Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek létezik barátság...

Szerintetek létezik barátság férfi és nő között? (22) Mindenféle véleményt, saját tapasztalatot szívesen fogadok.

Figyelt kérdés

2019. máj. 19. 00:03
1 2 3
 11/23 papics ***** válasza:
18%

Ez azért jó kérdés mert relatív.

Ugyanis te nem fogsz belelátni egy a barátod fejébe.

Meg az is kérdés, hogy kinek mi a barátság.

Aki még azt is barátnak nevezi, akivel csak köszönni szokták egymásnak, annak van az ellenkező nemből barátja.

De szerintem nem beszűkült látókörű az, aki azt mondja, hogy nincs.

Szerintem nincs, de nekem nincs húsz barátom, hanem négy barátom, hét haverom, kilenc komám, illetve akinek eszembe jut az arca, ha valaki mondja a nevét, az az ismerősöm.

Ha te csak azzal vagy tisztában, hogy te nem gondolod többnek barátságnál, még nem lehetsz biztos abban, hogy csak barátság van köztetek, ugyan is a másik fél még érezhet többet. Illetve azzal sincs elintézve az egész, ha megkérdezed tőle, hogy ,,amúgy te szerelmes vagy belém?", mert elég bolond lenne az, aki erre azt válaszolja, hogy igen.

Mást mond a száj, mást súg a szív.

Illetve van sokszor az is, hogy egy ember

saját magának hazudja azt, hogy nem szerelmes, közbe mégis az.

Érdemes dolog az ilyenekbe is belegondolni, mielőtt leszóljuk azt, aki máshogy látja a világot.

2019. máj. 19. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

#11: Mivel vannak olyan emberek, akik tisztában vannak magukkal és a barátaikkal, és van köztük olyan, aki azt mondja, hogy létezik barátság férfi és nő között, akkor létezik.

A logikád alapján ha valaki nem tud biciklizni, mondhatja azt is, hogy senki sem tud biciklizni. Szerinted ez nem beszűkültség?

2019. máj. 19. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 papics ***** válasza:
Jó, akkor mondd el nekem, mi a barátság!
2019. máj. 19. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 papics ***** válasza:
És a te logikad alapján, ha te látsz egy falat, aminek az egyik oldala fehér, és nem látod a másik oldalát, de mások azt mondják, hogy fehér a másik oldala is, akkor tényleg az?
2019. máj. 19. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 papics ***** válasza:
Egyedül saját magadban lehetsz 100%ig biztos, senki másban. Akárhogy próbálhatja a másik fél, akkor se tudja átadni neked amit akar úgy, hogy te is ugyan úgy 100% átérezd.
2019. máj. 19. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
46%

Barát szó jelentése

barát (főnév)

Bizalmas személy, akivel szoros kapcsolatban vagyunk. Az ilyen személlyel gyakori vagy tartós közös tevékenység során kölcsönös megértés, bizalom, ragaszkodás és szeretet alakul ki. A barát lehet férfi és nő is, aki nem rokon vagy családtag, és nem testi vonzalom, szerelem vagy annak szándéka köti össze velünk.


Tessék. Értem én, hogy bizonyos fogalmakat sokan lazábban kezelnek, ettől függetlenül másoknál még elég fix egy csomó szó jelentése. Ne akarjuk már a kanalat villának nevezni, ha nem az. A barátság fentebb bemásolt definíciója viszonylag fix, a legtöbb ember ezt érti alatta. Szóval lényegtelen, hogy a szomszéd jóskának mennyi a barátja vagy mit tart barátságnak. Ez olyan, minthogy a föld nem lapos, hiába gondolják páran azt.


Az én logikám alapján, ha a fal egyik oldalát fehérnek látom, akkor azon a falon van fehér szín. Ha mások ezt mondják, akkor szintén. Oké és ebből szerinted mi következik?


"Egyedül saját magadban lehetsz 100%ig biztos, senki másban. Akárhogy próbálhatja a másik fél, akkor se tudja átadni neked amit akar úgy, hogy te is ugyan úgy 100% átérezd."

Ja, biztos mindenki hazudik a barátainak, hogy nem akar többet. Tuti.

2019. máj. 19. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Szerintem is letezik, hiszen én férfi létemre nem értem , érzem a női érzéseket, gondolatokat, és mindezt oda-vissza....

Az exem is ezt akarta csak barátság, segíteni mind abban amihez egy pasi gondolatai érintettek , de nekem erre nincs szugsegem.

Pl. Öltözködési tanácsok, párkapcsolati problémák....

Nem tudom hogy van-e nekem v csak munkatárs, egyedül veke tartom a kapcsolatot aki egy csinos, okos nő, de hogy mit gondol rólam?!

2019. máj. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim válasza:
20%
Nem létezik. Aki szerint igen, az látens homoszexuális. Persze ezen nem lepődöm meg, mert a világon már dívik a non-binary meg a homokosság.
2019. máj. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
34%
#18: A butasag is divat, jo pelda erre a logikatlan szuklatokoruseged. Es a frusztralt parasztsag is divat, arra pedig a privatban valo anyazasod.
2019. máj. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
51%
Persze, hogy létezik. Egészséges működésű felnőtt emberek között mimdenképp. Más kérdés, hogy a társadalom hány százaléka esik ebbe a kategóriába...
2019. máj. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!