Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ki volt itt nagyon szűkös...

Ki volt itt nagyon szűkös anyagi helyzetben? Tippeket, saját praktikákat kérnék.

Figyelt kérdés

Most összesen 95 000 forint van a számlámon. Június 24-től tudtam menni csak dolgozni (elhúzódtak a vizsgák), aztán voltam 5 napot egy baráti társasággal utazni az Őrségben (ez volt a nyaralás), azután vissza diákmunka melóba. Itt ott kiesett egy nap mert mentem szakdoga miatt laborba (ott nincs pénz).


Lényeg a lényeg, 95 000-ret sikerült egyelőre megspórolnom, ezt a hónapot pedig próbálom még meghúzni, hogy mondjuk 140 ezerrel tudjam kezdeni a tanévet.

Eladok még egy bakancsot, azzal még plusz 15000-hez jutok.


Az a baj hogy kemény szakon vagyok, különösen szivatós félévben, így legfeljebb havi 3-4 napot tudnék menni majd diákmelózni (már ha lesz munka. Tavalyi félévben is volt alkalom amikor rákérdeztem diákszövetkezetnél hogy van-e munka, és mondták hogy szpmbat-vasárnap már nincs szabad hely).


szóval a következő 4 hónapot ebből a saccper 160 ezerből kéne megcsinálnom, amit néha ki tudok egészíteni havi 10-15 000-rel.


Tippek?

Valaki esetleg tud jó pályázatokat, amiket 21 évesen meg lehet pályázni? Ha minimális összeg akkor is jó.


Esetleg valaki vezetett spórolós naplót, hogy miket főzött, hogyan élt?


Nem ez az első ilyen évem, de a főzeléket és májkrémes kenyeret már picit unom...

Hogyan dobtátok fel a mindennapi kosztot, hogy legalább hetente néha változatos legyen?


Néztem hogy van ingyenkonyha is a városban (jól eldugva), ott hogyan szokás jelentkezni ételért?

Azzal is spórolhatnék.


(egyelőre próbálok kollégiumi helyet szerezni, de még az se biztos).


Köszi ha végigolvastad.



2019. aug. 12. 17:35
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Ja, egyébként ilyenekkel se megyek majd sokra mint őszi szünet, mert az is csak 4 napos lesz. Persze, plusz 2 nap a hétvégén felül (amibe halottak napja is belelóg).

De ez nem egy nagy idő, nem fogom halálra keresni magamat ezalatt.


(amúgy diákszövetkezetnél kb a 700-850 nettó/óra az irányadó összeg ha valakit érdekel mennyit lehet ma keresni diákként).


Esetleg december 20-tól vizsgaidőszak van még, amikor többet tudok dolgozni egészen január 31-ig.

2019. aug. 12. 17:40
 2/11 A kérdező kommentje:

Ha a koli összejön akkor az havi 10-11 000-be kerülne, egy városi bérlet nem lenne rossz hogy ne késsek reggeli órákról, az plusz 4000, és mondjuk havi egyszer meglátogatnám pár barátomat Budapesten, oda az út oda-vissza 4000 lenne.


Szóval ez eddig 18 000 kb, ezen felül mondjuk 25 000-ből szeretném kihozni az étkezést, és 1-2 ezerből tisztálkodószer, meg miegymás ami még beleférne.

2019. aug. 12. 17:43
 3/11 anonim ***** válasza:
en pont ennyibol kajalok egy honapban. minden napra jut kb 700-800ft atlagban es igy kijon a havi 25k boven. meg marad is 1-2ezred. szoval en 150Ftert szoktam kenyeret venni (fel kilo, tescoba vagy sparba is lehet kapni). aztan ra valami felvagottat (mondjuk a szeletelt trappista 200Ft) es melle meg tudok venni 1-2 paradicsomot, vagy paprikat. amikor ezt megunom akkor a 2 napra valo 1400Ftbol veszek mondjuk egy kilo csirkemellet es 2 napig porkoltot eszek kenyerrel es zoldseggel. ha mondjuk kibirod a csak napi 500Ftos etkezest akkor hetvegen rendelhetsz akar pizzat is mondjuk. nekem meg edesseg is bele szokott ferni a napi 700as keretbe (vagy ha reggelire veszek egy peksutit edesseg helyett). esetleg lehet csinalni bundaskenyeret is, az se draga. vagy van amikor nem veszek kenyeret es krumplit eszek helyette (sutoben sult, fott, tort stb). vagy akar vehetsz tesztat is es csinalhatsz mondjuk spagettit. azzal is ki lehet huzni 1 napig. amirol viszont le kell mondani az az, hogy nem mehetsz csak be ugy venni egy kolat a boltba, nem ehetsz random egy peksutit, nert maris ugrik a napi 700as keret.
2019. aug. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
o es a kedvenc: mac and chees :D nem draga es isteni. keress ra. ami meg eszembe jutott az az, hogy pl a sparban zaras elott 1 oraval minden oeksuti fel aron van olyankor is lehet sporolni. vagy ha van akcioban valami kisutos dolog, pl pogacsa
2019. aug. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Igen, én is kb ezt tapasztaltam az évek során, hogy a szendvicsezést lehet változatosan csinálni. Bár azt sajnálom hogy ilyen nagyon megdrágult mindenhol a zöldség, pedig nyár van :(


