nincs ideje most egy komoly kapcsolatra. Nagyon csalódott vagyok. Társkeresés szempontjából szó szerint árucikknek érzem magam, annyira tárgyiasítják egymást az emberek. Ez mindkét nemre igaz.


Szóval szerintem te nem rontasz el semmit, inkább a mai korszellem tehető felelőssé az állapotodért. (Bár így messziről nehéz jó dolgokat mondani.)

2019. máj. 5. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi, de én ebbe nem akarok beletörődni, nagyon is szeretnék változtatni. Egyrészt már jó ideje gyúrok arra, hogy "jó barát" legyek (érdemes legyen velem haverkodni), de mégis lekoccannak az emberek. És ez lenne a kérdés, hogy mitől ill. főleg hogyha valakivel ilyen történik azt hogy lehet "jóra fordítani"? Nem hiszem, hogy csupa magányos ember létezne...
2019. máj. 5. 12:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!