Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ebben a helyzetben mit tennétek?

Ebben a helyzetben mit tennétek?

Figyelt kérdés
Idén amikor kezdtem a középsulit pont év elején teljesen megváltozott minden téren az ízlésem, szóval az alapján alakítottam ki a baráti köröm. Aztán egyik napról a másikra visszajött a régi ízlés (ami ezelőtt vagy 15 éven át ugyanaz volt) és elkezdtek egyre jobban irritálni a "barátaim". Mára már odáig eljutottam hogy a régi barátaim közül 2 ember híján majdnem mindenkit szinte utálok és irritálnak. Főleg azért mert nem képesek elfogadni így és passzívagresszív módon sértegetnek a stílusom miatt, pedig nem kényszerítem őket hogy pl olyan zenét hallgassanak mint én, de mégis úgy érzem kinéznek és emiatt már nem is igen találkozok velük iskolán kívül. Hogy tudnám kiépíteni majdnem a nulláról a baráti köröm, esetleg hol tudnék megismerni metal fanokat? 16/F

2019. máj. 15. 03:40
 1/1 anonim ***** válasza:
Először kicsit elvonatkoztatva a stílustól, 16 évesen még biztos könnyebb kiépíteni a baráti kört, mint mondjuk 40 évesen, úgyhogy ne aggódj, biztos menni fog, csak ne szelektálj ennyire zenei ízlés meg ahhoz tartozó külsőségek alapján. Ugyanis ezek szerint nemcsak a mostani haverjaid, de te is inkább a zenei ízlés alapján akarsz haverokat keresni. Amúgy nem baj, csak ennyire ne korlátozd le magad. Felnőtt fejjel írom, hogy nem csak a zene létezik a világon, és nem csupán a zenei ízlés (és az ezzel járó öltözködés, meg hajviselet) alapján kell baráti kört kialakítani. A zenei ízlés amolyan személyes ügy, nekem. De azért rémlik, hogy régebben valamiért engem is jobban vonzottak azok az emberek, akik úgy öltözködtek, meg olyan hajuk volt, ami passzolt a zenei stílusomhoz. Felnőtt fejjel ez már kissé gyerekesnek tűnik, mint ahogy már az is távol áll tőlem, hogy valaki feltűnően egy zenei ízlés szerint öltözködik. Fiatal korban azt gondolja az ember, hogy ez ad egyéniséget, idősebb korban meg már úgy tűnik, hogy csak majmolnak egy stílust és lehet, hogy ez az idősebbekre nézve gáz, de én már viccesnek tartom azokat a vonuló tiniket, akik a külsejükkel nagyon láthatóan egy zenei stílust majmolnak, annak ellenére, hogy régen én is így tettem. Na, mindegy, változik az ember, te is fogsz majd. Szóval én nem javaslom, hogy "ízlés" (a leírásod alapján zenei ízlés) alapján viselkedjetek barátként vagy sem egymással, és ez rád is meg a mostani haverjaidra is értem. Biztos más közös is van két emberben, mint a zenei ízlés, pl. lehet, hogy két különböző zenei ízlésű ugyanazt a sportot űzi, vagy ugyanazt a játékot játssza neten, vagy ugyanazt a sorozatot szereti, vagy ugyanazért az állatot imádja. Tegyük fel, lesz egy új metal fan barátod, és akkor találkoztok a téren vagy otthon, oké, biztos közös megegyezésre metal fog szólni a hangszóróból vagy telefonból, de azon kívül mást is csináltok, pl kosaraztok vagy tök mindegy, és kiderül, hogy a zenén kívül más is közös bennetek, nem csak az acélbetétes bakancs (ha még divat). Egy volt metal rajongó, aki ma már edm rajongó :-)
2019. máj. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!