Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Lánybarát, aki sokszor megbánt...

Lánybarát, aki sokszor megbánt, és nem is veszi észre. Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

Lánybarát. Ő 29/L, én 19/F


Tavaly ismertem meg, mert akkor kezdtem el dolgozni egy helyen, mint pultos. Ismerem a húgát is, az apját is. Nekik saját éttermük van, mióta barátok vagyunk, szinte minden szabadnapomon náluk fröccsözök és eszem. Én barátaimnak tartom őt és a húgát is, de mindkettőnek van egy olyan stílusa, amivel bárkit megbántanak. És ez nem is bántás, hanem mintha megmarna egy kígyó. Olyan érzés.


Próbálok kedves lenni velük, megkérdezem mi újság. Próbálok feldobni egy témát, az is baj. Szinte minden nap szar napja van. Ne szürcsöljek a szívószállal, mert zavarja. Most elutaznak. Kérdezem, hogy van e már intézve autó a reptérről a hotelbe. Hülye vagy, majd viszik az autót? Mondom reptéri transzferre gondoltam. És ezt olyan stílusban, hogy szó szerint szíven üt. Mielőtt megszólalok hozzájuk, 3x átfogalmazom a mondandómat, mielőtt kimondom, nehogy rosszat mondjak.

Van egy alapbetegségem, aminek a legenyhébb tünetei érintenek engem. Tourette szindróma. Néha tikkelek. Ma abból is poént csinált. Ez nagyon rosszul esett, mert én sose viccelnék más nyomorával.

De ez csak mellékes. Igazából ez a dolog aggaszt, hogy mindig attól tartok, mikor mondok rosszat. Ő olyan, úgy képzeljétek el, mintha minden nap menstruálna. De viccet félretéve, komolyan.

Én szeretném őket továbbra is számon tartani a barátaim között, de ezt a stílust nagyon nehezen tolerálom. Az, hogy ha megbotlik a nyelvem, vagy hülyébben sikerül kifejezni magam, vicc tárgya leszek. ,,Nagyon bolond" vagy ,,Van baj a toronyban". De sokszor épp azért botlik meg a nyelvem, mert nem merem a dolgokat úgy mondani, ahogy jól esne, hanem át kell fogalmaznom, nehogy okot adjak arra, hogy flegmázzon velem vagy oka legyen rámförmedni.


Egyszerűen nem tudom, hogyan igazodjam ehhez... hogyan kezeljem a helyzetet.


Remélem, Ti tudtok valami használható ötlettel szolgálni. Köszi!



2019. máj. 13. 22:38
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
* bocsi, hogy sok helyen furán fogalmaztam, de remélem nagyjából értelmezhető a dolog :)
2019. máj. 13. 22:39
 2/13 anonim ***** válasza:
95%

Mindenképpen fontos a számodra, hogy barátság legyen köztetek, illetve ezt annak nevezd?!


Nem elég egy szimpla ismeretség?!

2019. máj. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
95%
Leírásból nem tudom leszűrni, hogy azért bunkók veled mert utálnak, vagy annyira jóban vagytok, hogy azt hiszik megengedhetik maguknak. Nekem van olyan haverom aki imád beszólogatni, főleg részegen, de van benne humor, szóval nem veszi magára senki. Ha valaki csak simán bunkó és azt lesi hogyan tud sértegetni az ellenségnek se kéne, nem hogy én keressem.
2019. máj. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Barátság, ismertség... egyre megy. Együtt ünnepeltem velük a szülinapomat. Járunk együtt moziba, színházba. Szeretném őt barátnak nevezni, de ilyen stílussal sajnos elmar maga mellől.
2019. máj. 13. 22:46
 5/13 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem utálnak. Van, mikor van humor a sértéseikben, de alapból egy érzékeny ember vagyok...
2019. máj. 13. 22:47
 6/13 anonim ***** válasza:
75%
Nekem is van olyan barátom, aki egy idő után folyton sértő dolgokat mondott, valamint észre sem vette, hogy megbánt. Én amúgy nem vagyok érzékeny, de elegem lett. Elmondtam mi a pálya, manapság messziről vagyunk jóban. Ahogy hallottam elgondolkodott a dolgon, de én nem úgy ismerem őt... Engedd el te is őket szerintem.
2019. máj. 13. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
91%
Hát figyelj tudom hogy ez így nehéz pont a probléma milyensége maitt deeee azért mégiscsak le kéne ülni és őszintén nyiltan megbeszélni.
2019. máj. 13. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Fish1 ***** válasza:
100%

Szerintem húzd meg a határokat és mondd el neki, hogy neked rosszul esik, mikor így viselkedik. Ennek vagy lesz hatása, vagy nem. Ha nem, akkor, mint embert nem tisztel és szerintem a tisztelet a barátság egyik alapja. Lehet, hogy nincs képben azzal, hogy sérteget.

Meg nehogymár hatszor át kelljen gondolnod, hogy mit mondasz, ez már duóv

2019. máj. 14. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Fish1 ***** válasza:
82%

Na szóval ez már durva megfelelés.

Ha egy barátságban elnyomva érzed magad és félsz, akkor az nem barátság, csak szeretnéd, ha az lenne.

2019. máj. 14. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Amikor csinálnak vagy mondanak valamit, ami nem tetszik, az adott pillanatban mond, hogy ez nem jó így és ez miért érint téged rosszul.


nem kedves példa, de egy kutyát se úgy nevelsz, hogy szétrágja a papucsod, aztán két óra múlva szídod meg érte, mert azt se tudja, hogy miről van szó.


Ugyanúgy az ilyen embereknél is ez a természetes viselkedés, így, ha Te összegyűjtöd aztán beleroskadz nem veszik a jeleket, ha meg rájuk öntöd x hóünap után, akkor csak néznek, hogy mi van.


Sokkal jobb ott az adott helyzetben AZONNAL rájuk szólni és jobban beléjük rögzül, hogy mi az, amit el kéne hagyniuk.

2019. máj. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!