Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tehetnék, ha a barátnőm...

Mit tehetnék, ha a barátnőm egyre gondoszabb velem?

Figyelt kérdés

Van egy lány, nevezzük most Barbinak. Barbival a gimi eleje óta jóban vagyunk, most vagyunk/fejezzük be a tizediket. Nem voltunk legjobb barátnők, de sokat beszélgettünk, összejártunk, tudtuk hogy mik történnek egymás életében. Úgy nagyjából egy másfél hónapja viszont olyan, mintha az ördög bújt volna belé. Nem beszélhet velem már annyit, pedig kérdezem, hogy miújság van vele, tényleg érdekelne. Sokat piszkál, mindenünket összehasonlítja, próbálja velem elhitetni, hogy ő mindenben jobb és neki mindenből jobb van. És ezt már egy elég tűrhetetlen szinten. Nemrégen, úgy két hete jött össze egyik osztálytárrunkkal. Rá két napra már mondta nekem, hogy hát igen, hogy kettőnk közül az ő barátja mennyivel helyesebb, meg izmosabb. A ruháimat is le szokta szólni, hogy hát igen, az ő napi outfitje jobb mint az enyém, csinosabb, satöbbi. Borzasztóan esneke ezek a dolgok, én nem szoktam neki ilyeneket mondani. dáDe ő mintha észre sem venné, hogy totálisan a lelkembe tipor.

Fogalmam sincs, hogy most miért lett hirtelen ilyen, nem tudom mit tehetnék. Megbeszélni nem tudom hogyan kéne, félek, hogy megint felkapja a vizet, mint mostanában párszor, hogy mennyi mindenen problémázom és hisztizem. Ez nyilván rontana a helyzeten. Nem szeretném elveszteni őt, nagyon jó barát volt, törődő, érdeklődő, vicces, nyitott. Most ezek a tulajdonságai két hét alatt csak úgy "eltűntek". Gondoltam arra, hogy talán én mondtam/tettem e valami rosszat, de nem tudtam felidézi ilyen jelentőset, csak egy kisebbet. (Lemondtam egyszer egy találkozónkat). Talán valami gond lehet a családi életében? Vagy valami más baráttal leheg kapcsolatos. Valakinek valami ötlet, hogy hogyan deríthetném ki, miért lett hirtelen ilyen fura?

16/L



2019. jún. 11. 23:52
 1/4 anonim ***** válasza:
71%
Biztos valamilyen problémája van és valószínüleg nem tőled ered, csak rajtad könnyen kitöltheti a dühét. Majd talán jön okosabb válasz, de nárcisztikus személyiséggel kapcsolatosan talán találsz praktikát, hogy kell kezelni. Vagy szimplán kiállsz magadért, és igenis leülteted és rákérdezel, h minden rendben van-e vele, mert megváltozott és észre sem veszi,h bántóak a megjegyzései..ecetera
2019. jún. 12. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
71%
Irigy rád, rájött, hogy kicsi az önértékelése. De ha mostmár bunkó, és eltaszít saját magától, bármilyen okból is kifolyolag; akkor ő már nem a barátnőd szerintem. Nem kíváncsi már rád, csak gyötör, tipor téged. Lehet, hogy az, hogy valami gyötri, és fél, hogy meglátszódna rajta; és ezért próbálja minél keményebbnek mutatni magát; ez a "versengés" amúgy arról szól, hogy ő próbálja magának bizonygatni, igazolni; hogy ő is ér, ő is számít valamit; pl van, amiben ő is jobb, mint mások, mert ő nem/sem egy értéktelen. Szal próbálja magát keményebbnek mutatni (és mindig te vagy kéznél, mivel régen veled volt jóban ,meg most is veled szokott beszélgetni.) Szal hogy kifelé mutatná, hogy őneki rendben van az önértékelése; csak valahogy nem nagyon jön össze neki. De ha nem mondja el, nem beszéli meg veled a problémát, te pedig kérdezel; és ő meg telibetojik téged; akkor szerintem nincs már mit keresnetek egymás oldalán. Ez a barátság már úgy tűnik, megszűnt; próbálj meg valami másik kis társasághoz odacsapódni az osztályodban. Amúgy lehet, hogy annyira erősen ragaszkodik hozzád (de ez nemegészen egyenlő a szeretettel), szóval egóból, mert, hogy 'valakinek számít ő'; hogy na szal ezért haragudott meg; hogy ha ti barátnők vagytok, akkor neked igenis el kellett volna vele menned talira. És most így éreztetted picit vele, hogy 'nem körülötte forog a világ'; szóval a kis rózsaszín hercegnős világából kiszakítottad, ahol mindig minden úgy volt, ahogy szerette volna. Ő még igazából nem szívből, hanem egóból működik, nemigazán érti még , mi az, hogy szeretet; és ő eddig ahhoz volt szokva, hogy használ másokat. Lehet kicsit elvárná, hogy körbeugráld. Ilyen 'álegoista'; de az ugyanúgy néz ki, mintha sima nárcisztikus lenne; csak ez a másik irányba. Tehát van az, aki el lett hanyagolva kicsit szeretetügyileg; valaki meg el lett kényeztetve. Én asszem, hogy ő nem beképzelt, hanem pont az ellentéte; csak így, tehát akarja kifelé mutatni, hogy minden rendben van; és ettől látszik ilyen egoistának, nárcisztikusnak. Na szal kicsit ő valahogy elvárja, hogy körbeugráld, körberajongd; mert kicsit felsőbbrendűnek érzi magát; vagy túl alsóbbrendűnek, és azért követeli magának ennyire a kiemelt figyelmet; dicsérést; de szal hát ez nem jó. Asszem amúgy hát egy ilyen emberen nemigazán lehet segíteni; bár egyszer hallottam egy tök jó sztorit; hogy mondta az egyik ember valakinek, hogy volt egy másiknak az előadásán; és tökre beképzelt a csávó; hogy amikor előad nem látszik, de amikor odamész előadás után tök beképzelt, és akkor tehát ezt elpanaszolta valakinek. És akkor ő meg mondta neki, hogy imádkozzon érte. És egy hónap múlva ment neki a telefon, hogy köszöni a tippet, működik! :) Szóval szerintem tehát csak imádkozni tudsz érte, mert ez már elég durva helyzet.
2019. jún. 12. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
*Szal rávilágítottál neki, hogy nem körülötte forog a Világ, és ez a felismerés nagyon rosszul esett neki; és ezért most téged okol. Neki evidens, hogyha ő akar veled találkozni, akkor te igenis mész. Lehet, hogy ő téged a saját tartozékának gondolt; mint pl a kisujját. És most megbántottad; de ha kedvesen mondtad, hogy 'bocsi, de nincs kedved menni'; akkor viszont nem jogosan haragszik. Amúgy majdcsak lecsillapodik, de igazából nem vagy se a része; se a tulajdona; szóval én azt hiszem, hogy valamelyest ez a leányzó (a barinőd) félreértelmezte a barátságot. Mert a barát eddig neki az volt, aki "körül/körbeugrálja". És valszeg most is az neki a számára. Ez szal akkor az alapja a haragjának. :S:S Hogy már ilyen hozzá tartozó tartozéknak gondol. És azt hitte, ti mindig összertoztok, és hogy ő annyira fontos neked; hogy "levegőt venni se tudnál nélküle."
2019. jún. 12. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
80%
Kérdezd a családjáról. Nálunk akik ilyen nagyképűek mind családi problémákkal küzködnek.
2019. jún. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!