Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mekkora kockázatot ér meg...

Mekkora kockázatot ér meg hozni kétes sikerért?

Figyelt kérdés

Anyagilag és idegileg is rámehetek.

Ha sikerül, akkor szinte biztos, hogy megéri.

Viszont kb 40% az esélye a sikernek.


Nagyon rossz döntést hozhatok azzal is, ha belevágok és azzal is, ha nem.


Ha nem vágok bele, megszakad a szívem, ha belevágok, rámehetek.


2019. aug. 13. 20:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%
Könnyebb elviselni a kudarcot, mint a tudatot hogy ha megpróbálod lehet sikerrel jártál volna, de a félelem visszafogott. De ez csak az én véleményem.
2019. aug. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mi maga a dolog?
2019. aug. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Önköltséges egyetem, ami mellett valószínűleg 6 órában dolgoznék.

Jó, ott a Diákhitel2, de akkor is...

2019. aug. 13. 20:52
 4/11 anonim ***** válasza:
Hát ez nem árutőzsde éppenséggel. Ráadásul ennek a sikeres kimenetele egyedül rajtad áll. Ha csak 40%-ban érzed magad jónak a feladatra, inkább ne csináld.
2019. aug. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Csak annyira növeli a piacképességet, hogy kb 40 % esélyem legyen utána elhelyezkedni benne.


Viszont rámehetek minden téren, pébz, barátok, egészség.

2019. aug. 14. 09:50
 6/11 anonim ***** válasza:
Akkor mi a motiváció? Ha nem a piacképesség, akkor mi? Ahogy a szavaidból kiveszem még csak nem is az, mert ezt szeretnéd csinálni, mert akkor nem menne rá az egészséged. Szóval mi motivál?
2019. aug. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
A piacképesség növelése.
2019. aug. 14. 10:37
 8/11 anonim ***** válasza:
54%

Miért mennének rá a barátságaid vagy az egészséged? Igen, kevesebb időd lesz aludni meg szórakozni, de valamit valamiért, összesen csak pár évről van szó, amit egy igazi barátság simán kibír és az egészségedet se kéne befolyásolnia.. Én is végigcsináltam ugyanezt, amit írsz és nem ment rá az egészségem, se az igazi barátságaim.

Akkora kockázatot érdemes egyébként vállalni, amiből az ember fel tud állni, de azt jobb ha tudod, hogy nagyobb kockázatok nélkül nem sok minden fog előre mozdulni az ember életében. A komfortzóna az egyik legkárosabb dolog az ember életében, ha sikeres akarsz lenni, akkor állandóan feszegetned kell a határaidat. Én többször ugrottam az ismeretlenbe, váltottam országot teljesen egyedül és bár hoztam rossz döntéseket, a végén sikerült az előnyömre fordítanom őket.

2019. aug. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Csak ha az ember pl. évekig nem sportol... Jó, nyilván nem emiatt lesz egy krónikus betegségem 4 év múlva, nem így képzelem. De alapból egy gyenge típus vagyok, akit egy lépcső is megvisel, szóval nem kellene.

Az alváshiány is lehet gázos és én alapból nehezen viselem.


Barátság rovására meg simán mehet.


Meg ki tudja, megéri-e az egész.

Az ember élete felén túl van, mire elkezdhet sportolni, kreatív hobbizni (ami szintén lehet "hasznos", ha ma már mindent ebben mérünk...), ismerkedni.


Ezek nekem egy ideje kimaradtak és ha meghozom a döntést, ki is fognak...

2019. aug. 14. 11:06
 10/11 anonim ***** válasza:
Piacképesség növelése? Egy olyan szakmával, amivel maximum 40%, hogy lesz munkád? Miért nem választasz olyat, amivel ez 100% és nincs kérdés?
2019. aug. 15. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!