Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tudok csinálni ilyenkor?

Mit tudok csinálni ilyenkor?

Figyelt kérdés

Volt egy barátom (fiú vagyok), gyerekkori jó barátom, most 25 éves vagyok. Én megbíztam benne minden téren, de pár éve rájöttem, hogy mennyire kihasznált engem, ezért nagyon megutáltam. Sokat segítettem neki, de ő csak egy egoista ember, semmi nem érdekli, csak saját maga. Emellett nagyképű, önimádó és szerintem antiszociális is...

Az utálatom szinte már gyűlöletbe ment át, nem tudok ezen túllépni, nagyon bánt.


2019. máj. 14. 12:41
 1/4 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Érthető, hogy felindult vagy, ha ennyire kihasznált. Haragszol rá mert egy barom, és haragszol magadra is, mert hülye voltál.

A vele való viszony egyszerű. Kerüldd, hogy csak lehet!

A magadra való haragvás feloldásában egy pszichoterapeuta vagy egy nagyon közeli barát sokat segíthet.

2019. máj. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Mindig azt kérdezd meg magadtól, amikor előjönnek a rossz érzések, hogy pontosan ez miért is hasznos Neked, hogy ezen rágódsz épp és helyette esetleg mire tudnál összpontosítani, ami egyben hasznos és jó érzést ad.
2019. máj. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel csak magadnak ártasz. Ha eddig sem volt jó barát, akkor örülj neki, hogy kiderült. Ne tartsd vele a kapcsolatot, ne foglalkozz vele. Saját magaddal foglalkozz. A múltat nem lehet megváltoztatni. Nézz inkább a jövőbe. De ne azzal akart tölteni az idődet, hogy egy múltbéli hiba, rossz döntés miatt gyűlölködsz állandóan.
2019. máj. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A kihasználás egy oylna dolog, amit elsősorbana kihasznált fél tesz lehetővé, és igen ez magad iránti haragot szül. Megértem amit érzel, tudom hogy mennyire nehéz elengedni ezt a haragot, és gyűlöletet. Sok önelemzésre lesz szükség, de nagoyn fontos hogy ne ragadj le az ő szemét én meg hagytam szinten. Volt már iylen az életedben korábban? Vagy h anem is ilyen, de olyan esemény ami hasonló érzést váltott ki belőled? Kire haragszol első sorban rá, vagy magadra? Miért haragszol igazából? Mi volt a legfájóbb tette, és miért épp az?

Jó alaposna bele kell menni, és valahogy kibírni a fájdalomhullámot ami elönhet.

2019. máj. 15. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!