Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Baj ha ennyire szükségem van...

Baj ha ennyire szükségem van egy legjobb barátra?

Figyelt kérdés

Szükségem lenne egy legjobb barátnőre, akivel mindent meg tudok beszélni, de mintha direkt elkerülnének az esetleges jelöltek. Volt már 5 BFF próbálkozásom, de egyik sem végződött jól. 5 ből 1 kivételével mindből a másik fél szállt ki. Úgy érzem hogy hiányzik az igazán jó barát az életemből. Mind akik velem vannak, csak futó haverságok. Jönnek mennek. Viszont én szeretnék egy lányt aki mindig ott van nekem, és számíthatok rá. Miért nem találok senkit? Mit tudnék tenni az ügy érdekében?


L



2019. júl. 3. 00:44
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Miért kéne találnod egy olyan valakit, aki mindig veled van és a legfontosabb vagy neki? Ez a világ nem erről szól, az emberek változnak, jönnek-mennek, mindig így volt, mindig így lesz. Talán a család, aki mindig melletted van, de ők sem biztos és van aki például direkt menekül otthonról szülők miatt. Szóval ha maradandó embert keresel, akinek te vagy a legfontosabb, akkor sokat fogsz csalódni. Ilyen ember nincs és nem is lesz. Az esetleg igaz, hogy találsz valakit és 1-2 vagy akár 5 évig veled van, de egy idő után ő is ott hagy. Szóval lehet írni az olyan hozzászólásokat, hogy de igenis van ilyen ember és én már meg is találtam. Igen, de 1 év múlva is veled lesz? És 3 év múlva? :) Valamint az ilyen több évtizedes házasságokat is felesleges felhozni, ők is vagy úgy vannak vele, hogy már úgy is mindegy, ezért együtt maradnak és elviselik egymást, vagy titokban másra vágynak és jobbról álmodoznak csak nem mernek lépni a megszokás miatt. Ennyit erről. :)
2019. júl. 3. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
hány éves vagy?
2019. júl. 3. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

"Viszont én szeretnék egy lányt aki mindig ott van nekem, és számíthatok rá."

Nos, ezért nem sikerült eddig és nem fog sikerülni ezután sem találnod ilyen "legjobb barátot".

.

Neked nem barátnő kell, hanem valaki olyan, akire mindíg számíthatsz, akár segítségre, akár lelki szemetesládára van szükséged.

Nem legjobb barát kell neked, hanem csicska, aki mindig ott van, ahol és amikor neked szükséged van rá.

2019. júl. 3. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Neked csak egy támaszték kell, vki aki a felelősséget hárithatod ha rosszra fordul a helyzet.
2019. júl. 3. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ne azzal kezdd, hogy egyből lelki szemetesládának használod a másikat, mert így elriasztasz mindenkit. Legyenek közös élményeitek, kirándulás, kávézás, séták, mozik, stb. A többi majd alakul. Egy fizetős szolgáltatást (lásd pszichológus) ne akarj a másik fél nyakába varrni. Az emberek többségének hidd el, megvannak a saját lelkin nyavajáik is. Egy alig haverét is magukra venni, az már fárasztó.

Nekem van olyan barátnőm, akivel mindent meg tudunk beszélni, és ha egyikünk gondban van, a másik meghallgatja, ötletelünk együtt, hogy mi miért lehet, mit hogy lehetne rendbe tenni az életünkben. De ez már egy 10 éves barátság, és közös élmények alapozták meg.

2019. júl. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
45%
Nem, nem hiszem hogy kihasználni akarná. Csupán arról van szó, hogy nem fog egy ember mindig vele lenni. Több emberrel kell alacsonyabb minőségű kapcsolatot ápolni, nem pedig egy lapra feltenni mindent, mert akkor mindent buksz.
2019. júl. 3. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"én szeretnék egy lányt aki mindig ott van nekem, és számíthatok rá"

Márpedig ezt én a kihasználás bizonyítékául veszem.

Egy szó sem esik arról, hogy 'ott vagyunk egymásnak, ha a másiknak éppen kellünk'!

Ilyet viszont csak szellemi gyengék között keressen a kérdező, tudatával annak, hogy épp emiatt a másik megbízhatatlan.

2019. júl. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Több emberrel kell alacsonyabb minőségű kapcsolatot ápolni,"


Nekem ez nem jött be, igaz, én soha nem szerettem az "udvartartást", nem arra van szükségem.

De nem vagyunk egyformák.

2019. júl. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nyilván fordítva is így lenne, nem értem miért kell egyből az önzőségre gondolni. Csak azért mondtam most így mivel, most nekem lenne szükségem egy ilyen személyre, de természetesen én is mindig ott lennék neki.

Az meg hülyeség hogy csicska kéne mivel az ilyen barátságokban, általában inkább én szoktam az lenni...

2019. júl. 3. 11:25
 10/10 anonim válasza:
Szia! Én is pontosan ilyen problémákkal küzdök mint te. Sajnos...Engem az összes "barátom" dobott. Szóval egész nyáron nem fogok semmit sem csinálni barátokkal, mert nincsenek. Én meg már ebbe örülök bele, ez miatt lesz egy tinédzser depressziós...:(
2019. júl. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!