Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek mit kezdjek ebben...

Szerintetek mit kezdjek ebben a barátságban?

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm, akinek komoly gondjai vannak. Már sokszor kisegítettem pénzzel, nem tartom számon, de sokkal. Bevásároltam neki, meghallgattam a gondjait, de most kezdem úgy érezni, hogy ez sok nekem.

Sokat beszél az öngyilkosságról, arról, hogy senki sem szereti. Bevallom, lassan én sem tudok mit kezdeni vele.


Tudom, hogy az segítene neki, ha önállóbnak kezelném, számítanék rá, stb. De az évek alatt belekerültünk egy olyan helyzetbe, mintha a gyámja lennék. Szakemberrel is beszéltünk már, de nem adott nekem kapaszkodót.


Szerintetek mit kéne tennem? Nekem őszintén szólva elegem van, és leépíteném ezt a kapcsolatot...


2019. máj. 16. 17:55
 1/3 anonim ***** válasza:
te ia tudod, leirtad a kerdesed legvegen. ha titkon arra vagysz, h valaki ebben megerositen, hat en megerksitelek! mert az egy dolog, h az ember segit a baratainak, de csak azon lehet segiteni aki onmagan is akar. marpedig o inkabb eloskodni akar es nem meggyogyulni. nem a te felelosseged az o elete, te mindent megtettel. az ongyilkossag pedig eleg kemeny zsarolasi eszkoz, meg ha igy nem is mondja ki, en azt erzem, h kicsit tartassz attol, h megteszi. marpedig ha magahoz lancol elobb utobb te sem leszel tul boldog. o huz le es nem te ot fel
2019. máj. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Meghallgatni segíteni jó dolog, ellenben ha te vagy a külcsa annak hogy képes legyen funkcionálni, az egy függőség. le kell szoktatnod magadról, úgy hogy önálló felállásra bíztatod.
2019. máj. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez már nem egészséges kapcsolat!


Kérdező, te melyik nemhez tartozol?

2019. máj. 16. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!