Télen nem ritkán láttam a húsnál is drágábban a paradicsomot/paprikát. Rászoktam inkább arra hogy fejes káposztát teszek szendvicsbe, vagy ha olcsón látok savanyított káposztasalátát akkor azzal.


szerencsére nem vagyok nassolós, kólát talán ha évenként iszok, akkor is vendégségben.


A pörkölttel az egyetlen bajom hogy időigényes, de az tényleg jó, és akciós hús esetén 70 dekából akár 3 napig is elvagyok.

2019. aug. 12. 18:08
 6/11 anonim ***** válasza:
vannak neha fel aron is husok amik kozeli lejaratuak. azokat is erdemes nezni. a legtobb mar be van pacolva, fuszerezve. te csak bedobod oket a sutobe es kesz. nyaron annyira nem dragak a zoldsegek, telen nem tudom hogy vannak. abba lehet igazad van. fejes salata helyett lehet kapni ilyen zacskos salit, az se rossz. vagy van konzerv fozelek, en azt is szeretem. vagy majkrem. bar nyilvan igen, a fott etel hoswzutavon hianyzik az embernek. de lehet azt is csinakni, h egesz heten sporolsz, h hetvegen legyen fott kajad. esetleg szuloktol miert nem kersz pici kajat? ha foznek akkor megkered oket, h tegyenek el neked es ennyi.
2019. aug. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Debreceni vagy?
2019. aug. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Szeged :)
2019. aug. 12. 19:05
 9/11 anonim ***** válasza:

Esetleg legutolsó lehetőségnek ott a diákhitel.

Vagy esti leltárok, ha tudsz menni, azok nem szoktak olyan rosszul fizetni (én is szoktam járni, ha épp tudok menni), és ezzel is tudsz kis pénzt szerezni (átlag 6-8-10ezret fizetnek a leltárazásért, ugye attól függ, hogy mennyi órát dolgoztál.)

+ha jól tanulsz, kaphatsz ösztöndíjat, havi 10-20 ezer. Vagy szociális ösztöndíj, ha rászorult vagy.

Olcsó kaják: ugye szendvics, főtt tészta rengeteg féle képpen variálható, konzervek:pl halkonzerv vagy ezek a székely kaposzta jellegű konzervek, rizs, húsleves, tejbegríz, tejberizs, krumplit is sokféle képpen lehet felhasználni stb. És nagyon figyeld az akciókat, meg ha közeli lejáratú valami, akkor azt sokkal olcsóbban adják.

Az ingyen konyhát nem tudom, hogy hogy működik, érdemes lenne bemenned oda és megkérdezni :) apropo, erről jut eszembe, szokott lenni olyan ösztöndíj is, amit az önkormányzat ad. Ismerek olyan személyt, aki ezekből az ösztöndíjakból vígan elél, plusz a szülei is adnak pénzt neki.

2019. aug. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem simán lehet egészségesebben is enni. Ez a zsíros magyaros konyha szörnyű, elhízol tőle, hajlamosabb leszel stresszre, tönkreteszi a bőrödet. Nyugodtan lehet venni a teljes kiőrlésű zsemlét, max 50 ft/db. Hozzá rengeteg zöldség. Fontosak a rostok és vitaminok. És fontos a fehérje is: tejtermékek, tojás, sovány húsok.

(Aztán persze lehet zsírosan is enni, olcsóbban, szemét kajákat, de ne ezen a párezer forinton múljon a jó közérzeted szerintem)

Zabpehely a jó reggeli.

Havi 25 napnyit főzünk magunkra. Ez 30 ezer ft/fő körül van. Csipsszel meg pudinggal. Hétvégente van hogy rokonozunk vagy étterem, de az is csak ebéd ugye. Ezen lehet spórolni esetleg. Minél többet elrakni a hétvégi otthoni kajából a koliba.


Azt meg nem hiszem el, hogy nem tudsz menni teszkóba éjszakásnak, vagy leltár, vagy gyár, vagy bármi fos alljameló. Mindig van ezeknek a diákszövetkezeteknek valami, csak nyaggatni kell őket picit jobban! Illetve nem csak diákként lehet dolgozni. Host munkák is jók, keress azt is.


Pályázatokat gondolom írták már. Bursa hungarica és szoctám. Illetve egyetemedet kérdezd meg mik a lehetőség!

2019. aug. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!