Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Muszáj esküvőre még ajándékot...

Muszáj esküvőre még ajándékot adnom a barátnőmnek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Esküvőn leszek koszorúslány az általános iskolás legjobb barátnőm megy férjhez. A meghívon az áll hogy boríték alapú ajándékot kérnék. Na most mivel segítettem a szervezésben meg kísérgettem mindenhova plusz a ruhámat is én fizettem (10 000 Ft) nem gondoltam egy kártyán kívül mást adni. A Facebook csoportban a többi lány írta hogy 10-30 ezer forintokon gondolkoznak. Nekem már eleve meglepő hogy a koszorúslányok bármit is akarnak adni. Anyagilag megtehetném de minek? Szerintem sokkal több időt kreativitást belefecceltem már ami pénzben nem mérhető. Szerintetek?

2019. máj. 18. 13:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
73%
Az csak egy általános szöveg, hogy a család mit adjon. Ha ti már megbeszéltétek, hogy a segítséget annak szánod, nem kell adni mást. Mi is megbeszéltük egy családtaggal, hogy dekorál, megkapjuk a teljes dekorációt a boríték helyett. Belementünk. Jobban jártunk mint ha borítékot adtak volna.
2019. máj. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem beszéltünk semmit. De ha órákat azzal töltöttem hogy rohangáltam vele virágoshoz ruhát nézni 1 éven át folyton az esküvő a téma hogy kerek asztalok legyenek vagy ne meg milyen szalvéta kéne akkor minek adnék bármit is? Varrattam a többi lánnyal együtt egy 10.000 forintos ruhát amit soha többé nem veszek föl
2019. máj. 18. 14:04
 3/14 anonim ***** válasza:
24%
Jézusom, ezt nőként is fáj olvasni! Kerek asztal, vagy szögletes, uramisten...2 év múlva meg elválnak.
2019. máj. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
84%
Mifelénk a koszorúslányok, tanúk, meg a többi "szereplő" még többet szokott adni, mint csak a sima vendégek. Szerintem az, hogy a barátnődet elkísérted ide-oda, és vettél egy 10 ezer forintos ruhát, még nem váltja ki az ajándékot. Sokan vesznek ruhát meg csináltatnak frizurát egy esküvőre, szerintem ez nem indok arra, hogy ne adj nászajándékot. Nekem legalábbis nem lenne pofám ajándék nélkül odaállítani egy esküvőre.
2019. máj. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem zokon veszi, ha csak egy lapot adsz..tuti keresni fogja benne a pénzt is.

Ezzel az a gond, hogy segitségként veszi és nem ajándékként..a te rohangálásaidat. Ha nem számitana pénzre, akkor mondanám, hogy: Köszönöm a sok segitséget, ajáéndékot természetesen nem kell hoznod.

Én mindneképp hozzá tennék egy 10-est a lap mellé. 20ezer Ft nem olyan sok egy esküvőre (szerintem), pláne, hogy egy számodra kedves és közeli személyről van szó. Ez az én véleményem.

2019. máj. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Szerintem áldoztál rá az idődből, érje be ennyivel.

De kérdés, mennyire vagytok öri barik?

2019. máj. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Hat ha a legjobb baratnod akkor tobbet jelentesz neki egy ( jelkepes ) osszegnel.
2019. máj. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
92%
Mondjuk azért az elég szomorú, hogy a segítség részedről nem magától értetődő és próbálod forintosítani, pláne ha ilyen közeli barátok vagytok és a ruha árát sem szokták beleszámolni az ajándékra költött összegbe. Fejenként 20.000 Ft körül szoktak adni, én ennyit beletennék, főleg ha megtehetem.
2019. máj. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
A segítség magától értetődő és szerintem többet jelent mint egy sz*ros 20as. Esküvőre nem az ajándékért hívják az embereket. Az én esküvőm 3,5 millióból jött ki nagy esküvő és nem hozta vissza az árát. Azért jöttek a rokonok barátok hogy ünnepeljenek ne adakozzanak. Jó barátnőm amúgy. Többet mint a többi vendég?? Na ne röhögtess. A többi vendég csak zabál meg piál. Én követtem a részem.
2019. máj. 18. 15:30
 10/14 anonim ***** válasza:
88%
Kérdező, ha te már eldöntötted, akkor nem tudom, miért rugózol itt rajta? A stílusod amúgy elég bunkó, nem irigylem a "barátnődet".
2019. máj. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!