Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mennyit ér egy legjobb barát?

Mennyit ér egy legjobb barát?

Figyelt kérdés

Őszintén szólva nem várok válaszokat a kérdésre, hogy mennyire fontos tud lenni, meg hogy barátkozzak, stb. Csupán úgy érzem ki kell írnom magamból ezeket a sorokat, aki elolvassa, az elolvassa, aki nem az nem. Nem fontos.


Én már belefáradtam ebbe az egészbe, hogy embereknek elmesélem a történetem, megosztom velük az életem, aztán úgy is véget ér, vagy el sem kezdődik semmi. Hatalmasat csalódtam, és ennek a nyomai még mindig bennem vannak, nem hiszem hogy valaha is eltűnhetnek. Nincsenek barátaim. Alapból nem is kezdeményeztem soha életemben, de ha más megtette belementem és úgy éreztem szükségem van barátokra. Leginkább csak kisebb barátságaim voltak, inkább csak haverok. Nekem mindig is fontosabbak voltak az emberek, mint én nekik. Egyetlen olyan ember volt az életemben, akivel bármit megoszthattam és tényleg az őszinte barátomnak tartottam, aki sosem tagadna le. Tévedtem... Megtanultam, hogy az idő semmit sem számít, aki több éve veled van pont úgy megunhat és eldobhat, mint amennyire egy idegen is órák alatt megkedvelhet. Az együtt töltött idő, a sok óra beszélgetés, mind-mind semmit sem számít. Küzdöttem érte, hogy valahogy helyrehozzam, hogy bebizonyítsam működhet, de valójában csak azt bizonyítottam, hogy mennyire szükségem volt rá. Sírva könyörgtem, de ő csak annyit mondott: vége. Ez bennem maradt, a gyűlölet a világ iránt, az emberek iránt... Nem tudok máshogy tekinteni az emberekre, mint ő rám. Régen akartam barátokat és emlékszem mennyire ki voltam tőle, hogy egyedül vagyok, de már nem küzdök feleslegesen. Több év alatt építgettük azt a kapcsolatot, ami olyan szintre emelkedett, hogy arra nincsenek szavak. És mindezt azért, hogy egy napon csak úgy szerte foszlódjon minden egy átkozott szóval. Innentől már nincs miért közel engednem bárkit is. Vele éreztem először és utoljára is valószínűleg, hogy fontos vagyok valakinek. De be kell látnom, hogy semmi értelme az egésznek, ez nem egy biztos talaly, amire felépítjük közössen a kapcsolatunk és az onnantól állva marad. Amit közösen elérünk semmit sem számít, percek alatt omlik össze évek eredménye, mint a kártyavár. Méghogy senki sem veheti el tőlem... "Mindig itt leszek neked, én a barátod vagyok". Az emberek nem hűségesek, nekem pedig nincs kedvem azt nézni, ahogy aki velem van elárul, én pedig végig nézhetem ahogy más tölti be az én szerepem. Hogy bocsi, de már nem te vagy a barátom, hanem ő, te már semmit sem jelentesz. Csak ezt tudom már adni, amit kaptam: ne haragudj, de már nem érdekelsz; majd találsz valaki mást; nekünk nincs miről beszélnünk.


2019. júl. 6. 23:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Valamennyire hasonlitunk. Én már feladtam ezt, és inkább jól érzem magam azzal aki épp itt van, annak ellenére hogy tudom, ő is csak egy futó barát. Annyi hogy próbálok senkit nem közel engedni magamhoz, nehogy sérüljek.
2019. júl. 7. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
95%

Fordítva gondolkozol. Vagy élsz. Vagy kezeled ezt az egészet. Sok ilyet láttam már, és úgy tűnik a leírtakból, te is ez a kategória vagy.


Barátságot, barátkozást kezdeményezni, "szükségem van barátokra" sok-sok óra beszélgetés, küzdeni azért, hogy bebizonyítsd hogy működhet...

Ez mi a f...??!! Mármint tudom, hogy szerinted ez barátság de van egy rossz hírem: sose volt az. Ez nem így működik.


Barátságot nem kezdeményezni kell, hanem elkezdődik. Nem bizonygatni kell, mert az már akkor rég nem az.

De a lényeg: azt, hogy 2 ember sokat lóg együtt, sokmindenben egyetértenek, minden megosztanak egymással, megbíznak egymásban, lehet barátságnak hazudni, de nem az.

Akkor se ha tegnap óta tart, meg akkor se ha 10 éven keresztül tart.

Évtizedekre is bele lehet ebbe kényelmesedni, és lehet barátságnak hazudni, de amíg az élet nem teszi próbára, és nem állja ki, addig az nem az.


Valami görcsös erőltetést olvasok ki a soraidból, és az se véletlen, hogy "Nekem mindig is fontosabbak voltak az emberek, mint én nekik" én ebből azt hallom ki, hogy többet láttál bele ezekbe a dolgokba, mint ami.


Az élet vagy hoz barátokat, vagy nem. Ez nem egy küzdelem. Vagy kialakul, vagy nem. De azt sose veszítsd szem elől, hogy beszélgetéstől maximum beszélgető partner lesz valakiből, és messze nem barát.


Ja, meg azt se , hogy azért az ember alapvetően "egyedül éli az életét". Egyedül születünk és halunk meg, és a kettő között minden életbevágó küzdelmünket egyedül vívjuk meg, magunkban.

Ki ki eldöntheti, hogy milyen szintig enged be az életébe valakit, élete párját, vagy barátot, stb, de mindig van egy szint, ahova senki nem enged senkit.

Ne akard ezt túllépni, mert nem egészséges, nem normális, és nem fog működni.

2019. júl. 7. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
"Őszintén szólva nem várok válaszokat a kérdésre" Részemről oké. Igazából kérdés se hangzott el a részedről, csak konkrét, saját életedből vett példával illusztráltad, hogy van hova fejlődnöd.
2019. júl. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!