Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szülő vagy barát?

Szülő vagy barát?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Volt egy legjobb barátnőm. Mindig is nagyon mások voltunk, de kicsi korunk óta jóban voltunk. 12 évig osztálytárs, közös családi nyaralások stb. szinte testvérek voltunk. Sajnos itt a múltidőn van a hangsúly. Én mindigis későnérő típus volt és most is az vagyok. Őt meg már kicsit korától kezdve felnőttként kezelték és sajnálatosan egy kicsit lenézőbb stílusú csak az a jó ahogy én tudomság is benne van. Ezek a dolgok a középiskolában kicsit szétválasztottak minket, így más emberekkel jobban elmélyült a kapcsolatunk. Ő még a baráti társaságunkból is eltávolodott.

Ezt még tetézte az is hogy a szüleim házassága megromlott és az édesapámmal se voltam mindig felhőtlenül jó viszonyban. Mivel az apáink régi jó barátok, őt szinte istenítette és minden egyes rossz nézésem miatt is támadott. Még most is rosszul esik, de mostmár megértem, nem látta, nem tudhatta mi történt, miért vagyok kiakadva.

Akkoriban összejöttem egy sráccal, de vele is baja volt. Miért ez, miért az stb. Nem kedvelte, de volt hogy hajolgatott előtte és próbálta magára vonni a figyelmét (pedig ő is kacsolatban volt). De ez már csak hab volt a tortán.


Szóval gondolom leesett, hogy kicsit ki voltam akadva rá. Rosszul esett, hogy amikor a legjobban szükségem lett volna rá csak támadni tudott. Úgy érzem már nagyon nehezen tudnék megbízni benne. Még tartjuk a kapcsolatot, de már csak ilyen felszínes témákat tárgyalunk ki.

Azért ezek az események óta eltelt 1-2 év és máshogy látok pár dolgot.

Amikor a szüleim kapcsolata rossz lett és váltak, akkor ő csak édesapám felöli szemszöget látta az apja jóvoltából, ez befolyásolhatta. És emiatt két tűz közé került kinek higyjen: az apjának, aki a mindene vagy nekem a legjobb barátnőjének. Valószínűleg én is a szülőmnek hittem volna. De ezért nem támadtam volna le, inkább rákérdeztem volna.

Hát mostmár mindegy.


Már elszállt a haragom, de azért még érzem a három lépés távolságot jó megtartani, mert bizalom az sajnos odaveszett.


Szeretnél kérdezni benneteket, hogy mit gondoltok erről az egészről. Kérlek írjátok meg!:)

20L



2019. jún. 20. 22:33
 1/1 anonim válasza:

VAnnak barátságok, amik idővel kihűlnek. Az emberek változnak (legalábbis ilyen fiatal korban).

Az mondjuk érdekes, hogy a szüleitek miért befolyásolják a barátságotokat.

Szerintem csak Te érzed őt legjobb barátodnak. Ő talán sosem érezte ezt viszont.

Engedd el!

2019. jún. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!