Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért nincsenek normális...

Miért nincsenek normális barátaim?

Figyelt kérdés
Szóval, mindig is nehezen barátkoztam, de azért mindig volt 1-2 ember akivel jóban voltam. Középsuliban lett 3 barátom, oké a suliban elröhögünk meg ilyenek, de iskolán kívül alig találkozunk. Nem lehet velük elmenni moziba, strandra, vásárolni stb. Utolsó pillanatba mondják le a programokat is hülye indokokkal. A szüleik sem nagyon engedik őket, de ha az utolsó pillanatba kérdezik meg jó hogy nem. Múltkor is út volt megyünk el, utolsó pillanatba szóltak h nem jöhetnek, a másiknak meg mégsem tetszett a program. Ezt korábban nem tudhatta de komolyan? Nagyon körülményesek, egyszerűek, unalmasak, gyakran gyerekesek. Komolyan ennyi idősen amíg nincsenek komolyabb gondjaink, dolgaink ki kéne használni hogy menjünk erre arra.. Nagyon gáznak tartom hogy ennyi idősen egy egyszerű programot nem lehet velük csinálni. Félek, hogy soha nem lesznek normális barátaim. Veletek volt hasonló eset? 19/L

2019. júl. 23. 12:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
60%

Nos az ilyen barátok tipikusan az iskolai/egyetemi barátok, akikkel ott jól elvan az ember, de amúgy meg nem érdeklik egymást.

Könnyebb barátkozni úgy ha hasonló érdeklődésű emberekkel próbálsz.

2019. júl. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
60%
Volt. Sajnos mindenki csak a maga érdekeit, kényét-kedvét nézi, azt nem, hogy másoknak mi a jó. Én igyekszem jó barát lenni, de ezt meg csúnyán kihasználják. Úgyhogy így se könnyű.
2019. júl. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Még van egy évem a suliból (okj) ők is ott lesznek meg nagyjából az egész eddigi osztályom, meg a másik osztályból is páran. Utána megyek dolgozni. Munkahelyen is lehet barátokat szerezni? (Valószínűleg ruhaboltba megyek)
2019. júl. 23. 12:18
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekem utoljára iskolás koromban voltak normális, vagy ahhoz közelítő barátaim. Utána még jött 1-2 munkahelyi barátság de ahogy elmentek máshova dolgozni (vagy én) az is szépen lassan megszűnt. Nekem is ha volt velük probléma, többek között azért volt, mert nem voltak elég mobilak. Télen pl. az volt a kifogás, hogy épp hideg van. Aztán más lett az érdeklődési kör is. Most ott tartok, hogy 30 évesen nincsenek úgy barátaim, mind elköltözött vagy csak amiket írtam, az történt. Nekem komoly párkapcsolatom lett, de a maradék 1-2 barátnőm meg bulizgatna még, nekem ahhoz ha nem lenne párom már akkor sem lenne kedvem, inkább kirándulgatnék, túráznék. Munkahelyen meg most egyedül vagyok, nagyon nem tudok hol ismerkedni sem.:( De most ez van, ezt kell szeretni, próbálj meg találni új barátokat, akár suliban, munkahelyen vagy közös foglalkozáson talán.
2019. júl. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Persze,nekem is voltak hasonló "baràtaim",még anno a suliban.Aztán,ahogy elballagtunk,lassan teljesen el is koptak ezek a kapcsolatok.

Igen,munkahelyen szerintem lesz lehetőséged barátkozni,ott talán kicsit érettebb emberekkel fogsz összekerülni.

Amúgy megkérdezhetem,hogy minek tanulsz?:)

2019. júl. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A sulis barátságok nagy része csak azért szövődik, hogy legyen kit kérdezgetni, hogy mi volt a lecke, miből lesz dolgozat meg ilyesmi. Aztán az iskola végén ezek a barátságok mind hirtelen megszűnnek, de még suliidő alatt is csak addig tartanak, amíg az iskola falai között tartózkodtok. Ha az iskolán kívül barátkozol, akkor nagyobb eséllyel lesznek hosszan tartó igazi barátságaid.
2019. júl. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Igen, az itt is probléma volt hogy télen túl hideg van, nyáron túl meleg van, a strandon csak leégünk stb.

Ügyviteli titkárnak tanulok, de még nem biztos hogy ebben fogok elhelyezkedni.

2019. júl. 23. 12:49
 8/12 anonim ***** válasza:
Minden esetre sok sikert kívánok a tanulmányodhoz,és persze új,tartós barátságok kialakításához a jövőben!:)
2019. júl. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2019. júl. 23. 13:30
 10/12 anonim ***** válasza:

Szerintem munkahelyen fogsz találni, hiszen ott már mindenki érettebb.

Egyébként nekem is volt/van hasonló barátom,, és tudom, hogy nem kellemes. De ha nekem is sikerült jó barátokat találni, akkor neked is:).

18/L

2019. júl. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!