Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nem úgy fejlődtem, mint...

Miért nem úgy fejlődtem, mint a többi normális ember?

Figyelt kérdés
25 leszek januárban és sose voltak barátaim, illetve barátnőm. A legtöbben 15-16 évesen átesnek ezen, én meg még nem is csókoloztam. Mi lehet a bajom, hogy ennyire félek ezektől a dolgoktól

2019. aug. 20. 18:50
 1/3 anonim ***** válasza:
38%

Szüleidtől nem kaptad meg a helyes mintákat, nem foglalkoztak veled úgy, ahogy kellett volna, netalán bántalmaztak is.

Nem tudod kezelni az érzelmeidet, azok cserébe nem tudnak irányítani Téged. Jobb esetben barátoktól el lehet lesni ezeket a mintákat, de van hogy ez sem jön össze, ha a szülők akár öntudatlanul is elültették benned a bizalmatlanságot.


Igen hosszú és komoly terápiával helyre lehet ezt hozni.

2019. aug. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Tudod, szerintem mi a legnagyobb butaság?

Folyamatosan másokhoz hasonlítanu magunkat.

Oké, való igaz, nem szokványos az, hogy valaki 20-on túl még csókszűz legyen. De ez miért is lenne baj?

Meg egyáltalán: mit is jelent az, hogy normális? Az, ami a többségre igaz? Mert akkor - hogy kicsit más jellegű példát hozzak - az összes doktor abnormális, hiszen a legtöbb embernek nincs doktorija. ;-)

Vagy attól lesz valami "normális", hogy mások annak tartják? Ezt ugye nem akarjuk komolyan gondolni? ;)

Fel kéne fogni, hogy nem vagyunk egyformák. Ne azt nézd, hogy más hány évesen mit csinál! A saját életedet éld, és ne másokét!

Ha pedig valami tényleg zavar, akkor derítsd ki az okát! Ha másképp nem, egy pszichológus segítségével.

2019. aug. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
36%

Ennek az embernek tapasztalatból mondom, hogy hiába mondod. Neki ez a jó, hogy itt foglalkozunk a kis sérült lelki világával, de sose fog tenni magáért. Évek óta tolja ezt a szöveget, felesleges neki segíteni.

Biztosra tudom, hogy ő az - kaptam tőle üzit.

2019. aug. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!