Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Reklámok. Miért nem csinálják...

Reklámok. Miért nem csinálják már akkor nagyban?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy csak én vagyok ilyen borúlátó, de engem nagyon zavar az, ahová a marketing "fejlődik". Rájöttek arra, hogy az internetben mennyi potenciál van, és ha egy teljesen véletlenszerű weblapra felmész, általában 5-10 reklámot meg kell nézned. Vagy régen, ha megvettél egy szoftvert, például a Windows-t, akkor az legalább nem dobált hirdetéseket - ma pedig a telepítőben választhatod ki, hogy személyre szabott hirdetéseket kérsz-e, vagy sem (ha nem kéred, akkor is kapod, csak nem lesz neked érdekes).


De ha ennyire tukmálni akarják a reklámokat az emberre, miért nem csinálják legalább nagyban? Nekem volna is rá egy "tökéletes" ötletem.


Tesznek egy agyimplantátumot az emberbe amikor megszületik, és az olyan érzetet kelt, hogy kötelessége dolgozni teljes erőbedobással. Aztán ha a munkaidőnek vége, olyan érzetet kelt az emberben, hogy ő valójában vágyik egy csomó dologra (amit egyébként hirdetnének). Így ha keresel 200.000 Ft-ot, és költségeket minimalizálva kijössz 90.000-ből, a maradék 110.000 Ft elköltésére rákényszerít a kis kütyü az agyadban, és te semmit nem tudsz ellene tenni. Esetleg felvetetne veled hiteleket. Sőt, ez még új piacot is nyitna, mert így mérni lehetne azt is, hogy mennyi levegőt lélegzel be, és ezután is lehetne fizetni, mint a villanyért vagy a vízért. Esetleg, mint egy zsarolóvírus, megbetegít téged és rákényszerít, hogy vedd meg a gyógyszert. Azt hiszem, ez a cégek tökéletes világképe... De akkor miért ezekkel a bizonytalan hirdetésekbe ölik a pénzt egy ilyen módszer helyett.


Mielőtt megszólnátok, hogy milyen beteg ember vagyok, nem vagyok az. Csak elszomorít a gondolata annak, hogyha erre meg lenne a technológia, véleményem szerint simán meglépnék, tekintettel arra, hogy hová halad a világ.


2019. aug. 18. 23:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Reklámblokkolóról még nem hallottál, igaz? Keress rá!
2019. aug. 18. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De, hallottam és használom is, mert gusztustalan mértékben nyomatják a reklámokat. Csak sajnos nem működik akkor, ha az utcán vagy.
2019. aug. 18. 23:43
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Őőő lehet, hogy azért, mert amiről te beszélsz az kivitelezhetetlen és abszurd?

Ennyi erővel minek repülőgépen szállítani az embereket, születéskor tegyenek mindenkibe kinyíló szárnyakat, nem?


Oké hogy nem tetszik neked, hogy mindenhonnan a reklám ömlik, de sajnos ebben a korban élünk. Kis odafigyeléssel le tudod tiltani, hogy monitorozzanak (cookiek törlése, egyebek), illetve blokkolni is lehet a reklámokat.

2019. aug. 18. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Egyrészt: Semmi gond. Intézd el, hogy az oldalaknak jöjjön be pénz máshogy. Kezdeményezd, hogy ne legyenek számodra reklámok, de minden megnyitott weboldal után fizess 500 forintot.

(Mégis mit gondolsz, miért engedik az oldalak a reklámok kitételét? Szerinted a kereskedelmi csatornákon miért vannak reklámok? Szerinted honnét lenne bevétel? Jótékony szervezetek ezek?)

Másrészt: Miért csinálnák a beültetéses dolgot? Gondolom az elmúlt évben te is vettél pár dolgot, mert vágytál rá. Chip nélkül.

(Nekem is van fogyasztásellenes ismerősöm. Az egyikük kütyüi drágábbak voltak egy év alatt, mint amennyit én költöttem elektronikai dolgokra évek alatt. Egy másikuk biciklire költ sokat.)

2019. aug. 19. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Srácok, szerintem van itt egy hatalmas félreértés. Tudom jól, hogy a reklám kell, mert ebből lesz bevétel. Azzal nem értek egyet, ahogyan ezt elkezdték túltolni. Amikor bejön a teljes képernyős reklám, vagy épp a tartalmat takarja ki, vagy az egész oldal el van fedve egy láthatatlan réteggel, így ha kattintasz, új lapon nyisson meg reklámot.
2019. aug. 19. 00:24
 6/6 anonim ***** válasza:

Miért tolták volna túl? Az emberek áttolódnak a netre, tévét kevesebbet néznek. Ezáltal az oldalak többet kérhetnek a reklámokért. Szerintem is kényelmetlen, de megértem, hogy ez kell. Nekem a reklámblokkolós megoldás működik. Amelyik ismerőseim pedig ezt képtelenek használni, úgyis elvannak a reklámokkal, mert hozzászoktak.

(Plusz az emberi agy eléggé szűri ezeket.)

2019. aug. 19. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!