Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért kapnak fel dolgokat az...

Miért kapnak fel dolgokat az emberek?

Figyelt kérdés

Sohasem értettem, hogy az emberek miért kapnak fel dolgokat, aztán tömegpszichózis szerűen sujkolják a többiekbe is.

Pl. A tengerimalac cuki, a patkány undorító dög. Holott ha megnézzük mindkettő egy szőrös rágcsáló, mindkettő terjeszthet betegségeket stb.

vagy a kertben csak a fű szép, minden más gaz. Miért is? A lóhere is zöld, fotoszintetizáló növény (nekem tetszik is), mégis rossz a "PR-ja."

Több százezres mobilokat sem értem. Én egy olcsóval is tudok ugyanúgy netezni, fotózni, videózni, sms-t írni stb.


Ha nem támogatom a többség által rám erőltetett véleményt, akkor meg furán néznek rám.


2019. júl. 26. 09:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Valaki kitalálta, mi többiek pedig alkalmazkodunk hozzá.

Szép az e fű, ne vessünk otthonra is?

De.

2019. júl. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Na ez az, de miért pont ahhoz kell alkalmazkodni, aki kitalálta, hogy ez jó.
2019. júl. 26. 09:19
 3/11 anonim ***** válasza:
72%

azért hívják a népszerűt népszerűnek

csak nézd meg miből áll a szó


ez olyan, hogy van 10 ugyanolyan termék, nem tudod melyiket válaszd, nem értesz hozzá, hát megkérdezel olyat akinek van tapasztalata, esetleg szakértelme és legtöbb esetben olyat mond amit sokan használnak (jó esetben nem véletlen)


ha van 1 jó termék és neked fontos a minőség, vagy az ára is nagyon kedvező, akkor megveszed és sokan mások is

ettől lesz felkapott, mert az embereknek igénye van rá

plusz ott a birka effektus, sok vallás alapból erre épül, szóval ezt régről is hoztuk magunkkal amikor még a vallásos emberek a vallásuk nevében kard élre hányták egymást miközben "szeressünk és fogadjunk el mindenkit" rizsa ment

2019. júl. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%

Vagy, hogy a régi Swift nem autó, sajna az, milyen frankó lenne ha nem kéne rá ilyen sokat fizetnem :) amúgy is messze van az autópálya meg van egy általam nem használt autóút (elkerülő) lényegében lehetne egy segédmotor is a Swift, nem is tud 220-al menni mint az autók.



Ja és miért baj a zokni szadál? Most az vanrajtam és Swiftben ülök és 21 éves kövér vagyok, egyből az jön le, hogy falusi vagy proli vagyok vagy falusi proli.



Én nem követem az elvárásokat, mondjuk nincsenek is barátaim..

2019. júl. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 TR75 ***** válasza:
21%

Patkány = minden korban kártevőnek számított, súlyos betegségeket okozott, gyakorlatilag kiirthatatlan.

Lóhere = a pázsitban idegen faj (amúgy haszonnövény), rontja az összképet.

Drágább mobil = általában jobb (nagyobb teljesítményű, jobb minőségű) alkatrészek, gördülékenyebb működés, jobb minőségű fotók, videók, gyakran jobb szervizháttér, szoftveres támogatás.


Senki nem erőltet rád semmit, ráadásul az általad említett problémák (vagy "problémák") manapság marginálisak.

2019. júl. 26. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez is egy ipar... mi a gond vele? Senki nem mondta hogy kovesd a tomeget... sőt! ;)
2019. júl. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
24%

Szép a fű, ne szívjuk el?

De.

2019. júl. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
56%

Pszichológia, csorda viselkedés. Akik ezt leszarják, azok lesznek a furcsák, különcök, művészek, bogarasak.

Ady, Picasso, Alföldi Róbert, Freddy Mercury, stb, stb.

2019. júl. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ötöske nem érti a lényeget úgy látom :)
2019. júl. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 TR75 ***** válasza:
54%
Nocsak, ismerjük egymást, "kilenceske"?
2019. júl. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!