Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan legyek szociálisabb?

Hogyan legyek szociálisabb?

Figyelt kérdés
Az előző iskolámban a “népszerűbbek” közé tartoztam. Sokan voltak körülöttem de sosem éreztem úgy hogy vannak igaz barátaim. Ők mindig programokra mentek nélkülem, én soha nem jártam el sehova. Amikor interneten próbáltam meg emberekkel beszélgetni az nem nagyon tetszett, mem tudok megnyílni, viszont élőben nagyon szorongok. Most új suliba fogok menni, és félek, hogy nem lesznek barátaim. Hogyan érhetnék el, hogy legyenek barátaim, és ezúttal igazi barátaim akik nem szarnak a fejemre?
2019. jún. 21. 20:47
 1/1 anonim válasza:

Először is, soha ne próbálj direktben összebarátkozni senkivel. Ismerkedés során ha kell megnyíltok egymásnak, de ha közben azon jár az eszed, hogy "barátokká kell válnunk", erőltetett lesz és valóban nem lesz belőle semmi.

Ne izgulj az új sulitól, sokan nem ismerik egymást iskolaváltásnál, ilyenkor mindenki sokkal visszahúzódóbb és csendesebb. Akinek szimpatikus vagy oda fog menni hozzád, plusz az új élmények összehozzák az embereket. Nekem a baráti társaságom zöme a menzán alakult ki, amikor gólyaként nem ismertünk senkit és egy asztalhoz ültünk. Az alap "jajj de fura volt ez meg ez a tanár" stb alap mondatokon hetekig nem léptünk át. Később azonban mindenkit összehozott az a bizonyos fél óra és ma már mi vagyunk az egyik leghangosabb haveri kör.

Ahogy idősebbé válik az ember úgy változnak a kapcsolatai is. Biztosra tudom mondani, hogy lesznek igazi barátaid, nem kell túlgondolni. AKármennyire hülyén hangzik a sors úgyis összehoz egy-két igaz baráttal.

Hasonló helyzetben voltam én is mint te, bárkivel szünetben elbaromkodtam, közös büfézés stb. de egy-két kivételes alkalomtól eltekintve otthon voltam és még neten se beszéltem velük annyit. Aztán gimnáziumban lett két barátom, akikkel hármasban egy erős baráti kört alkottunk meg. Ugyanúgy megvannak a "csak is a suliban" barátok, de ez szerintem mindenkivel így van.

A lényeg, hogy légy nyitott, ne gondold túl és ne hidd azt, hogy egyedül vagy ebben, mindenki átesik ezen tudat alatt. Add önmagad, ha nem vagy olyan, aki bárkihez csak úgy odamegy ismerkedni, akkor ne erőltesd, mert abból úgysem lesz jó. ÖNMAGAD légy. Több közös lehet közted és egy adott ember közt mint hinnéd. Ha pedig már megtaláltad az igaz barátaidat, becsüld meg őket és nagyszerű éveid lesznek.

2019. jún. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!