Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Megbántottam egy barátomat,...

Megbántottam egy barátomat, és most nem tudom mit tehetnék?

Figyelt kérdés
1-2 hónappal ezelőtt olyan dolgot tettem, amit nem lehet megbocsájtani, ez azért is volt , mert ez a barátom nagyon bejött és nem tudtam mit kezdeni a helyzettel, sokat ittam is, elvette teljesen az eszem. Mint ember, mint barát viszont nagyon kedvelem, sosem tennék ilyet, hogy rámászok. Ez után a dolog után kb 3 hétig irogattunk egymásnak, bocsánatot kértem tőle, úgy vettem észre, hogy megbocsájtott nekem, mert ilyeneket is írt, hogy jó lelkű vagyok stb... de sajnos sokszor felhoztam ezt a dolgot, sokat írtam neki erről, és azt mondta, hogy nem szeretne erről hallani, de nekem akkora bűntudatom volt, hogy nem tudtam nem írni neki a dologról, azt mondta, hogy ne zaklassam. Azóta ha írok meg se nézi vagy ha igen akkor csak egy két szóba válaszol, de már nem dumálunk kb semmit, és nem is írok neki. Mindig is nagyon nehezen tudtam barátkozni, úgy éreztem, hogy vele jól kijövök és fontos nekem mint ember, már nem akarnék tőle semmit. Mit tudnék tenni, ami engem is felszabadít kicsit, és talán egyszer újra barátok lehetnénk?
2019. jún. 12. 10:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Ezt elszúrtad, ez már sose lesz olyan ami volt. Néhány tanulság:

- Ne piálj, csak pont annyit amennyi jólesik, de nem rúgsz be. Mérték!

- Ne tegyél kockára egy jól működő kapcsolatot egy bizonytananért. Soha! Ha mindketten éreztek valamit úgyis tovább megy, ha viszonzatlan az úgyis kiderül, akkor tovább lépsz, de barátok maradtok.

- Ne emlegess fel régi problémákat. Ami megtörtént azon úgyse tudsz változtatni. Egyszer megbeszélitek, bocsánat, és vége.

- Itt az ideje új barátokat keresni.

2019. jún. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Amit első írt, valamint várj pár hónapig és elképzelhető, hogy - ha többet nem hozod fel "azt a dolgot" - akkor tudsz vele ismét beszélni.

Mehetsz szakemberhez is megbeszélni a problémát, nem szégyen segítséget kérni, ha egyedül nem megy.

2019. jún. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, jólesik, igen mindenképp várok jó pár hónapot, de talán lehet jobb ha nem is barátkozunk, mert részemről több lett volna... de úgy érzem tudnám barátként kezelni.
2019. jún. 12. 11:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!