Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az hogy a magyarság...

Miért van az hogy a magyarság létszáma sosem tudta tartani a lépést a szlávokkal és románokkal?

Figyelt kérdés

Amióta rendelkezésre állnak adatok, a magyarság mindig kisebbségben volt a Kárpát-medencében. A 18. század elején kb. 25-30%-os arányt képviselt, ez ugrott fel kb. 50-55%-ra a betelepülő nemzetiségek elmagyarosodása és a magyarosító politika következményeként. Azt lehet mondani hogy a mai magyarság többsége nem is rendelkezik magyar felmenőkkel.

Akkor hogy van az hogy pl a románok elképesztő mértékben szaporodtak és ma már közel 30 millió román él szerte a világban. Ráadásul nekik betelepítésekre meg románosításra sem volt szükség.


2019. júl. 27. 17:55
 1/5 anonim ***** válasza:
21%

A nők és a jog miatt!


Én heti 4-5 nőt simán meg tudnék/akarnék termékenyíteni, HA, nem kellene jogi és anyagi felelősséget vállalni a puja után.

2019. júl. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%

De... mi a magyar? A mongol? Vagy akiket menet közben beépítettünk, míg ide jutottunk a Kárpát medencébe?

Ezt a kérdést soha semmilyen nacionalista nem tudta nekem értelmesen megválaszolni.

A magyar az egyik olyan nép, ami csak mentálisan létezik, genetika szempontjából egy hatalmas olvasztótégely az egész. Az őseink vándoroltak, és már őket is magyarnak tekintjük, nem? Vagy csak azok, akik itt letelepedtek? Na hát ők is mentek feltúrni fél Európát, meg aztán jöttek ide is, törökök, tatárok, szomszédok stb. Én is részben sváb, részben olasz vagyok, de minden felmenőm magyar állampolgár így 1900-tól legalább, a többit meg névből lehet max kikövetkeztetni.

Magyar népről csak identitás szintjén lehet beszélni.


Ami meg az ország népességét illeti, na hát arról nem tudok annyira nyilatkozni, mert szar vagyok a háborúskodós történelemből, de azért csak nyirbáltak minket rendesen.

Aztán elvették az ország egy jókora területét, tehát ha statisztikailag nézve levonjuk az ő létszámukat, megint kevesebben vagyunk. Ha meg nem, akkor megint jön a kérdés, hogy oké-oké, de akkor kit is tekintsünk magyarnak, és mi az a magyar felmenő?

2019. júl. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Utolsó jól le írja, én félig svéd és szerb vagyok.
2019. júl. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ezt értem, nekem is van mindenféle származású felmenőm. Engem az érdekel, hogy az eredeti magyarság hogyan nem tudott elszaporodni jobban, miért kellett folyamatosan idegen elemekkel feltölteni az országot. Elvileg a 9. században költöztek be, a tatárjárás volt az első nagy csapás, de addig 350 évük volt "szaporodni". Ha jól tudom komolyabb külső támadás nem érte az országot, a határőrök idegen népelemek voltak, a kalandozó seregek pedig csak egy-egy nemzetségfő vagy törzsfő magánhadseregei voltak és csak pár száz vagy ezer főből álltak.

Ha megnézzük a mai magyarság genetikáját, nem igazán fedezhető fel a honfoglaló magyarok hagyatéka.

2019. júl. 27. 21:14
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Fölfedezhető a génjeinkben a honfoglalók hagyatéka, úgy 5-10%-ban.
2021. jún. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!