Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Volt már nektek veletek...

Volt már nektek veletek egynemű 10-20 év korkülönbségű barátotok? Ki kezdeményezte?

Figyelt kérdés

2019. júl. 18. 11:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem csak volt hanem most is van, munka és sport kapcsán ismertem meg őket, 25-60 év között vagyunk a baráti társaságban.
2019. júl. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Felnőtt korban ez már nem számít. Én fiatalon szültem, abban az időben pl sokkal jobban megértettem magam a 10 évvel idősebbekkel, mert ugyanabban az élethelyzetben voltunk. A volt munkahelyemen meg egy nálam 12 évvel fiatalabb lánnyal jöttem ki a legjobban.

Senki nem kezdeményezett soha, ezek kialakulnak.

2019. júl. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Munkatárs volt, de nagyon bírtam, és ő is bírt. Csak elb×tam mindent. Alakult a dolog, nem volt nagy kezdeményezéses dolog.
2019. júl. 18. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Igeeen!!! 12 évvel volt idősebb. Én kb 19 voltam, gimnazista (16 évesen voltam első gimis évismétlés miatt és ötosztályosba jártam).


Édesanyám kolléganője volt.


Édesanyám látta, hogy sok mindenben hasonlít rám a nő; túl érzékeny, szereti a meséket, kreatív, stb. Elmentünk több napra kirándulni és elhívta őt is. Ott barátkoztunk össze. Beszélgettünk eleinte sokat, aztán elkezdtünk hülyéskedni egymással és a végén tök kedves ismerősökké váltunk. (Persze édesanyámtól és a párjától külön voltunk.) Utána megbeszéltünk egy találkát. Jól éreztük magunkat. Utána többször találkoztunk. Mozi, séta, stb. Aztán áthívott magukhoz (szüleivel élt). Eleinte pár órácskára később pizsipartira. És közben jóbarátnők lettünk.


A suliban is észrevették, hogy változok. A tanárok, hogy kicsit rontottam, a diákok, hogy nem vagyok már stréber, nem pörgök a jegyeimen.


A kezdetekben nem zavarta a korkülönbség, de idővel ekezdte mondogatni, hogy azért x évesen egy ennyire fiatal lány a legjobb barátnője és ez nem előrehaladás meg, hogy a szülei megjegyzéseket tettek, hogy gimnazistával barátkozik.


Ami rosszul esett, hogy ismerőseim se azt mondták, hogy mennyire érett vagyok, hogy egy 12 évvel idősebbel barátkozok, hanem, hogy annak a nőnek valami mentális baja lehet, hogy egy gimissel barátkozik. Rosszul esett, de próbáktam ignorálni.


3 évig tartott, utána depressziós lettem, elhanyagoltam és megszüntette velem a kapcsolatot.


A 3 év alatt voltak remek pillanataink meg rosszak is, de mindig megoldottuk valahogy. A testvéremnek éreztem végig. Nehéz volt, amikor szembesültem vele, hogy a saját butaságomból elvesztettem.

2019. júl. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Volt, s most is van. Nem kezdeményezte senki, csak szimpatikusak voltunk egymásnak, nem bántuk a másik társaságát. Aztán egyre közelebb, bensőségesebb viszonyba kerültünk. Volt, hogy én voltam a fiatalabb, a mostaniban meg én vagyok az idősebb 25 évvel.
2019. júl. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Van, ő 55 éves nő, én 30 éves nő vagyok. Olyan, mintha a második anyukám lenne. Évek óta ismerjük egymást, munkahely kapcsán. Ő volt, aki az első pillanattól normálisan állt hozzám, mint új munkaerőhöz, nem ítélt el, ahogy a többiek. Tehát ő kezdeményezte a barátságot, de eleinte én bizalmatlan voltam vele. Később, ahogy megismertem, rájöttem, hogy nem játssza meg a kedvességet, és nagyon sok mindenben hasonlítunk. Fiatalos a gondolkodása és a természete, mindenkihez jóságos. Mindig összeszedjük egymást a földről, amikor padlón vagyunk a nehézségektől.
2019. júl. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!