Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egyedül tenyleg nincs esely...

Egyedül tenyleg nincs esely sajat lakást osszehozni?

Figyelt kérdés
A csaladom, illetve a kornyezetem, a munkatarsak is mind azt mondjak, hogy egyedül eselytelen saját lakást összehozni, csak párban van lehetőség, főleg egy lanynak. Valoban nem keresek valami sokat es a vegzettsegemmel nem is leszek soha milliomos, de nem tudom lenyelni, hogy soha nem lesz saját otthonon, csak úgy, hogy egy párral kell osztoznom rajta. Igazabol nagyon foglalkoztat a téma es bele akarok vagni, csak nagyon rossz, hogy senki sem biztat.
2019. aug. 24. 08:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Budapesten 20 M alatt nem kapni, és kell 30% önerő, vagyis 6 M. Ha a szüleidnél lakhatsz évekig, szinte ingyen, nem esélytelen. Albérlettel, 200 ezres fizuval eléggé az. Vidéken egy fokkal jobb a helyzet, de szerintem ott is kell némi szülői támogatás.
2019. aug. 24. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Nincs szülői támogatásom es nem otthon lakom, hanem egyedül Pesten alberletben. (van lakotarsam)

Szóval eselytelen. 😥 Azért nem adom fel, csak emiatt nem fogok összeszedni egy pasit. Lehet, hogy 20 evbe fog telni, de nem baj.

2019. aug. 24. 09:13
 3/13 anonim ***** válasza:
74%

Nem kell milliós fizu.


Nyilván függ tőle, hogy hol laksz... nem mindegy, hogy egy zsákfaluban akarsz venni 5 millióért egy házat, ami még plusz 5 milkáért tip-top lesz. Vagy pesten keresel panelt 16-20 millióért....

Előbbihez elég a nettó 180-200, utóbbihoz talán még a 350 sem. De hát ez a különbség a főváros és egy falu között. Keresetekben is. Jól látható, hogy mindkét összeg felülmúlja az adott környék átlagkeresetét, tehát egy ember átlagfiuetésből nem fogja tudni megvenninés eltartani benne magát.


Össze kell kapargatnod az önerőre valót (a teljes összeg kb fele), és egy fizetésre a bankok sem adnak olyan jó hiteleket.


Szóval irány külföld, és 5 év múlva tudsz itthon venni saját házat (nem fogsz akarni hazajönni 🙂 persze kint sosem lesz sajátod, de ott a bérlés az általánosabb úgyis), vagy tessék szerezni versenyképesebb szakmát!

2019. aug. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
89%

Egyszerű matek az egész.

Mennyit keresel? Hol és kb. mennyiért akarsz lakást venni? Most mennyit tudsz félre rakni? Mik azok a minimális igényeid amiről nem vagy hajlandó lemondani még a lakásvásárlás érdekében se?

Besétálsz egy bankhoz ott megkérdezed kb. mennyi hitelre számíthatsz a jelenlegi fizud mellé és milyen önerőre van szükséged.

Ennyiből meg simán ki tudod számolni, hogy kb. hány év alatt fog összejönni a saját lakás.


Engem kitör a frász amikor mindenki egy két szinttel magasabb színvonalon él mint amire a fizetéséből futja és közben meg sír, hogy nem bír félre rakni. Ha vannak prioritásaid akkor akár 8 osztállyal is lehet olyan munkát/munkákat(mert lehet másodállásod is) találni amivel félre tudsz annyit rakni amiből saját házra futja.

(Nekem 160 ezres fizetéssel is egy év alatt sikerült 1,5 millát összegyűjteni, mindenféle támogatás nélkül.)

2019. aug. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Szüleidnek üzenem hogy, létezik olyan megoldás is hogy egyszerűen nem kérnek el tőled pénzt, cserébe mondjuk segítesz nekik ahol kell. 19 éves koromtól idáig összeraktam 6millió forintot 27 évesen, úgy hogy nem fogadtak el még 10 ezret sem.

Bár ritka jó szülők az tény.


Hiába a keresetem kicsivel 190 és 210 között van, ebből egyedül nem tudnék venni nem hogy egy normális házat, de még rendes lakást sem, csak valami garzon féleséget.


Én úgy vagyok vele ha már ilyen szarországban élünk, akkor legalább segítsük egymást ahol tudjuk, ha oda kerül a sor, magam szeretném állni a vételárat, így nem veri majd egy nő sem a mellét sok év együttélés után, hogy abba az ingatlanba az én részem is benne van... Sok helyen ebből van a cirkusz, na itt nem lesz ha rajtam múlik.


Egyébként meg ha normális jó fej vagy, tudsz egy sráccal kompromisszumot kötni, pl akar egy jobb autót, akkor engedsz neki, cserébe Ő sem szól majd neked ha második ruhádat veszed az adott hónapban, hol ott van mellette még 5 másik. Kicsit eltértem a kérdéstől, de ezek olyan dolgok amik ha nem működnek, nem is szabad összeköltözni.

2019. aug. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Eltartási szerződést kötsz egy idős nénivel,ha meghal tiéd a lakás,hitelmentesem.

Ha nem lett volna más leherőségem,ezt tettem volna.

Így az albérleted is meg lenne addig oldva.

2019. aug. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
#5 Már csak egy szulom él. Es nem kapok tőle penzt, mivel neki is alig van, tekintve, hogy nem o volt a családfenntarto. Es tole mar amugyis nagyon messze lakom, nem tudok besegiteni pl a haztartasban.
2019. aug. 24. 14:20
 8/13 A kérdező kommentje:
Amugy azt hittem, hogy egyertelmuen sikerult leirnom, hogy nem párban gondolkozok.
2019. aug. 24. 14:23
 9/13 anonim ***** válasza:
Pár nélkül egyedül, albérletben, 200 ezres fizetéssel megfizethetetlen még az 5 milliós vidéki ház is. Amire még ugye rá is kell költeni, hogy élhető legyen. Ha nincs szülői segítség, nincs párod esélytelen. Akkor lottózni kell.
2019. aug. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Hatos vagyok: hogy egy palival nem akarsz együtt élni akihez nem vonzódsz,nem szereted,megértem,de az én javaslatommal mi a gond?

Úgy olyan értelemben tényleg nem fog menni egyedül,ha csak nem nyersz a lottón.

2019. aug. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!