Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Részetekről ez a viselkedés...

Részetekről ez a viselkedés véget vetne a barátságnak?

Figyelt kérdés

Én (22/N) és a barátnőm (23/N) wellness hosszúhétvégét terveztünk. Kivettük a szabit időben, foglaltunk, minden. Azt beszéltük meg, hogy a költségeket úgy dobjuk szét, hogy ő fizeti a foglaláskor az első felét az összegnek (pontosan 50%), én pedig a végén a másodikat. A foglalás az én nevem alatt történt, de ez random alakult így, nem volt rá kimondottan ok.

Busszal utaztunk, de különböző irányból érkeztünk meg a hotelba, mert nem egy városban lakunk.

Mivel a foglalás az én nevem alatt volt, minden közös fogyasztás az én aláírásommal, az én végszámlámra került. Pl italok a vacsihoz, üveg bor, amiket a bárból fogyasztottunk, köntösbérlés a wellness-hez, masszázs, de még a végén az idegenforgalmi adó is. Így én jóval többet fizettem, mint ő annak idején a foglaláskor, hisz a helyszínen felmerülő kiadások mind a végszámlához adódtak. Mikor fizettem, hátrahúzódott, elbújt a sorok közt (borokat, magazint árultak a recepción). Utána kimentünk a buszvégre, ahonnan két irányba indultak a buszaink, de volt vagy fél óránk, így elővettem a számlát, hogy na, megnézzük, rendezzük? Elővett egy szendvicset a táskájából, és elkezdte majszolni, teljes testtel elfordulva tőlem, nézelődve. Azon iyekezett, hogy a számla még csak a látóterébe se kerüljön be. Korábban is volt már 1-2 olyan eset, mikor azt éreztem, ki szeretne bújni a fizetés alól, de ez extrém volt, itt 15 ezer forintról beszéltünk, nem egy 400 forintos kávéról. Elkezdtem figyelni a reakcióit, és azt vettem észre, hogy abszolút nem hajlandó a számla létezéséről tudomást venni. Az általam fizetett végösszeget tisztán hallotta, tudta, hogy én túlfizettem, és mondtam is neki, hogy miket adtak a számlához. Dühített, mert volt olyan is a számlán, amihez én hozzá sem nyúltam, ő fogyasztotta el, de pl volt nála egy üveg kibontott üveg bor, amiből nem ittunk, de nem hagyhattuk ott kibontva, azt ő tette el... és most azt várta, hogy "vigyem el a balhét" érte.

Mivel úgy egysztünk meg, hogy abszolút 50-50%-ben osztozunk a költségeken, nem akartam annyiban hagyni. Nem vagyok gazdag alapvetően, számít ez a pénz is, nem tudom elengedni, és az az igazság, fel is dühített a viselkedése.

Hagytam hazamenni, esküszöm, hallottam a sziklát legördülni a szívéről, mikor elváltunk. Hgytam neki egy napot, majd ráírtam, hogy akkor tessék, ennyivel lógsz, itt a számlaszámom. Átutalta, nagy sürgönyködve, fontoskodva, amit elég tettetettnek éreztem. Legalább 4-5 üzenetet küldött arról, hogy hol tart az utalás.


Megmondom őszintén: csalódtam benne, nem akarom elhinni, hogy erre képes volt. Megpróbálta kihúzni magát a fizetés alól, és az összes közös költséget a nyakamban hagyni. Szerintem megpróbálta, lehet-e ezt is úgy csinálni, mint a kávékkal: kávézásokkor is mindig úgy intézi, hogy én érjek először a pulthoz, vagy valahogy én kerüljek fizetési helyzetbe, de azokkal nem törődtem, ritkán jövünk össze és nem okozott gondot, hogy meghívjam - tehát ha úgy nézzük, én terítettem meg annak a szitunak, hogy most így megpróbáljon megtolni 15ezerrel.


Szerintetek ne hibáztassam, mert én voltam a h//lye, vagy ez azért már túlment minden határon?

Én úgy érzem, mintha egy gyengeségem próbálná kihasználni ellenem, ami nem túl baráti....


Egyetlen barátom, nincs sok tapasztalatom, nézzétek el, ha birkaságnak hangzik egy-két gondolatom.

Segítene pár külső szempont.


köszönöm.



