Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan kezeljem a ráerőltetése...

Hogyan kezeljem a ráerőltetéseket?

Figyelt kérdés

Van egy haverom, akivel bicajozni szoktam. Ő mindig kitalálja, hogy üljünk be kocsmába, étterembe, stb. Már jön az ő haverja is, és ketten jól lebeszélik hová menjünk.

Párszor már rátudtak beszélni, hogy beüljek, és meg is hívtak erre-arra. Az a gond, hogy ők ezt simán megengedhetik maguknak, én pedig nem erre szeretném elkölteni a pénzemet. Másik dolog, hogy nagyon nehezen fogadom el a meghívást. Nem akarok a lekötelezettjük lenni. Ők úgy gondolják, hogy aprópénzért megvásárolnak, és cserébe kérnek dolgokat. Egyik haverom épp ma hánytorgatta fel a meghívást, miközben sok dologban segítettem neki. Pl. olyan bicajt vett, amit én neki kinéztem, szerelem neki, stb. Egyébként nem az dühít, hogy hozzám képest pénzesek, hanem hogy olcsón akarnak felvásárolni, lekötelezni! Én az ilyet nagyon nem szeretem.

Meg egyébként én sem kezdek bele más nem létfontosságú dologba, amikor valaki ott van velem. Hogy néz már ez ki? Milyen dolog ez?

Párszor még belementem ebbe, de nem akarok rendszert csinálni ebből! Hogyan hárítsam, mit mondjak?


2019. jún. 20. 18:04
 1/1 anonim ***** válasza:

Mondj nemet ha hívnak és kerüld el a társaságukat.

Ha megkérdezik miért, mondd el ezt nekik, ha bedurcáznak, az ő bajuk, akkor nem ért semmit a haverság. Nem kell megalázkodni olyanoknak akik még minimális tiszteletet sem adnak (értem erre: "Meg egyébként én sem kezdek bele más nem létfontosságú dologba, amikor valaki ott van velem.")

Még haverok közt sem hánytorgatjuk fel a meghívást, a meghívás azért meghívás mert nem várjuk el hogy visszaadják, más dolog hogy illik vagy nem.

Én is ilyen vagyok, utálom ha meghívnak, nem is szoktam engedni,csak olyanoknak akikről tudom, hogy nem várnak érte semmit, mert már ismerem őket,hogy nem ilyen fajták. Nyilván igyekszem viszonozni, ha megtehetem.

2019. júl. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!