Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Te hogyan reagálnál ha egy...

Te hogyan reagálnál ha egy barátodról, barátnődről kiderülne hogy rögzíti az összes telefonbeszélgetését, jogos a haverom felháborodása?

Figyelt kérdés
Egy haverommal megbeszéltük hogy ezen az előző hétvégén találkozunk, aztán amikor átmentem hozzá letagadta és azt erőltette hogy a következő hétvégére beszéltük meg és ő amúgy sem ér most rá. ( ezt már többször eljátszotta ) aztán én elővettem a telefonom és lejátszottam a beszélgetésünket amiben félreérthetetlenül azt a hétvégét beszéltük meg. Erre még ő volt felháborodva hogy én ezt hogy merem hogy csak úgy rögzítem a telefonbeszélgetésünket. És hiába tudja hogy mennyire rossz a memóriám, azt mondta hogy ezt nem bocsájtja meg és addig nem áll velem szóba még le nem törlöm ezt a programot. Erre én otthagytam szó nélkül.

2019. aug. 1. 15:49
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
79%
Őszintén szólva nekem se tetszene. Az meg, hogy még te vagy felháborodva, hogy neki miért nem tetszik, kész vicc.
2019. aug. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 Halmai Annamária ***** válasza:
67%
A saját beszélgetéseidet szerintem akkor rögzíted amikor akarod. Csak másét ne amiben te nem veszel részt, mert az lehallgatás.
2019. aug. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
92%
Jogos, mert a hangfelvétel készítéséhez szükséges a beleegyezése (én még az utcazenészt is megkérdeztem, pedig evidens volt, hogy megengedi, mert neki ez jó - meg is engedte). Ha beleegyezés nélkül készíti, azzal személyi jogokat sért, fel is jelentheti. A telefonba is azért mondja el az automata állandóan, mert ezzel tájékoztat téged arról, hogy hangfelvétel készül és lehetőséget ad rá, hogy ha nem egyezel bele, még a rögzítés (ügyintézőhöz kapcsolás) előtt bontsd a vonalat.
2019. aug. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
88%
Ez jogtalan, nem rögzítheted engedély nélkül.
2019. aug. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
90%
Tényleg nem rögzítheted az engedélye nélkül, el kell hogy hangozzon előtte, hogy rögzíted, neki beleegyezését kell adnia ehhez, és ennek mind-mind rajta kell lennie ugyanazon hanganyagon.
2019. aug. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
91%

Abszolút jogos, előttem már leírták, hogy miért.

Én nem telefonálnékk olyannal, akiről tudom, hogy minden beszélgetést rögzít. Szerintem beteges.


L

2019. aug. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Jogos a felháborodása. Én ha tudok róla, akkor személyszerint engem nem zavarna, hogy egy ismerősöm rögzíti a beszélgetést. De a tudtom nélkül nem örülnék neki. Egyébként meg használj naptárat, ha rossz a memóriád.

De egyébként ha meg többször eljátssza, hogy "nem is mostanra beszéltük meg", akkor szimplán hagyd. Lehet nem akar veled lenni. De a felháborodása jogos.

2019. aug. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Ha nem lenne olyan a memóriám mint egy jukas szita higgyétek el nem rögzíteném a telefonhívásaim.
2019. aug. 1. 16:15
 9/20 anonim ***** válasza:
Írásban nem tudtok kommunikálni? Jegyzettömb?
2019. aug. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Minek beszél meg veled a barátod egy hétvégét, ha nem is akar találkozni?


Ilyen hülyékkel nem is kell barátkozni.


Nekem is van rögzítő és csak a hasznosakat tartom meg, a többit ki szoktam törölni.


Nincs ezzel semmi gond. Ha jó barátok vagytok és bízhattok a másikban, akkor miért ne?!


Az lenne zavaró, ha más lenne a téma a beszélgetésben vagy valakit kibeszéltek és utána felhasználnád ellene a felvételt.

2019. aug. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!