2019. máj. 11. 09:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Meg is érkezett az utalás a számládra?
2019. máj. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen, kifizette az összeget.
2019. máj. 11. 09:16
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet kicsit távolságtartóbb lennék vele vagy nem szerveznék vele ilyen közös programokat.Ha valamire nincs elég pénzem vagy gond lenne fizetni el se mennék.Ha mégis szerveznél programot vele mondd azt mnejen a foglalás az ő nevére utána meg átnézitek a kölséget és utólag kifizeted neki.A kávéval kapcsolatban meg mondd azt most csak 400 ft apród van és nem szeretnél nagyobb pénzt fekváltani vagy egyszerúen csak annyi van nálad.Vagy küldd őt a pulthoz és nyomd a kezébe a saját kávéd árát.De ha a kávé nem akkora gond neked akkor ebből ne csinálj ügyet.Mindenesetre húzd meg a határokat vele ilyen dolgokban.
2019. máj. 11. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi! Hát igen, az biztosnak látszik, hogy utoljára mentem vele utazásra.
2019. máj. 11. 09:37
 5/11 anonim ***** válasza:
mondd el neki amit ide leírtál
2019. máj. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Megmondom az igazat: megmondtam neki. Nem volt lehetőségem túlrészletezni, mert kiborult és elvonult. Azt állítja, hogy felfújom. Tagadni nem tagadta, de el sem ismerte. Belemagyarázok dolgokat, ezt állítja, meg azt kiabálta rám, hogy kifizette végülis, tehát megnyugodhatok.

Szerintetek?

2019. máj. 11. 09:54
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekem volt egy barátnőm, aki dettó ugyanez volt, lehet vele hozott téged is össze a sors? :D

Nálunk is én hívtam meg folyton, ő engem sosem. Konkrétan annyira eszébe nem jutott, hogy akkor is képes volt magának venni és zabálni mellettem, amikor otthon hagytam a pénztárcám és tudta, hogy mindjárt éhen veszek, de egy falatot nem adott volna belőle. Egyszerűen ilyen rohadt irigy és önző hercegnő volt, aki azért azt tudta, hogy neki bizony jár, hogy meghívják. Nem tudok haragudni rá, az idióta szülei nevelték ilyenre, mindent a segge alá tettek, míg neki semmit nem kellett adnia, ezt szokta meg, neki teljesen természetes volt.

Iszonyat konfliktuskerülő és megjátszós is volt, ezt az elfordulós játékot akár ő is csinálta volna, ha mondjuk nincs nála elég pénz, de az istennek be nem vallaná, mert az ciki, meg úristen még megharagudnék rá, ő meg neehmakarveszekeeedniii. Csak amikor már nem bírja magában tartani a fél éve elkövetett kis apróságot, amit ő személyes sértésnek vett valamikor, azóta jópofizik veled, de most aztán leszedi a fejed :D

Én biztos elkerülném a barátnődet, de csak azért, mert bőven elég volt az ilyen hülyékből. Nem ismerem személyesen, szóval csak tippelni tudok, hogy ő is hasonló lehet. Hosszú távon az ember agyára mennek.

2019. máj. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Na bizony, hogy olyan, ez konfliktuskerülés. El nem mondaná őszintén hogy mi volt, beszélni se lehet vele, te "megtámadtad", ő meg jól megsértődött.

Én nagyon átgondolnám ezt a dolgot :D

2019. máj. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem értem egészen. Azért, mert ő elfordult, nem akart tudni a számláról, attól még szólhattál volna neki,hogy mennyi pénz van most nálad? Ide tudod adni a rád eső részt? Valamit csak válaszolt volna, hogy most nem, majd átutalom a számládra, de te sem mondtad meg kerek perec, hogy mit akarsz, csak nézegetted a számlát, meg hogy milyen sok volt. Nem beszéltél egyértelműen.
2019. máj. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

De igen, ahogy írtam is, hogy "elővettem a számlát, hogy na, megnézzük, rendezzük? "

Felhoztam a témát, de annyit mondott, hogy persze, majd rendezzük (a "majd" az nagy kulcsszó nála), de végül nem is nézett rá a számlára. Kitalálta, hogy megy innivalót venni, meg wc-re, utána visszafele jövet kirakatot nézegetett, így elérte, hogy ne kelljen a dologgal foglalkoznia. Ezután voltam úgy vele, hogy oké, tudom, mire megy ki a játék, akkor menjen csak haza, látni akartam, hogy reagál, ha látszólag elengedem a témát.


A kérdést őszintén azért írtam ki, mert úgy érzem, ahogy itt is írtátok páran: le kell építeni a hölgyet, valami nem kóser vele. Sajnálom, mert gyerekkori barátok vagyunk, de mégse tekinthetek valakit barátnak, aki megpróbál belőlem hasznot húzni anyagilag. A káromra. Bűntudatom van, amiért azt tervezem, hogy nem fogok a jövőben ráérni.

2019. máj. 12. 10:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!