Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tehetnék a valószínűleg...

CzeneGalaxy kérdése:

Mit tehetnék a valószínűleg skizofrén szaktársamért?

Figyelt kérdés
Egy szakon vagyok egy olyan fiúval az egyetemen, aki nagyon intelligens és tehetséges, a tanárok is azt mondják, van jövője az adott téren. Egyébként természettudományos szakról van szó. Eddig kritikus, analitikus gondolkodású, józan, földhözragadt embernek ismertem, a logikáját is sokan dicsérték. Csakhogy az utóbbi időkben megváltozott, mert amikor legutóbb összefutottam vele, közölte, hogy tagja lett valami baptista szektának, és mindezt lelkesen mondogatta, meg hogy mekkora élmény ez az életében, hogy megtalálta Istent meg azt a szektát, és élete "legjelentősebb eseményeként" tekint már előre is a keresztelésére vagy mi a fene lesz az, valami baptista rituálé ez az egész, már amit ki tudtam venni abból, amit magyarázott.... érthetetlen számomra, egy földhözragadt, természettudományos, analitikus gondolkodó mégis hogy a fenébe dől be egy ilyen szektás agymosásnak?! Arra tippelek, sőt, ez szinte biztos, hogy a mentális állapotával nincs rendben valami, skizofrén lehet. Szerintetek próbáljak meg beszélni a szüleivel, hogy pszichiáterre van szüksége a fiuknak? Az a baj, hogy nem igazán ismerem őket, csak tudom, hol laknak.... vagy beszéljek inkább magával a szaktársammal? De amúgy se fog hallgatni rám, nagyon erősek a téveszméi.... mit tehetnék érte? Nagy tudományos karrierje lehetne, nem kéne egy ilyen baptista szektás téveszme miatt elvesztegetnie a lehetőséget. Ti mit tennétek?

2019. aug. 20. 20:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%
Inkább te vagy skizofrén, hogy ilyen összefüggéseket látsz. Mit tehetsz érte? Tartsd távol magad tőle!
2019. aug. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
80%

Nézz utána, hogy milyen sok hívő természettudós van.

És nézz utána a baptistáknak: ők nem valami szekta, hanem egy keresztény felekezet.

2019. aug. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
93%

" skizofrén lehet. "


Úgy látszik, nem tudod, mit jelent a szó.

Szerintem hagyd békén, főleg a szüleit, mert téged fognak elmerokkantnak nézni.

2019. aug. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
59%

A skrizofénia az teljesen más, kevered a szezont a fazonnal.

Ő dolga ha vallási fanatikus akar lenni, a szcientológiához is önként mennek az emberek. Attól, hogy ttik-s még lehet h.lye. Én is természettudós vagyok, rengeteg bolond csoporttársam volt

2019. aug. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Andizsuzsi ***** válasza:
92%

Rendkívül gyenge trollkodás.

Amúgy pl Csókay doktor agysebészként mélyen vallásos. Pedig eléggé tudományos a gondolkodása.

2019. aug. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

"Attól, hogy ttik-s még lehet h.lye. Én is természettudós vagyok, rengeteg bolond csoporttársam volt"

Hát ha szerinted a hívők bolondok, akkor szerintem nem fogod sokra vinni természettudósként. Nem úgy, mint pl. Freund Tamás.

2019. aug. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
20:56 Hát sajnos a jövendőlésed nem jött be, mert már jelenleg nagyra vittem, de ez mellékes. Látszik, hogy te nem vagy ttik-s, nem volt sosem relációanalízises ZH-d :) Megsúgom, ott meg kellett állapítani, hogy a mondat egyik vagy másik fele igaz-e és hogy van-e kapcsolat közte. Jól megbuktál volna. Ki mondta, hogy a hívő a bolond? Hm? Kérlek fejts ki ezt a remek következtetést?
2019. aug. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Itt nem magával a vallásossággal van a baj, hanem ezzel a baptista téveszmés szektával, mert utánanéztem és rengeteg az elvakult ezek között. Szóval nekem nincs közöm hozzá, hogy a szaktársam miben hisz, de abban viszont segítenem kell, nehogy egy szekta áldozata legyen. Egyébként nem vagyok pszichiáter, nem tudom, mi lehet a háttérben, lehet, hogy történt vele valami, ami miatt érzelmileg manipulálhatóbbá vált, és ezek a szemetek kihasználták.
2019. aug. 20. 21:07
 9/15 anonim ***** válasza:

"Itt nem magával a vallásossággal van a baj, hanem ezzel a baptista téveszmés szektával, mert utánanéztem és rengeteg az elvakult ezek között. Szóval nekem nincs közöm hozzá, hogy a szaktársam miben hisz, de abban viszont segítenem kell, nehogy egy szekta áldozata legyen. Egyébként nem vagyok pszichiáter, nem tudom, mi lehet a háttérben, lehet, hogy történt vele valami, ami miatt érzelmileg manipulálhatóbbá vált, és ezek a szemetek kihasználták."

De honnan veszed, hogy szemetek, és hogy elvakultak, meg hogy egyáltalán szektáról van szó? (Egyesek szerint már az is elvakultság, ha valaki minden vasárnap templomba jár, mások szerint meg az csak egy átlagos, a vallását gyakorló hívő és kész...)

2019. aug. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

""már jelenleg nagyra vittem"

Ennyire?

[link]

Majd ha rólad is lesz egy ilyen lista, akkor visszatérünk rád, most nem rólad szól a történet.


"Kérlek fejts ki ezt a remek következtetést?"

Igen, kérsz. (Csak azt nem tudom, miért tőlem kérdezed, hogy te kérsz-e...)"

2019. aug. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!