Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Túlzott féltékenység? (Rövid...

Túlzott féltékenység? (Rövid kérdés, hosszú magyarázat)

Figyelt kérdés

Van egy barátom, 100 km-re lakik kb.

Neki van pár lány barátja, akiket suliból/edzésről ismer, közel laknak hozzá és találkozgat velük. Ez oké.

Van egy uncsitesója, akit szeret, mert kedves, és jó fej, vele 2-3 hetente találkozik, pár napra, ez is oké még.

De most volt az ország másik végében egy fesztivál szerűség, ahol megismerkedett egy 13 év körüli lánnyal, aki hiányzik neki, és vissza akar menni oda.

Még nyár előtt azt mondta, hogy 3-4 talit biztosan összehozunk, és sokat leszünk együtt, ölelgethetem meg ilyenek. Ehhez képest egyszer találkoztunk, és eddig csak kérdéses volt, tudunk e találkozni, most meg azt mondja, hogy nem fér bele a többi lány meg a rokonai, edzései mellett, meg, hogy sokallja a busz jegyet.

És rosszul esik, hogy hajlandó lenne 200+ km-t utazni egy lányért, akit most ismert meg, de rám nincs ideje.

Úgy érzem, mintha tönkre ment volna a barátságunk.

Szerintetek meghibbantam?

Mit csináljak?

17/l



2019. júl. 22. 23:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy neki fontos, ez ennyi volt. Sajnálom.
2019. júl. 23. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

És nem tudok tenni valamit?

Ha megírom neki, hogy ez rosszul esik/nem állok vele szóba, és rájön magától?

Esetleg legyek érdekesebb, mellőzzem a problémás dolgokat, hogy legyen kedve hozzám megint?

A talijainkon mindig jól érezzük magunkat, ott vidám vagyok én is, ő is. Messengeren ő a lelki szemetesem, de őt eddig nem zavarta. Most az utóbbi 1-2 hétben vettem észre, hogy akármit mondok neki, ha nem lehet rajta nevetni vagy pár szóval válaszolni, szarik rá.😒

2019. júl. 23. 08:01
 3/4 Ignis Subdialis ***** válasza:
63%

Nem egészen világos, hogy milyen kapcsolatban is vagy te ezzel a barátoddal, ha az egy fő programpont, hogy ölelgeted. A barátnőidet is ölelgetni szoktad?

Szerintem az van, hogy a gyerek most az újdonság varázsa alatt fut a 13 éves után, Te meg jelen pillanatban nem vagy érdekes, meg mellesleg tényleg drága a buszjegy is. Egyébként Te miért nem tudod meglátogatni?

Tudom, hogy ilyenkor az a természetes reakció, hogy még jobban felfokozod a kapcsolattartást, de ezzel még jobban elriasztod a gyereket. Aki lohol utánunk, az taszító, aki nehezen elérhető, az vonzó - ez sok esetben igaz. Esetleg megvárhatod, amíg elmúlik ez a hirtelen jött nyálcsorgatás a 13 évesre, visszavehetsz a kommunikációból, csinálhatsz úgy, mintha az egészet lazán vennéd és amúgy te se függsz tőle. Ez sokkal célravezetőbb lehet, mint az, ha állandóan nyüstölöd, meg megjátszod magad, hogy jobban szeressen, meg érdekesebbnek tűnj.

Gondold magad a helyébe, hogy te hogy reagálnál, ha valaki folyamatosan a figyelmedet igényelné és éreznéd rajta, hogy meg akar felelni neked és még meg is játssza magát ehhez. Szerintem Te is a falra másznál ettől.

Jó lenne, ha tényleg találnál valamilyen más társaságot egy időre, ami tényleg lefoglal, így érezheti, hogy tőled aztán azt csinál, amit akar. Aztán vagy eszébe jutsz később, vagy nem. De ha folyamatosan üldözöd, azzal viszont biztosan elüldözöd, így meg még van esély rá, hogy magától visszajöjjön. De ha nem jön, azzal is jól jársz valahol, hiszen nyilvánvalóan nem vagytok többé egy hullámhosszon, igaz barátságot úgysem remélhetnél tőle.

2019. júl. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!😄

Igazából nem csak ölelkezünk végig, leginkább beszélgetni szoktunk, várost nézni, egyszer filmet néztünk, meg voltunk együtt strandolni, ahol egy kicsit fogdosott (ami nekem tök oké volt, mert előtte is kíváncsiak voltunk egymás testére 😅), utána ezt kb egy hétig emlegette, hogy milyen jó volt, és akarja megint, én meg szintúgy vágytam rá. Csak aztán jöttek sorba a rokonok, majd, hogy nem érez szeretetet, csak bír, aztán ez a "leszarlak időszak"

Csak akkor beszélünk, ha én írok rá, amúgy szinte sose ír semmit.

Na de, hogy eltereljem erről a gondolataimat, nekiálltam edzeni, hogy leadjam a felesleges kilóimat, és ez által növeljem az önbizalmam, és kevésbé legyek az ő bátorítására és kedvességére szorulva.

Ez most így leírva hülyeségnek tűnik, tudom, de, ha nem sportolok, akkor a gondolataim szinte végig ezen pörögnek, és nem tudok rendesen elaludni, mert nem vagyok elég fáradt és kínoz ez a "mit ronthattam el?" érzés.

Remélem egyszer majd újra egymásra találunk, és jókat beszélgetünk, mint régen. Egy ideig békén hagyom, remélem kibékülünk, ha nem, akkor próbálok jól boldogulni nélküle.😅

2019. júl. 24. 00:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!