Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mennyire normális, hogy egy...

Mennyire normális, hogy egy átlagos úgymond "Tini" magányosan érzi magát, magányosan tölti a napjait, éli monoton életét? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Élem az életem. Rendesen tanulok, illetve most mivel "nyári szünet van" próbálok egy kicsit lazítani. Pihenni, játékokkal játszani, YouTubeozni, filmeket/ animéket nézni. Igen-Igen, ez egy átlagos tini életének tűnik, és nincs vele semmi gond. Viszont! Amikor már kezd esteledni, és már átlépünk a 21-03 közé előbb-utóbb ilyen nagyon fura érzést kezdek érezni. Lefekszek, hátha jobb, de nem. Egyre rosszabb, és forgolózok. Aludni nem bírok, órákon át. Volt, hogy lefeküdtem éjfél körül, és nem tudtam aludni hajnal 4-ig, és felkeltem. Nekiálltam a napnak. Illetve napközben is gondolkozok ezeken az érzéseken, dolgokon, hogy vajon mit tettem rosszul, vagy mit nem tettem? Mit kéne tennem? Nincs sok barátom, így beszélgetni sem tudok sok emberrel. Általában discordon/face-n szoktam beszélgetni a "játékbeli barátaimmal." , vagy ha nagyon nincs egy ember se akivel tudnék beszélni, felmegyek Omeglére vagy Anotalkra, de azok az oldalak rosszabbak, mint egy nightclub. A nap nagy részében egyedül foglalatoskodok, tanulok, játszok stb.. (amit fentebb említettem ) De valamiért.. Már eljutok néha olyan időbe, térbe, ahol már nem tud lekötni semmi. Egyedül érzem magam. - Gondolkoztam, hogy írok egy könyvet ezekről a jelenségekről, és a problémákról. - Vagy éppen abban a percben beszélni szeretnék valakivel, de nincs senki. Kimozdulni nincs sok értelme, mivel semmi sincs a közelben, és senki. Max boltig jutok el, de az se valami nagy áttörés. Nagy helyekre meg nincs miért elmennem.


(( Kérlek, csak értelmes válaszokat írjatok. Márha gyakorikérdéseken lehet ilyet kérni. ))


[17F]



2019. júl. 18. 01:35
 1/10 anonim ***** válasza:

Nagyon rossz úton haladsz.

Hasonló volt velem is 17 évesen.Most 21 évesen nincs egy barátom sem,senkivel nem tudok még csak beszélgetni sem,magányos és depressziós vagyok és minden egyre rosszabb lesz

2019. júl. 18. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem érdemes lenne megtanulni az agykontrollt vagy mindfulness-t vagy valamilyen (bármilyen) relaxációs módszert.
2019. júl. 18. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ne csak passzívan pihenj, hanem menj el futni, edzeni, biciklizni, kirándulni. Sokkal jobban fogsz aludni, és levezeted a frusztraciodat is. Utazz az országon belül, kellingezz a balcsinál. Biciklizd körbe. Ezeket mind lehet egyedül csinálni és önbizalmat ad.
2019. júl. 18. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Undorito vilagban elunk, nem csak neked nehez baratokat talalni, hanem mindenki masnak is, mivel a legtobb ember csak erdekbol baratkozik. Szoval az ilyeneket ne is hianyoljad az eletedbol.
2019. júl. 18. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Egyrészt normális emberi dolog ez, mert ha egyedül vagy, akkor érezhetsz magányt. Másrészt kamaszkori dolog, mert ilyenkor össze-vissza ugrálnak az érzéseid.


És valóban kéne az aktív pihenés, az emberek társasága. Lehet ez egy társas sport, hobbi. De akár diákmunkázni is elmehetsz.

2019. júl. 18. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Kamasz korban vagy, szerintem ezek a jelensegek normalisak, hiszen a hormonjaid tombolnak. Es furcsa gondolatokra kepez, ha jól veszem ki a szavaidból kisebb depresszióval is kuzdesz:) "otthon vagy unatkozol ugy erzed amibe bele kezdesz unalmas es nemtudsz aztan nemtudsz magaddal mit kezdeni." Kezdj el baratkozni, esetleg csajozni?? Ismerj meg a vilagban uj dolgokat amik pozitivitassal lehet rád .. nyarí szunet van ha erted.. egy kicsit "rosszalkodj" ;) csinaltass uj dolgokat a külsöddel, menny ki az utcara es erezd hogy te vagy a vilag legjobb pasija

Stb 🤣🤣 es ne anotalk meg stb helyen ismerkedj baratkozz mert ott sose fogsz talalni, vannak csomo ismerkedos tarskeresok.. ahol baratkozhatsz is akar.:)

2019. júl. 18. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem már nem annyira tini, még akkor sem ha mostanában kitolódik a felnőtt kor kezdete 21-23 éves korra. Van ahol már most is inkább felnőttnek számít 17 évesen az ember, pár évtizeddel ezelőtt meg valóban így is volt még. Ez azt jelenti, hogy már nem a családban betöltött szereped az elsődleges, de még nem alakítottál ki önálló életformát sem. Erre lenne való ez az időszak, úgymond az identitáskeresésre. Ezt viszont otthon nem fogod megtalálni, ez az ami csak tapasztalati úton lehet felfedezni, kiépíteni magadban. Nem barátok kellenek ehhez meg programok, azok jönnek maguktól, ha belekezdesz valamibe. Valami nagyobba annál, mint hogy otthon írogatsz arról, hogy nem történik semmi veled. Vannak helyzetek az életben amiket csak megugrani lehet, és nem lassan alakítgatni. A felnőttéválás is ilyen sajnos (azért sajnos mert én sem vagyok ilyen), de van amihez több kockázat és nagyobb erőfeszítés szükséges, viszont csak ez fog tudni valamilyenné formálni. Ha ezeket kihagyod, nem lesz semmi és nem leszel semmilyen, később meg még sokkal nehezebb lesz ezt az utat bejárni. Megértem, hogy kimozdulni teljesen céltalanul értelmetlennek látszik, ezért is kellene keresned konkrét dolgokat, feladatokat ami azzal jár hogy kiteszed a lábad és emberek közé mész. Szokni kell az embereket, tanulni őket, a társas érintkezés különböző formáit. Nem annyira természetes az, hogy mindenki tudja magatól. Az osztály, az iskola, a család, csak egy kis részlete ennek, neked meg az egészben kell majd élned, és minél előbb beleszoksz, annal könnyebben alakíthatsz ki magadnak olyan életet amiben jól érzed magad hosszabb távon is. Szóval azért érzed rosszul magad, mert a 17 éved tudja ezt, de te még nem. Most már igen mert leírtam. Nagyon szívesen!
2019. júl. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én is ilyen helyzetben vagyok :( 19/L
2019. júl. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Szia.

Ne haragudj, hogy zavarlak.

Lenne kedved esetleg beszélgetni? :)


Fiatal F

2019. júl. 18. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Én szívesen beszélgetek, azzal aki szeretne :D
2019. júl. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!