Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Régen az emberek, hogy tudtak...

Régen az emberek, hogy tudtak 20 éves korukra teljes értékű felnőtté válni, ha bele gondolok azelőtt 5 éve még gyerek voltam, én most sem érzem magam felnőttnek?

Figyelt kérdés

2019. aug. 18. 12:55
 1/4 anonim ***** válasza:
97%
Regen sem voltak azok. Nezd a 40-50 eces generaciot. Nagyon sok koztuk is a birka. Majd ha dolgozol koztuk rajosz, hogy az oreg jozsi bacsi mrg a 40 eves klara neni is 16 eves szinten el, es egy logikus mondatot nem tudnak mondani
2019. aug. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
27%
De te se.
2019. aug. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
17%

Mit csinál most egy 10-15 éves gyerek?

Ül otthon, nyomkodja a telefont, ül a számítógép előtt, nagy ritkán némi zsebpénz reményében elmosogat vagy lenyírja a füvet. Esetleg kimegy a parkba linkeskedni a haverokkal.

Mivel a szülők gyakorlatilag semmi irányt nem adnak a gyerek életének a mai fiatalok többsége csak lézeng a nagyvilágban, nulla önállósággal. Az önálló gondolkodás nem egyenlő a "fogd be, tudom mit csinálok" szemlélettel.

Mit csinált régen?

Iskola előtt és után besegített otthon, mert muszáj volt. 16 évesen már dolgoznia kellett. A lányoknak 16 éves korukra tudni kellett háztartást vezetni, a fiúknak dolgozni.

Ez nem a mostani 30-50 éves generációra vonatkozik, hanem az 50+ generációra.

A 60as évektől kezdve, kezdett hígulni a társadalom, úgy isten igazából, de már korábban elkezdődött.

Az ipari forradalomnak sajnos nem csak a szuper kütyüket köszönhetjük, hanem a társadalom fokozatos "butulását", az emberi értékek hanyatlását is.

2019. aug. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

# 3

Azért a régi generációban is sok a link,semmitérő munkakerülő,alkesz,kamuleszázalékolt,iskolázatlan ember.

Mondok egy példát.

Suli után hegesztőként kezdtem el dolgozni.Az üzemben sok idősebb 40-60 év közötti szaki volt.De nagy full alkesz volt semmit nem értett a szakmához.

De voltak olyan szakemberek akik már generációkat tanítottak be eredményesen :)


Ugyanez vonatkozik a mostani világra és a sok fejlődésre.

Van aki kitudja használni és él vele/hasznára fordítja.

Vannak olyanok akik pedig egész nap simogatják a telefonjukat és sehová se haladnak.

2019. aug. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!