Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Orvosok, orvostanhallgatók!...

Orvosok, orvostanhallgatók! Hogyan csináljátok?

Figyelt kérdés
Tudom, az csak egy sorozat, de a minap elkezdtem nézni a Doktor Murphy t és egyszerűen elképesztő, hogy milyen szakkifejezéseket használnak benne és milyen bonyolult műtéti eljárásokkal műtenek. Nyílván a való életben is hasonlóan működik, mégha nem is vágják le egyből egy ct ről hogy mi a baja a páciensnek. Ezért kérdem én, hogy hogyan lehet ennyi mindent megtanulni és észben tartani? Mikor mutatják a műtétet én csak össze vissza véres dolgokat látok, ők meg egyből látják honnan vérzik. Plusz olyat is láttam már igazi orvosokkal, amikor egy kis lyukat vágnak csak és kamera segítségével műtenek. Ott is hogyan látják?

2019. aug. 15. 07:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezt tanulják elméletben meg gyakorlatban 6-10 évig!
2019. aug. 15. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%

Annyiszor látták, hallották, csinálták már, hogy tiszta rutinból megy.

A latin és az ógörög a másik anyanyelv :D


Ha álmomból felkeltenek is egyből felkiáltok hogy "musculus sternocleidomastoideus et stylohyoideus!" :D

A két kedvenc izmom sternumtol felfele ☺️

2019. aug. 15. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%

Szakkifejezések: Eleinte borzasztóan nehéz, mert magolni kell. Később amikor rájössz, hogy mi mit jelent, meg nagyjából hogy kell latinul ragozni, akkor már nem annyira nehéz. Van latin óra is, ez könnyebbé teszi a dolgot.


Mondjuk a gyógyszerek nem latinul vannak, hanem olyan fantázianevei vannak, amiben én soha nem fedeztem fel a logikát. Na azokat kegyetlenül nehéz bemagolni.


Hogy lehet ennyi mindent észben tartani: Murphyt nem néztem, csak Houset. Ott az azért nem reális, hogy a House csapatában dolgozó orvosok az orvostudomány minden területéhez tökéletesen értettek. Általában csak a saját szakterületéhez ért valaki igazán, és abból gyakorlatilag élete végéig képzi magát.


"is lyukat vágnak csak és kamera segítségével műtenek. Ott is hogyan látják?" A képernyőn. :-) [link]

2019. aug. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
#2 #3 ez megnyugtató válasz, köszi, én jelenleg a hinduizmusról kezdtem el tanulni és azt hittem, hogy soha nem leszek képes megtanulni a szankszrit szövegeket, de most feléledt bennem némi remény. De ezek szerint csak gyakorlás kérdése (jelenleg ott tartok, hogy még végig sem tudok olvasni egy szót, annyira nem lát szabályszerűségeket az agyam a mássalhangzók és magánhangzók között).
2019. aug. 15. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ezért tanulják folyamatosan, vagy több évig egyetemen
2019. aug. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én első évet végeztem. Természetesen még kb semmi közöm az orvostudományhoz, de az alapozó tárgyakba pl. anatómia, orvosi kémi, biofizika már belekóstoltam.

Szeptemberben sokkot kaptam az első anat előadáson, csak mondta és mondta és mondta a sok latin kifejezést amiből egy árva kukkot se értettem. Sokat szenvedtem vele az elején, de második félévben már észre se vettem, hogy mennyit is tanulok meg egy vizsgára vagy akár egy demonstrációra. Rááll az ember agya :)

2019. aug. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!