Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ezt hogyan lehet feldolgozni...

Ezt hogyan lehet feldolgozni lelkileg?

Figyelt kérdés
Egy hamis elképzelt személyt ismertem meg,mert úgy mutatta saját magát ,és kiderült hogy egyáltalán nem olyan. Bár már nem beszélek vele,ez nekem mégis egy trauma volt. Azóta nem tudok senkiben sem megbízni. Még a mostani barátaimban is kételkedem,akiket már évek óta ismerek,és tudom hogy megbízhatóak. Borzasztó érzés.
2019. máj. 13. 20:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha eddig egyetlen ilyen személyt ismertél, vagy nagyon fiatal vagy, vagy nagyon mázista! :)


Próbált logikusan nézni az ügyet: kövekezhet-e abból, hogy egyvalaki ilyen az, hogy mindenki ilyen? Biztosan ismersz olyan embert, akiben megbízol (mondjuk a családodból) – a gondolatmeneted szerint ebből az következik, hogy mindenki megbízható.

A két állítás nyilván nem lehet egyszerre igaz. Vagyis? Igen, vannak képmutatók és nem képmutatók is.

Tanulj az esetből: volt valami jel, amiből sejthetted volna, hogy kétkulacsos az illető? Ha igen, jegyezd meg, és a jövőben talán könnyebben elkerülöd a hasonló szitukat.

2019. máj. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hol ismerkedtetek meg, melyik fórumon?
2019. máj. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ne tudd meg, hogy én hány emberben csalódtam. A jószívűségemmel annyira visszaéltek, hogy majdnem hajléktalan lettem. A föld élőlényei közül az embernél mocskosabb, okádék lények nem nagyon vannak, tisztelet a kivételeknek. Feldolgozni úgy tudod, hogy nem foglalkozol többet ilyen emberekkel, nem hagyod magad kihasználni, csak olyanon segítesz, aki kiérdemli vagy látod, hogy tiszta szándékú.
2019. máj. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mesélsz erről a hamis személyről?
2019. máj. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!