Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egyetértetek ezzel?

Egyetértetek ezzel?

Figyelt kérdés

"4. "Tudom, mit érzel, nekem is most halt meg a kutyám!"


Tilos a közelmúltban elvesztett kisállatod halálával példálózni, válaszul a másik anyjának vagy nagyanyjának a halálhírére! Akármennyire is családtagnak érezted az állatot, egy gyászolónak ezt a példát felhozni nem csupán morbid, de őrületesen nagy tapintatlanság is. Bárhogy is szereted az állatokat, a kettőt nem lehet egy kalap alá venni."


[link]



2019. júl. 24. 01:36
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Képmutató álszentség. A kutyám ugyanolyan családtag, mint a párom, az anyám vagy a gyermekem. Ugyanúgy kötődöm hozzá, ugyanúgy szeretem, és ugyanúgy fáj, amikor eltávozik. Csak a buta és elmaradott emberek hiszik azt, hogy a kutya élete nem ér annyit, mint egy emberé. Valójában a legtöbb emberénél sokkal többet ér.
2019. júl. 24. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%

Hidd el, sok ember jobban kötődik a kutyájához, mint a saját anyjához.


Más gyászát segíteni, főleg tapasztalatanul, nagyon nehéz. Az ember nem tudja, mit mondjon, mit tegyen. Ilyenkor kicsúsznak ilyen mondatok, amit a legnagyobb jószándékkal mondd, a gyászoló számára mégis tapintatlan lehet.

Nem biztos, hogy azért mondta, mert semmibe veszi a másik anyjának halálát. Nagyon sok ember van, akinek a kisállata halála ugyanannyira, vagy még jobban fáj, mint egy közeli családtagé. Attól, hogy nem illik ilyet mondani egy gyászolónak, még igaz lehet.

2019. júl. 24. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
76%
Vannak emberek, akiknek sosem volt kutyájuk, és nem tudják elképzelni, milyen erős a kapcsolat egy kutya és a gazdája között. Ők az egészből csak annyit látnak, hogy egy koszos, bolhás állatot édesget valaki. Na ha egy ilyen embernek meghal valakije, akkor számára kifejezetten sértő, hogy a szeretett ember halálát egy "büdös dög" elpusztulásához hasonlítják. Ezt mi kutyabarátok nagyon nehezen tudjuk elképzelni, de ők a kutyát alacsonyabb rendű lénynek tartják, és ezért sértő számukra az ilyen összehasonlítás. Mivel nem tudhatod, épp kinek írsz a neten, ezért tényleg nem szerencsés egy emberi halálesetet egy kutya halálához hasonlítani.
2019. júl. 24. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
66%
Gondolom le leszek pontozva, de én egyetértek a cikkel. Itt nem a családtag fogalma a lényeg, hanem az, hogy bár szereted a kutyádat, de a jövőben a következő kutyádat is ugyanúgy fogod imádni. Nem jó szó rá, de valamelyest pótolható, ha viselkedésileg nem is, de kinézetre igen. Míg az embernek 1 anyja van, kutyája viszont bőven több lehet, amit szerethet, ölelhet...A kutya szeretete az ember felé "ösztönös", az ember viszont érzelmi központú. Én is kutyás vagyok, de szerintem azért van egy határ ember és állat között.
2019. júl. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
62%

Őszinte leszek...


Nagyon imádom a kutyámat, tényleg családtag. Viszont nincs egy lapon az emberi családtagjaimmal.


Nekem 15 éves koromban elhunyt az édesapám, akivel nagyon jó volt a kapcsolatunk. Nem esne jól, ha valaki a kutyája halálát hozná fel vigasz gyanánt.

2019. júl. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
29%

1., Számomra már az is hülyeség/bunkóság ha valaki egy másik szerettének halálával példálódzik. Ez nem vigasz, ez nem segít.

2., Számomra a hörcsögöm is 1000x fontosabb mint a saját apám.

3., Érthető okokból mégsem fogom hozzá hasonlítani, ha egy barátom elveszi az apját.

2019. júl. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kérdés inkább a kultúra -> szokások, etikett témakörbe való.


És egyetértek az idézett szöveggel, mert egy ilyen kijelentéssel gyakorlatilag az ismerősödet egy állattal tetted egyenlővé, ami akaratlanul is modortalanságra vall, valljuk be. Ha a családnak nem volt háziállata vagy nem olyan erős volt vele a kapcsolatuk, mint neked, akkor még félreérthetőbb az egész.

2019. júl. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Miért rakták át... Nem véletlenül tettem a Kutyák kategóriába. Amúgy köszi az eddigi válaszokat.
2019. júl. 24. 15:43
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én egyetértek, pedig voltak kutyáim, elpusztultak. Aki a kutyájához jobban kötődik, mint az anyjához, az még mindig kevésbé kötődik a kutyájához, mint a saját anyjához olyasvalaki, aki tényleg jó kapcsolatot ápol a szüleivel. Márpedig ha vigasztalni kell az illetőt, valószínű, hogy az utóbbi típusú emberek közé tartozik/tartozott. Ne példálózz inkább semmivel, eleve úgy jöhet le, mintha arra akarnád használni a helyzetet, hogy magadra és a te fájdalmadra tereld a figyelmet. Nyilváníts részvétet és kész.
2019. júl. 25. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igazából a "tudom mit érzel" ez egy baromság.Nem fogalma se lehet a másiknak arról h mit érez mert bár lehet h mindkettőjük annyja a közelmúltban távozott, mégis lehet, hogy az egyik egy végtelenül kedves odaadó szeretetteljes anyuka volt a másiknak meg egy idegbeteg állat akit nem lehet szeretni.Minden ember különböző személyiségű így fogalmunk sem lehet arról h a másik hogy éli meg az elvesztését.Erről ennyit
2023. febr. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!