Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Milyen barátság maradhat ez,...

Milyen barátság maradhat ez, mikor valakik ennyire különböznek?

Figyelt kérdés
A barátnőm teljesen más mint én. Konkrétan ahogy idősödtünk és elmúltunk 20 évesek egyre jobban eltávolodtunk mind személyiségben, mind külsőt tekintve. A barátnőm teljesen átlagos, szolíd, visszafogott lány, akinek sose volt komoly kapcsolata. Én inkább a feltűnést szeretem kinézetben , meg viselkedésben is. Nem bírom az egyhangú, visszafogott dolgokat. A barátnőm lenéz mindenkit aki 28 év alatt gyereket vár vagy már van neki. Nála a komoly kapcsolat olyan 5 évnél kezdődik és a házasság szóba se jöhet nála. Mondja ezt úgy, hogy egy komoly kapcsolata se volt. Én viszont úgy gondolom, hogy ahol szeretet van és anyagi biztonság, ott akár 23 évesen is lehet már szülni és házasodni, hisz ha mindig az igazira várnánk, akkor az egész életünk rámenne. Sose tudni, hogy melyik kapcsolatunk lesz az igazi, de ha anyáink-apáink is így álltak volna a dolgokhoz, hogy az igazira várnak, akkor mi meg se születtünk volna. Szóval az egész felfogásunk már különbözik. Régen én se néztem jó szemmel, hogy a 20 éves osztálytársaim szülnek, de nézve őket, hogy anyagi biztonságban élnek szeretetben a szép gyermekeikkel, megváltozott a felfogásom ezen a téren. Jelenleg komoly párkapcsolatom van és erős anyagi biztonságunk, így nálam a házasság is szóba jöhetne, a gyermekvállalás meg majd csak olyan 25 év körül, viszont a barátnőm hallani se akar erről, mert szerinte még fiatal vagyok és lehet nem is a mostani páromtól akarok majd gyereket. Nos ezek alapján szerintetek meddig fog a mi kapcsolatunk stabil maradni? Úgy érzem ő a jelenkor problémáját képviseli, hogy mindenkinek csak a karrier a fontos és elfelejtenek élni és családot alapítani.

2019. júl. 11. 00:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Előbb utóbb túl sok konfliktusotok lesz ebből a barátnőddel, így valószínűleg mem marad stabil a kapcsolatotok. Sajnos nagyon kevés ilyan barátság létezik, ami egész életben elkisérr.

A barátnődnek el kéne fogadnia azt, hogy mindenki úgy éli az életét, ahogyan neki jó.

2019. júl. 11. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Rajtatok múlik, hogy meddig tart a barátságotok. Nálam ez nem úgy működik, hogyha pár témában nem értünk egyet, akkor vége a barátságnak és kész. A házasságnak én sem látom értelmét, az egyik legjobb barátom viszont megházasodott, ott voltam az esküvőjén és örültem a dolognak. Sosem volt ebből probléma, elfogadtam a döntését, ő meg azt, hogy szerintem felesleges.

Viszont volt egy másik illető is, aki valamiért ezt óriási konfliktusforrásnak érezte, és amint kitalálta, hogy megházasodik, elkezdte leépíteni a barátságunkat. Igazából vele nem tudtam mit kezdeni, ha neki ez ennyit ért. Miután vele elváltak útjaink, feltűnt, hogy a húszas korosztályban elég sokan vannak, akik nekiállnak házasodni és/vagy gyereket csinálni és hirtelen olyanná válnak, mintha ők egy megvilágosodott kaszt lennének az emberek között és mindent jobban tudnak. Pár ilyen ismerősöm már leoktatott a házasságról, az igaziról, a családalapításról, az érettségről és hasonlókról. 1-2 év után elég nagy részük el is vált...

2019. júl. 11. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem is van egy olyan barátnőm, akivel nagyon különbözünk jó pár dologban. Van amiben egyáltalán nem értünk egyet, és voltak már abban a témában "veszekedéseink" is. Mi leginkább azt csináljuk, hogy nem feszegetjük ezeket a témákat. Mindenkinek meg van a véleménye, de pár ellenkező vélemény miatt szerintem nem kéne egy barátságot eldobni.


De amúgy, amit mondott a barátnőd, hogy "lehet nem is a mostani páromtól akarok gyereket". Ez nekem nagyon fura. :D Mármint, együtt vagy valakivel, szeretitek egymást, komoly párkapcsolatom van, de "inkább majd mástól akarok gyereket". :D De na, ez most nem lényeges, csak nagyon szúrta a szememet az, amit mondott.


Igazából nálatok is megoldás lehet az, ha nem feszegetitek a témát. Csak ugye ahogy látom, a barátnőd az, aki nagyon feszegeti ezt... Gondolom beszéltél már vele erről. De nem tudom, jó lenne a tudtára adni, hogy ez a te életed, és had dönts már te el, hogy mikor akarsz házasodni, és kivel akarsz gyereket.

