Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ha egy barát nagyobb összeget...

Ha egy barát nagyobb összeget kér kölcsön mert saját üzletét szeretné beindítani, ti hogyan reagálnátok?

Figyelt kérdés

Először is nem tudom hová tenni a dolgot, mivel nekem ilyesmi biztosan nem fordulna meg a fejemben.


De ti hogyan reagálnátok egy ilyen kérésre?


Az országos átlagbér kb háromszorosáról lenne szó.


2019. máj. 22. 15:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem adok soha kölcsön pénzt, csak "adok" ha van rá lehetőségem, mert barátságot két dolog ölhet meg: a pénzt és a féltékenység
2019. máj. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%
Én már párszor megégettem magam "kisebb összeggel" (pár 10.000 forint). Ebből okulva nem adnék kölcsön többszázezret senkinek. Nem szeretek kuncsorogni a saját pénzemért. Ráadásul ha nem jön be a biznisz, akkor ki tudja, hogy vissza tudja-e adni valamikor.
2019. máj. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Kölcsön nem. Ha tudom hogy számíthatok rá akkor adok neki. De ennyit biztos nem.
2019. máj. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
66%

Ez attól függ, hogy milyen barát. Van olyan barátom, akit már 37 éve ismerek, valamikor sokat segített nekem, és neki bármikor bármennyit adnék akár még úgy is, hogy nem kell visszaadni, mert ismerem annyira, hogy ha 10 év múlva nekem lenne bármilyen problémám, rá mindig számíthatok.

Van olyan barátom is, akinek nem adnék, mert minden pénzét elissza, és tudom, hogy sose látnám többé a pénzem, mert egy link, megbízhatatlan ember.

Amúgy már sok barátság ment rá az ilyen kölcsönökre, de még családon belül is szakadtak meg kapcsolatok az anyagiak miatt.

Én azt mondom, hogy küldd bankba kölcsönért. Nem nehéz hitelhez jutni manapság. Ha meg a bankok nem tartják hitelképesnek, és ezért nem tud kölcsönhöz jutni, akkor te is hatalmas kockázatot vállalnál ezzel.

2019. máj. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Esélytelen, hogy ennyit adjak.


Ha nem adsz kölcsön, nincs barátod. Ha kölcsönadasz se barátod, se pénzed. :D

2019. máj. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Naná, ha kapok valamennyit a sikeréből, amit valami papírral elintéztetnék hogy alá kelljen írnia. Ha nem sikerülne meg a térítésről is íratnék egy hivatalos papírt.

Ez így totál megéri, ha ettől menekül, akkor eléggé fura hogy ingyen gondolta a pénzt.

2019. máj. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha megszorulna anyagilag, az oké, akkor segítenék, de egy saját üzlet elindítását neki kell megoldania. Vegyen fel hitelt és ha bejött a biznisz, vissza tudja fizetni vagy kérjen családtagtól. Nekem eszembe nem jutna erre pénzt kérni baráttól.
2019. máj. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Sokmindentol fugg. Ha egy igaz baratom hosszu ideje, megbizhato es o is adott nekem, tamogatott, akkor adnek neki ha megtehetnem. Ha masfajta barat vagy haver, akkor nem.
2019. máj. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem fogja visszaadni :)

Lehet nem is vállalkozást fog indítani, hanem meglopni tőled :)

2019. máj. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Még csalàdtagnak se adnék ennyit nem hogy egy baràtnak. Nem bolondultam még meg.
2019. máj. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!