Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ti hogy álltok a netes barátke...

Ti hogy álltok a netes barátkereséssel? Mik a jó és mik a rossz tapasztalataitok?

Figyelt kérdés

Sikerült neten igazán jó barátokat találnotok? Ha igen, hol, és hogyan sikerült? Mik a jó és mik a rossz tapasztalataitok?


Nekem nincsenek igazán rossz tapasztalataim, inkább csak szimplán tapasztalatnak nevezném őket. :) Próbáltam többször interneten keresztül olyan barátokat találni, akivel el lehet járni színházba, Budapest kevésbé ismert nevezetességeit felfedezni, túrákra, bicajtúrákra, de általában hosszú távon nem jártam sikerrel.


Szívesen jártam volna magamhoz hasonló, harmincas férfiakkal bringázni, sörözni, de több esetben már pár levélváltás során kiderült, hogy valami komoly lelki probléma elnyomására keresnek beszélgetőpartnert, ivócimborát.

Volt egy lány, akivel pár alkalommal nagyon jót színházaztunk, de a hétköznapok nagyon besűrűsödtek mindkettőnknek, így sajnos leépült ez a kezdeti baráti kapcsolat.

Akadt olyan példa is, aki itt írt rám gyakorin az egyik színházas kérdésemnél, tökre el akart jönni előadásokra velem, de az előadások és jegyek keresése egyoldalú volt, ő nem tett semmi érte, így hanyagoltam.

Most van egy hosszabb távú, barátságnak kinéző dolog, de ott átmentem lelki szemetesláda szerepbe, amit szintén nem szeretek, főleg ha egyoldalú, és nagyon komoly mondanivalója sincs a hölgynek.


Lehet, hogy nekem túl nagyok az igényeim? :)


2019. máj. 25. 11:07
 1/10 anonim ***** válasza:
45%
pont emiatt nem az interneten kell baratkozni. aki az interneten probalkozik meg a baratkeresessel annak mindig van valami problemaja amiert oda korlatozodott le. ha te ezt nem tudod elfogadni akkor nem erdemes elkezdened az interneten beszelgetni. a masik, h sokan szerintem kicsit furanak gondoljak es ha fiatalabbak nalad akkor nem biztos, h komolyan veszik. ezert fordulhatott elo, hogy csak te neztel szinhazjegyeket, lehet, hogy o nem is akart igazan elmenni veled csak kivancsi volt arra, hogy mi ez az egesz. inkabb eloben nezelodj, iratkozz be valami olyan helyre ahol lehet haverkodni.
2019. máj. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem sikerült. Igaz két országhatár választ el minket, de már szervezzük az utat.
2019. máj. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Maltodextrin ***** válasza:
32%
Lejarsz a helyi kocsmaba minden hetvegen es lehivsz magaddal valakit. Ki fog alakulni a kör.
2019. máj. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Maltodextrin ***** válasza:
32%
Vagy poenbol elmesz alberletbe ahol lakotarsaid lehetnek. Igy is lehet baratokat szerezni.
2019. máj. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Vegyesek a tapasztalatok. Több mint 20 éve használom a netet. Akkor még serdülő voltam, kamaszként nem igazán jöttek össze ilyen barátkereséses kapcsolatok. Nem lett kimondva semmi, barátkozás, ismerkedés stb céllal találkoztunk csak, mégis, ha az illető ellenkező nemű volt, első találkozás végén az illető kifejezte vágyát: jó lenne minél előbb összehozni egy újabb találkozót. Én is örömmel mondtam, hogy benne vagyok. Miután elköszöntünk egymástól, a levelezési kapcsolat is megszakadt, mert "történt valami", nem akarta folytatni még a kapcsolatot sem (valószínűleg), ezt nem volt szándékában megmondani... Hirtelen nem volt ideje többet levelezni, elvesztette telszámomat is, stb-stb...

Volt akivel lett volna kapcsolattartás, csak túl sűrű az élete és nem igazán jött össze. Élőbeni találkozások nélkül ezek a kapcsolatok általában x időután ellaposodnak, vagy megszakadnak.