2019. júl. 11. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen feljött nemrég ez a téma nálunk. Azzal kezdődött, hogy épp panaszkodott arról a barátnőjéről, aki tervezi a házasságot és a gyereket. Erre mondtam neki, hogy szerintem nincs ezzel akkora baj, ha komolyak a szándékaik és megtudják alapozni a gyerek jövőjét. Keresőképes fiatal felnőttekről beszélünk nem tizenévesekről, hogy akkora baj lenne egy gyerek. Aztán az előttünk elsétáló 25 év feletti terhes lányra meg a párjára lenéző fejjel nézett és még meg is szólalt hogy "de gáz". Azt se tudja, hogy milyen lehet az ő kapcsolatuk. Mindenkin ki van akadva, aki terhes mer lenni kb 28 év alatt. A házasságot meg teljesen tabuként kezeli. Attól félek, hogy nem merem majd neki elmondani, ha netán később a párommal mi is szeretnénk családot alapítani. A párom szeretne velem megházasodni és 5 éven belül gyereket is szeretne, sőt mindig azt mondja nekem, hogy felőle már most is jöhetne a baba, de én még várni szeretnék vele és ezt tiszteletben tartja. Mivel optimista vagyok bízom benne, hogy a barátnőmnek is lesz végre komoly kapcsolata és akkor hátha átértékelődik benne ez a gondolat. :(
2019. júl. 11. 01:14
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát, ha nem képes örülni neked, akkor végképp nem érdemes ezt a "barátságot" fent tartani. Mert azért oké, legyen meg a saját véleménye, de nehogy már a barátnőjét ne támogassa, és ne örüljen neki.


Amúgy számomra ez fura, hogy ennyire ehhez a 28 éves korhoz ragaszkodik. Pedig sokan pont azt mondják, hogy ugye nagyon kitolódott ez az egész gyerekvállalás mostanában, stb. (persze evvel se lehet általánosítani, ismerek olyanokat akik már 20 évesen tologatták a gyereküket babakocsiban :D).


Szóval nem tudom. Én az elején úgy véltem, hogy ilyen miatt kár megszakítani a barátságot, de ha ennyire lenéző... meg ott baj van, ha a barátnődnek nem fogod merni elmondani, hogy szeretnél családot alapítani.


Amúgy nem lehet, hogy azért ilyen a barátnőd, azért ilyen lenéző, mert ő nem sikeres a párkapcsolatokban? És emiatt néz le másokat, és titulálja gáznak azokat, akik mernek családot alapítani még mielőtt nyugdíjba mennének? Szóval a saját problémáját próbálja avval orvosolni, hogy mindenkit lenéz. Szóval hogy ő jöjjön ki ebből "tökéletesnek", és mindenki más a hibásnak.

2019. júl. 11. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Bennem is ez fogalmazódott meg, hogy szerintem irigy másokra, vagy csak a saját problémáját akarja ezzel takargatni, hogy másokat lenéz. Minden barátnőjének több éves kapcsolata van. Mindenki boldog körülötte és vannak céljaik, csak ő van leragadva annál, hogy nem akar elköltözni a szüleitől és neki nincs és nem is volt komoly kapcsolata. Rengeteg pasi volt rányomulva, mert szép lány, de mindig ha összejött valakivel addig voltak együtt, amíg meg nem du.gták aztán szakítottak vele. Ezek után nem hogy keresné a komoly kapcsolatot, hanem mégjobban visszament a gyerekkori énjéhez és már senkivel nem mer összejönni, mindig csak du.gni jár össze pasikkal. Ha tetszik is neki valaki, akkor harmadik félként van jelen. Ez miatt máskor már meg is szóltam őt, hogy ez nagyon nem szép dolog, mert ő se szeretné, ha valaki harmadikként nyomulna a pasijára. Szóval úgy érzem el van kicsit veszve a felnőttéválás útján, és hiába próbálok vele beszélgetni mindig csak fujjog mindenkire és úgy éreztem, mintha engem is lenézne mostanában. Nekem tetszenek a tetoválások meg a piercingek, ő minden ilyen dolog ellen van. Felhoztam neki, hogy akarok majd tetoválast meg piercinget is csak még van fontosabb dolog amire kell a pénz, erre kiakadt és lenézően mondta, hogy ő a szüleivel épp azt beszélte otthon hogy de sok időm van ilyeneken gondolkozni. Na mondom nagyon megkeseredett lehet ha még otthon is én vagyok a téma hogy miket akarok, ami számára nem elfogadható, pedig manapság a piercing és a tetoválás szinte minden harmadik emberen ott van. Nagyon nem értem mikor kerültünk ennyire távol egymástól, de egyfolytában minden barátnőjét, néha még engem is csak szidni tud.
2019. júl. 11. 02:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!