Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a velemenyetek arrol amit...

Mi a velemenyetek arrol amit az emberek tesznek a folddel/állatokkal/természettel? Ti tettetek/tesztek barmit is ami valtozashoz vezethet? (Kornyezettudatosan vasaroltok? Stb)

Figyelt kérdés

Ma lattam egy cikket hogy kigyulladt az Amazon 3 (3!!!!!)hettel ezelott.

Es konkretan senkitol sem hallottam, nem lattam hirekbe stb csak most.

Amikor az az area51es f***sag volt azt birtak nyomatni.. Azt hogy kigyulladt az egyik legnagyobb oxigenforras, 3 hete kuzdenek az eloltasaval es meg az urbol is lehet latni a fustot, azt nem..



2019. aug. 22. 22:24
 1/10 anonim ***** válasza:
47%

1. A fennmaradáshoz "ölni kell" növényeket,állatokat. Nem vagyunk fényevők, nem lehet tehermentesen(itt azt értem, hogy növényeket, állatokat eszünk) túlélni.


2. A kisemberek nem tudnak annyit tenni a környezet érdekében, hogy az valóban mentés lenne, mert az ipar NAPONTA több szennyt termel és kárt okoz (itt gondolok pl fákra, hálós halászás)

, mint te akár egy ÉV alatt. Itt a gyáraknak, iparnak, a nagyembereknek kéne tenniük valamit, de nekik csak a saját zsebük számít.


3. A kisembereknek pedig jól eladják nyolcszoros áron a környezettudatos termékeit, hogy majd te tegyél valamit...

2019. aug. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%
Semmi baj, az emberiség hamarosan kipusztul, a Föld meg majd regenerálódik.
2019. aug. 22. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
59%
Vegán vagyok, állatkísérlet-mentes, a háztartásunk környezetkímélő.
2019. aug. 23. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%

Mi a véleményem? Sub Bass Monster-Keserű falat című zenéje elmondja helyettem, évekkel ezelőtt beszélt erről, akkor még nem volt pedig "divat" az ilyeneket a médiában hangoztatni, az utóbbi 2-3 évben kezdtek rájönni az emberek, hogy az, hogy a műanyag beèpült a táplálèklàncba, és hogy évről évre melegebb van az mind a mi hibànk.

Helyesbítek: Nem a kisemberekè, nem a gyerekekè, hanem a gyàrakè és a multikè. DE tehetünk mi, kisemberek is valamit.: ,,Csak ezt az egy szemetet felveszem. Mondta 7 milliárd ember és megtisztult a Föld.".

Ha mindenki tenne valamit már nem lenne EKKORA baj. Például nem vásárolnànak az emberek mindenféle felesleges vackot a multikban, amiknek semmi értelme, úgyis a kukàban végzik, nem vennènek hetente 50 darab szatyrot fejenkènt, nem közlekedne több százmillió autó a pàlyàkon, olyanok amik akár 25 ezret fogyasztanak 20 kilomèteren, nem pocsèkolnànk az energiàt, nem vàgnànk ki ennyi fàt, nem tàmogatnànk a húsipart(ami egyébként sem húst etet velünk), stb.

Igen, én teszek valamit. Nem vezetek benzines autót, tömegközlekedèssel teszek meg hetente 130 kilométert, nem dohànyzom és a lehető legkevesebb műanyagot akarok használni. A jövőben pedig teljesen önellátó házat akarok, és van egy tervem a hulladèk feldolgozàsàra is, már csak pénz kell hozzá, mert a konkrét terv már megvan.

2019. aug. 23. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%

Az embereknek szerintem nem prioritás a környezet, mert az lassan változik, így nem érzékeljük, hogy milyen katasztrófák előtt állunk.

Teljesen igaz amit #1 írt; nem a magánszemely dönt arról hogy mennyi mocskot öntünk az óceánba, hogy hány olajfurot építünk ki, vagy hogy mennyi környezetszennyezo gyárat építünk.