Előbb-utóbb minden kapcsolatom átalakult egyoldalúvá: ha én írtam, volt levelezés, ha nem írtam, akkor örökre, végérvényesen eltáűntek életemből.

Megismertem valakit, akivel tartottuk volna a kapcsolatot, többet találkoztunk volna élőben is, de külföldre ment.

Páromat is neten keresztül ismertem meg.

Sokszor úgy érzem, hogy intelligens, kedves beszélgetőpartnereken kívül nem sokat adott nekem a netes ismerkedés - ami nem azt jelenti, hogy ne lehetnének még tartós kapcsolataim, csak már kevésbé hiszek benne. Van ahol a távolság a gond, van aki csak barátkozni és levelezni akar...

2019. máj. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én lassan 5 éve ismerem internetről a barátaim, mindketten lányok és 1-2 év eltéréssel pont egykorúak vagyunk. Egy játékban sikerült találkoznunk, kezdetben egy csapatban voltunk majd egyre többet és többet beszélgettünk, azóta már volt szerencsénk találkozni is. :)

Ezen kívül beszélgetek külföldiekkel is, ők arab országból valók, így nyilvan nem sok esély van rá, hogy találkozzunk. :D

Viszont ettől függetlenül én úgy vagyok vele, hogy a való életben is kell ismerkedni, szóval törekszem rá, hogy nyitott legyek. Neked is sok sikert!

18/f

2019. máj. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
23%
Kérdező az én véleményem az, hogy az életben pont ugyan ilyenek az emberek. Ha a suliban később meg a munkahelyen nem sikerül/sikerült baráti kapcsolatokra szert tenni, akkor annyi. Nincs semmi esély, mert mindenki komolytalan. Én is sokat próbálkoztam neten, de ez csak unaloműzés az embereknek. Nincs semmi tétje, nem fog veled holnap találkozni a túloldalon lévő illető, ezért pont nem érdekli mi lesz veled.
2019. máj. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

#7: Részben egyetértek veled.


Három baráttal alkotunk egy szoros baráti kört, fősulin, munkahelyen, más baráti társaságban ismerkedtünk meg korábban, rendszeresen találkozunk. Velük szoktam sörözni, beszélgetni, de sajnos a kimozdulós, pl. színházas, túrázós érdeklődésünk egyikükkel sem klappol.

Ezért keresek további olyan barátokat, akivel lehet ezeket az aktívabb programokat is csinálni.

Viszont ahogyan írtad, nehéz már később ilyen, bizalmon és érdeklődésen alapuló kapcsolatokat összehozni.


Azért nem adom fel, de mindenesetre örölök annak, hogy ha más érdeklődésűek is, de vannak barátaim.

Borzalmas lehet annak, aki nulláról szeretne mostanában felépíteni ilyen kapcsolatokat, főleg az internet segítségével.

2019. máj. 25. 16:10
 9/10 Fish1 ***** válasza:

Nekem van néhány kapcsolat, ami neten kezdődött. Van, akivel időnként összejárunk, van, akivel évek óta Skype - on beszélünk vagy írunk egymásnak.

Persze voltak olyanok is, akik lemorzsolódtak, de ez szerintem személyesen is megtörtént volna.

2019. máj. 26. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nos különböző okokból lánybarátaim voltak mindig is.


A netes ismerkedéssel addig nem volt gondom, míg használtató volt a hotdog és a chat.hu. Több emberrel mentem biciklizni onnan, rendszeresen felutaztam Bpre, a fősuli alatt hozzám is költözött vki, akit neten ismerkedtem.


kb. 7-8 éve sehol nem tudok ismerkedni. a chat.hu és gyalogló kihalt, pár száz frusztrált kötekedő maradt csak.


sztem a legnagyobb baj, hogy a korombeli (30 körüli) vagy huszonéves, ill. kicsit idősebb értelmes emberek zöme elment külföldre.

azok közül, akikkel anno skypeon, messengeren tartottam a kapcsolatot, már senki sincs Mo-on.

2019. jún. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!