Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek milyen és mennyi...

Szerintetek milyen és mennyi ajándékot illik adni rokonoknak, barátoknak külföldről hazatérve?

Figyelt kérdés
Ázsiában voltam a nyáron, ahonnan hoztam pár apróságot pl. édesség, mágnes, könyvjelző, kulcstartó, szóval tényleg ilyen kis apró mütyür, emlék. Ezekből én szívesen adnék a legjobb barátaimnak, egy-két rokonnak, mert azért én is szoktam kapni, ha valaki tényleg olyan helyen jár, ami sokkal különbözőbb, mint Magyarország és ők is velem együtt érdeklődtek, örültek. Viszont nem terveztem meg előre, hogy kinek mit és mennyit szeretnék adni (nagy hiba :) ) és azért magamnak is szeretnék hagyni ezt-azt, mert én is szeretném megkóstolni és nekem tényleg emlék, mert én tényleg ott voltam. Emiatt picit nehéz és nem tudom, hogy hogyan kellene igazságosan szétosztani vagy, hogy mennyi az a mennyiség, ami elég. Pl. egy-egy darab cukorka, keksz több fajtából és egy-egy kis csomag tea? Ez elég vagy még illene hozzádobni pl. egy mágnest vagy valamit? Valamint van egy barátom, aki nagyon sok mindent nem ehet és mivel nem tudom pontosan, hogy miben mi van, emiatt neki nem tudok semmi ehetőt adni, így maradnak a tárgyi dolgok pl. könyvjelző, mágnes stb....na most ezekből sem tudom, hogy mi a sok és mi a kevés? Ahogyan számolgattam, sajnos úgy nem jön ki, hogy mindenkinek ugyanazt és ugyanannyit adjak :(
2019. júl. 30. 11:13
 1/5 nemaRendőrség ***** válasza:
84%

Én hoztam egy üveg helyi piakülönlegességet amit összeülve a barátaimmal megittunk, meg egy doboz édességet, amit a családdal megettünk

Hűtőmágnes meg ilyenek szerintem nem ajándék, nekem azt sugalja, hogy "hehehe, én voltam itt, de te nem, nézd milyen jó nekem. Emlékezz arra hogy egy hétig/hónapig nem láttam a hülye fejedet"

2019. júl. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha több felet hoztal, a helyedben en ugy osztanam szet, hogy mindenkinek jusson 1-1 aprosag. A baratodnak, aki nem ehet meg sokmindent adhatsz akkor 1 db hütö magnest. A lenyeg, hogy elöször tedd felre azokat a dolgokat, amiket meg szeretnel tartani es utana szelektald a többieknek az ajandekot. Tudod van a mondas: Ajandek lonak ne nezd a fogat! Örüljenek, hogy gondolsz rajuk! :)
2019. júl. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1-es Nálunk örülnek a mágnesnek, sokan gyűjtik is valaki külön azt szeretne, szóval ez itt jó ajándéknak számít. Én is mindig örülni szoktam neki, ha valami szép mágnest kapok. Nekem valahogyan sosem volt ezzel kapcsolatban semmi ilyen gondolatom, mint amit írtál. Az viszont jó ötlet, hogy közösen esztek-isztok, viszont nekem tényleg csak apróságaim vannak és mindenből csak egy kevés, mert inkább arra mentem, hogy minél több mindent ki lehessen próbálni és megkóstolni.

2-es És az szerinted egyenértékű, ha valaki kap egy mágnest míg más pedig egy kis csomag édességet összeválogatva? Mert ezen gondolkoztam, hogy így hogyan lehetne nagyjából igazságosan ajándékozni és ezt nem igazán érzem, hogy mi mennyit ér.

2019. júl. 30. 12:29
 4/5 anonim ***** válasza:

Miért fontos, hogy mi mennyit ér? Aki nem ehet cukrot, annak a méregdrága csoki semmit nem ér. Aki utál olvasni, annak a legkülönlegesebb könyvjelző nem ér semmit. Aki a hűtőmágnest gyűjti, annak a legolcsóbb helyi hűtőmágnes is kincs.


Ne értékben gondolkozz, hanem a megajándékozott emberekben, ki minek örülne.

2019. júl. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2-es vagyok, ahogy az elöttem levö leirta, ne foglalkozz vele, hogy egyenertekü-e vagy Sem, ajandek! Szerintem amugy a hütömagnes meg a csoki egyenertekü, ha mar igy merni kene.
2019. júl. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!