De basszus arról viszont mi döntünk hogy mennyi haszontalan f aszságot veszünk meg/használunk az életünk során, és hogy milyen iparokat támogatunk. Az emberek többsége pazarloan él, minden szart osszevasarol amire szüksége sincs, nem nézi, hogy milyen etikai háttere van a dolgoknak, amit megvesz (szóval a pólót amit visel indonéz gyerekmunkasok varrjak, a telefont, ami a kezében van kínai gyári munkások csináljak embertelen körülmenyek között, még csak meg sem próbál kevesebb húst enni, miközben lassan már tényleg nyílt titok hogy a husfogyasztas az egyik vezető ok a globális felmelegedés kialakulásában)


Egyedül nem lehet tenni semmit, de azért nehogy már ne tudjon a lakosság 99%a tenni az 1% környezetszennyezo iparos ellen.

Hatalmas luxus ezzel az életszemlelettel élni, ezt a luxust pedig nem engedhetjuk meg.

Ez kb olyan mint a 4 éventi szavazás... A fél ország még csak el sem megy szavazni, mert szerinte úgysem számítana a szavazata. Hát ja, így k urvára nem is.


És akkor fogunk észbe kapni, amikor már tényleg szenvedünk. Amikor már nem lesz étel az asztalunkon, nem lesz friss levegő,amit beszivhatnank, elviselhetetlen lesz a hőség, és sorra halunk miatta, stb.


Talán a legeslegszarabb része az egésznek, hogy igenis TUDNÁNK szerveződni, pláne most, az internet korában, de mint mondtam: nem prioritás ez az embereknek, illetve azt várják, hogy majd más megoldja ezt a problémát,nekik meg nem kell felelkelni a fotelbol. Vagy csak simán belenyugodtak, hogy hát ja, ez van, nincs mit tenni.


És ja, közben meg megy a meme gyártás..

2019. aug. 23. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
72%
Nekem pl nem lesz utódom,ezzel is teszek valamit a túlnépesedés,globális felmelegedés,környezetszennyezés ellen.
2019. aug. 23. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
82%
Nem szemetelek. Az eloltott cigicsikkel is a kezemben addig sétálok amíg nem találok egy kukát. De ennek alapnak kéne lennie, mégis sok embernél nem az.
2019. aug. 23. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Konkrétan lesz@rom a dolgot. Jelenlegi életstílusomat figyelembe véve, úgysem fogok addig élni hogy különesebben aggódnom keljen a környezetszennyezés okozta természeti katasztrófák miatt. Legjobb tudomásom szerint gyerekeim sincsenek, ebből következik hogy egyáltalán nem érdekel hogy az utánam következő generációknak milyen életük lesz a bolygón.
2019. aug. 23. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
69%
Nem a környezetkímélés miatt,de állatokat tartunk,növényeket termesztünk,így nincs felesleges csomagoló anyag,vegyszer és gyógyszer mentes élelmet fogyasztunk nagyrészt,feleslegesen nem autózunk bevásárlás miatt.Csapvizet iszok,a hazakerülő zacskókat,műanyagdobozokat ujra felhasználom.Van anyagból szatyrom,minőségi ruhákat veszek,inkább kiadok többet érte.A fürdővizzel szoktam wct öblíteni,nem használok öblítőt.Hirtelen ennyi.
2019. aug. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem csak tettekben, szavakban is igyekszem másokat környezettudatossá tenni. Biztatok arra másokat, hogy lépjenek meg néhány apró, de jelentős lépést.


Alapból mindent igyekszem minél tovább használni és csak a lehető legszükségesebb esetben újat venni, többszörhasználatos zacskóval megyek zöldséget-pékárut venni, tojást is piacról veszek helyi termelőktől, saját dobozban,


szelektíven gyűjtöm a szemetet,a lap mindkét oldalára írok é nyomtatok, és csak akkor nyomtatok, ha feltétlenül muszáj.


A megunt jobb állapotú ruhákat rászorulóknak, vagy charity shop-ba viszem, az elnyúzottabbakat itthoni ruhának használom aztán rongyként végzik életük végén.


Takarékoskodom a vízzel, zuhanyozok, illetve be van állítva egy vödör a zuhanyzóban amiben közben a vizet felfogja illetve amíg felmelegszik abba folyik és azzal le lehet önteni a wc-t


Tusfürdő helyett szappannal mosakodom (1db papírdoboz a csomagolása, olcsóbb és kíméli a bőrt), krémdezodort használok újrahasználható dobozban.


Nem nagyon autózunk, illetve busz helyett ha lehet, vonatot választom.


Lehet nem mindent írtam le, szerintem ezek olyan lépések amit bárki meg tudna lépni ha szeretne környezettudatossá válni. Biztatok erre mindenkit!

2021. jan. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!