Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondoltok az Elek Zoltán...

Mit gondoltok az Elek Zoltán jelenségről? (Videó Infó 1)

Figyelt kérdés

Meglátásom szerint adott egy végtelenül egyszerű, de jóindulatú ember, mondhatni az alacsony társadalmi státuszú, egyedülálló, vidéki férfiről alkotott kép megtestesítője. Ezzel a karakterrel, illetve az életmódjával, sokan képesek azonosulni.

Másrészt, sokak, sőt talán a többség számára inkább nevetség tárgya, és a hozzászólások egy jelentős részén ez érződik. Ez utóbbi réteg pedig azért keresi a tartalmait, mert pusztán egy jót szeretne röhögni.


Ugyanakkor a videók tartalma, tehát a receptek miatt, a feliratkozóinak egy kis hányada keresi csak fel a tartalmait, és legyünk őszinték, mindez nem véletlen, hiszen nagyrészt elég alacsony színvonalat képviselnek ezen alkotásai. A legfrissebb videói alapján pedig úgy tűnik, hogy ő is rájött, hogy pont az generálja a nézettséget, ha egyre szokatlanabb, sajátosabb módon készít el adott ételeket. A többség pedig erre kíváncsi, a középkorú, beszédhibás, sokat ügyetlenkedő Elek Zoltánra, aki egy zacskós leves, vagy 70 másodperces melegítést igénylő hamburgerről is képes 15-20 perces videót készíteni.


Fontosnak tartom megjegyezni, hogy nem áll szándékomban Elek Zoltánt támadni, mert pozitív, és kedves embernek tűnik, aki a videózás révén egy új hobbira tett szert, amelyből mostanra némi bevételre is szert tud tenni, amire láthatóan szüksége van.


Ugyanakkor kicsit féltem is, a gyorsan jött hírnév lehet, hogy gyorsan el is fog múlni, hiszen az emberek rá fognak unni az unortodox főzőműsorára, csak az a kérdés, hogy mikor.


Mellesleg megjelennek majd olyan személyek akik ki akarják használni, és kérdéses, hogy miként tudja majd ezt, illetve magát a "hírnevet" kezelni.


Ami egyébként zavar, hogy egyesek nem a helyén kezelik a csatornát, és a jó indulatú kritikákat is támadásnak vélik, amellyel szemben gyakran kifejezetten agresszívan lépnek fel, miközben akár ők maguk is gúnyt űznek Zoli bácsiból a videói alatt.


Nektek mi a véleményetek?



2019. aug. 1. 18:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Majdnem pontosan azt gondolom, amint te. Jóindulatú ember, de az emberek a röhögés és a divat miatt nézik. Figyeld meg, egy fél vagy egy év múlva elűnik, akik őt nézik picit sem fogják érdekelni ki ő.
2019. aug. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Inkább mit gondolok azokról a szerencsétlen barbár senkiházi suhancokról, akik elmentek hozzá kigúnyolni, annak ellenére, hogy az öreg milyen aranyos volt velük így is...
2019. aug. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
49%

Nem is az, hogy ő létezik, mert már évekkel ezelőtt láttam a videóit. Oké, jót mulattam rajta. Szuper prolipizza...


De hogy honnan a francból kukázták elő újra, és lett ekkora „sztár”???

Számomra ez a legnagyobb érdekesség. 3 éve talán még nem állt készen a világ a Zoli bácsira 🙂

2019. aug. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

szerintem amiket leírtál, mint folyamat már eléggé előrehaladott állapotban van. én nem adok fél évet sem a "bukásnak".


a trash addig trash, ameddig nem kezd el közeledni a mainstream felé.

az élősködők már most is ott vannak a háttérben, akik szépen hasznothúznak például a pólóeladásokból vagy ilyesmiből, mert annyi balfsz ember létezik, akik képesek ezreket kiadni egy ilyen pólóért is...


én nem állítom, hogy a minőségi javulás ettől teljesen független lenne, és Zoltán gyakorlatilag tudomást sem vesz a környezetéről, elképzelhető, hogy ő tényleg előbb-utóbb minőségi tartalmat akar gyártani, és most, hogy látja a népszerűséget ezen fel is bátorodott...csak minél sterilebb lesz egy videó, minél kevesebb Elek Zoltán specialitás lesz benne, mint a lihegés-szuszogás meg a retkes fal vagy számítógépasztalon főzés, annál gyorsabban fog a sok agyhalott eltűnni és keresni egy másik trashtartalom gyártót...senkit nem fog érdekelni, ahogyan valaki főz...

2019. aug. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Többnyire egyetértek az előttem szólókkal. Igazából nagy hype azóta van a bácsi körül, mióta Dancsó videót csinált róla.

Az sejthető, hogy nem a tartalom miatt nézik a videóit (tehát nem a receptek érdeklik) az embereket. Maga a karakter, a videók sajátossága, ami odavonzza a nézőket. Vannak gúnyolódó kommentek, de egyébként én többnyire kedves viccelődést látok a videók alatt, semmi beszólást, vagy alpáriságot. Persze lehet, hogy moderálva vannak a kommentek, ezt nem tudom.

Viszont az, hogy a team sokolom videója órák alatt rommá lett dislikeolva, miután Dancsó nemtetszését fejezte ki az öregúr felkeresésével és kigúnyolásával kapcsolatban, és bevédte Zoli bácsit, az sokat elárul a közönségről és ez alapján szerintem nem rosszindulatból nézik.

Személy szerint én nagyon szeretem nézni a videóit, végtelen jóindulat árad abból az emberből, kicsit visszaadja az embernek a hitét az emberiségben, hogy egy egyszerű bácsika főz és ezt bemutatja nekünk, ami láthatóan örömet szerez neki, egyszerűen szívmelengető a tartalom.

És elég normális rajongótábora van, mert a közönségtalálkozója, azaz "csoportos találkozó" az ő megfogalmazásában :) elvileg egészen jól sikerült, nem voltak trollok vagy ilyesmi.

Szerintem semmi baj azzal hogy videózik, a hype valószínűleg el fog múlni, (ami nem baj, mert így legalább önmaga marad), de van egy tök jó hobbija, amivel mosolyt csal sokak arcára egy fáradt nap után, és akik amiatt nézik, mint én, később is nézni fogják, ha lecsengett ez a nagy felkapottság. Akik meg eltűnnek azok talán jobban is teszik. Valószínűleg akkor már kevesebb gúnyolódó komment is lesz. Reméljük ha kicsit vissza is esik majd a népszerűség, az még nem szegi kedvét a Mesternek! :)

2019. aug. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!