Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek miert erdekelhetne...

Szerintetek miert erdekelhetnek valakit a sorozatgyilkosok, mi a celja, ha ezzel foglalkozik es milyen tarsadalmi haszna lehet annak, ha rajon valamire (pl. kutato)?

Figyelt kérdés

2019. aug. 8. 23:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Az utóbbi kérdésre egyszerűbb a válasz: nyilván minél többet tudunk ezekről, annál több az esély megelőzni, megállítani.

Engem nagyon érdekelnek, de ezzel szerintem a többségbe tartozom.

Egy kicsit misztikussá tette a sorozatgyilkos témát a sok sorozat, film, ami erre épül. Egyébként ha a száraz tényeket nézed, nem túl misztikus. Nagyon divat lett a sorozatgyilkos téma.

Szerintem annyira sokféle okból gyilkol valaki többször egymás után, hogy mindenféle emberi sorsokat, szélsőséges tulajdonságokat megismerhetünk, amikory "ezzel foglalkozunk" és az ember mindig kíváncsi másokra, mások szokásaira, motivációira.

A kutatónál nem igazán tudom, mire gondoltál, úgy veszem le, hogy nem arra célzol, aki ezzel foglalkozik, mint mondjuk nyomozó, hanem aki mondjuk a sorozatgyilkosság lélektanával foglalkozik.

Pont most kezdtem el nézni egy sorozatot a Mindhunter-t,amely az FBI viselkedéskutató részlegének beindításáról szól.

Gondolom érdekel a téma, ajánlom figyelmedbe, bár még csak egy részt néztem meg. Már nyilvánosságra hozták, hogy lesz 2. évad is!

2019. aug. 9. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Mert nagy részük érdekes ember,a beteg elmének van amolyan furcsa szépsége.
2019. aug. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ami létezik az Univerzumban az természetes, hogy érdekli a felfedező hajlamú, kiváncsi kutató embert. Szeretnénk jobban megérteni és megismerni a világot és annak minden jelenségét. A tudományos kutatást jó kutató sohasem a társadalmi haszon reményében végzi, hanem a megismerésért, ami önmagában véve társadalmi haszon, mert az emberiség tudását gyarapítja.


Az élet problémáinak társadalmi megoldásait mindig az összes tudásunk alapján van lehetőségünk kezelni, és akkor már nem számít, hogy a meglévő tudáshoz mikor melyik kutató melyik mozaikdarabkát vagy láncszemet vagy ismeretmorzsát tette hozzá.


A sorozatgyilkosok elméje viszont egy kifejezetten érdekes és nagyon fontos kutatási terület ami minden épeszű embert kell, hogy érdekeljen. Nyilván szeretnénk elkerülni, hogy sorozatgyilkosokat neveljünk vagy ilyenek áldozatává váljunk, ehhez pedig meg kell érteni mi mozgatja őket, miért éppen olyanok amilyenek, mivel csendesíthetők el, mivel terelhető jó irányba az energiájuk, mivel alakítható át a motivációs rendszerük.


Például ha Adolf Hitlert hagytuk volna, hogy a Bécsi festő-akadémián fejleszthesse a művészi tehetségét, megdícsérték volna a képeit, megkeresték volna kiadók, hogy illusztrálja képeivel a könyveiket, akkor sok szörnyűségtől megkíméltük volna az emberiséget. Nem lett volna nagy festőművész, de jó alkalmazott grafikus lett volna.

2019. aug. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!