Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Van egy régi jó barátom, ....

Van egy régi jó barátom, . Amióta elköltözött a szüleitől, és lett két gyereke, anyagi gondjai lettek, az asszony se dolgozik komolyan. De elkezdett kéregető, ami már beteges mértékű, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Először csak pár kiflire kért pénzt, ami nem volt nagy összeg, hát adtam neki, aztán egyre többször, most már egész komoly összegeket lejmol, kamu ellentételezéseként amiért más pénzt se kérne, mert együtt is dolgozunk. Elhatároztam hogy többet nem adok neki, mert ő egy kv ra nem hív meg. Erre befordult, szinte kataton állapotba került, és nem beszél velem. , és egész délelőtt így elég rossz a hangulat, egy kocsival járunk dolgozni. Nem sokkal van több pénzem mint neki, én úgy nőttem fel, hogy a barátaimmal mindent megosztottam, ha volt 100 Ft unk is, de ez kölcsönös volt. A haverom arra hivatkozik hogy ő szegény, meg van két gyereke. Hát engem se vet fel a pénz, és ez az állandó kéregetése anyagilag meg idegileg is kicsinál? olyanok vannak, ha kiesik a zsebemből egy százas, mint a vércse, felkapja, de ha feljön hozzánk, amit lát itt , üdítő, szemeteszsákot stb, abból visz haza, ez baromira idegesítő, de hát ő szegény, én meg meg tudom venni. Van valakinek ötlete, ilyen emberrel mit lehet csinálni ? Amúgy nagyon jó barátomól van szó, de ez már tarthatatlan.

2019. jún. 2. 11:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Kerülni kell, ennyit tudsz tenni
2019. jún. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
A minap ilyen egész délelőttös hallgatás után közölte, hogy mint két idegen, olyanok vagyunk, meg bánja hogy ilyen jó barátságba került velem, mintha én lennék a hibás a passzív agresszív viselkedéséért. A felesége is engem okol merthogy " elkényeztettem" szegényt, hogy ha kunyerált, adtam neki...de sajnos én ilyen vagyok, ugyan nem felelőtlenül szórom a pénzt, nem is spóroltam, főleg ha barátról volt szó, de ha valaki nem tudja , hol a határ...
2019. jún. 2. 11:20
 3/13 A kérdező kommentje:
Ja, hát köszi, sajnos munkában össze vagyunk zárva, max a fülest az agyamba dugom aztán nem foglalkozom vele, csak azt nem értem meg, valaki hogy lehet ilyen ?
2019. jún. 2. 11:26
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem a barátodról van szó, hanem a kitartottadról. Ker4üld a magánéletben.

Az biztos, ha tőlem bármelyik barátom vinné a szemetes zsákot, meg az üdítőt, hamar kapun kívül találná magát.

2019. jún. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Szimplán egy hülyegyerek (meg a felesége is), nem foglalkozol vele.
2019. jún. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 lilla64 ***** válasza:
100%
Az ilyen "barátokat"kerüld el,mert kihasználnak.Ha egy munkahelyen vagytok és nem beszél az ő dolga.Ne nézzen jótékonysági intézménynek.
2019. jún. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Teljes mértékben igazgatok van, és köszönöm is a válaszokat, logikailag persze tudom, sajnos mégsem egyszerű a dolog. Azon túl hogy szinte több évtizedes haverságról van szó, és már nem könnyű ilyet találni, és addig ilyesmi fel se merült, nyilván a család, felelősség stb.váltotta ezt ki, persze attól még nem kéne csinálni, nekem ugyan gyerekem nincs de van barátnőm, idős szülőt ápolok stb, tehát tudom, mi a felelősség. Az a baj, hogy a munkahelyen is megvannak azok a klikkek amik egymást ún védik, egymást támogatják, ezek 2-3 fősek, egymással kapcsolatban vannak ha gond van, stb. Na most én ezzel a haverommal vagyok ún egy klikkben, ami azért baj, mert ha a fenti módon meghülyül, ezt más is látja, és akkor megy a duma, hogy összebalhéztak, meg biztos kitoltam vele stb. Szóval kellemetlen...de nincs választásom, ezeket felvállalni, vagy marad ez a hülye helyzet..
2019. jún. 2. 15:55
 8/13 A kérdező kommentje:
Pl ezekben a két fős csoportokban dolgozunk, és a főnök is egyből tudja, ha valami van, szabi, betegség, hogy mindenki a társának szól először, meg megbeszéltük e stb. Na most múltkor mikor így bekómált, mert nem hívtam meg amire, közölte hogy ne igen hivogassam, mondhattam a főnöknek, hogy nem tudtam beszélni vele mert nem áll szóba velem, szóval a cégnél is elég hülyén jön ki, ugye ott azt szeretik, ha megvannak a jól kialakult munkakapcsolatot, szóval okoz ez ilyen kellemetlen szituációkat, amúgy a meló jó, de ez a hülye még az állásunkkal is játszik..
2019. jún. 2. 16:06
 9/13 A kérdező kommentje:
Na szóval csak azért kérdem, hátha valakinek volt ilyen tapasztalata, hogy mondjuk egy barátja vmi változás, családi állapotban, gyerek születés stb, ilyen harácsoló lesz, és hogy lehet visszazökkenteni a korábbi,normál állapotba. Mert régen ilyeneket nem csinált, egyik nap én fizettem, a másik nap ő, most meg elvárja hogy mindent én fizessek, mondjuk ha elmegyünk reggelizni pl.
2019. jún. 2. 16:26
 10/13 anonim ***** válasza:

Ha elmentek reggelizni, fizesd a magadét, meg ő is a magáét! Már ha meg akarod tartani ezt a barátságot. Mert nekem most nem világos, hogy

1. rendbe akarod e hozni a viszonyt?

2. vagy tanácsot kérsz hogyan építsd le?

3. vagy csak panaszkodni akarsz?

4. vagy segíteni akarsz neki rendbe hoznia az életet?

Mert amíg ezt nem tisztázod magadban, addig ne tegyél fel kérdést, és lépéseket se tegyél az ügyében. Döntsd el melyik zónába akarod őt helyezni. Aztán kérdezhetsz.

2019. jún. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!