Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 20 évesen kell tudni a számlák...

20 évesen kell tudni a számlákat befizetni, ilyen-olyan papírokat rendezni?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, se igazolványt nem tudok csináltatni, se hosszabbítani. Számlákat befizetni csak gondolom, hogy hogy kell. Magyarul semmilyen papírt nem tudok elintézni.

Bátyám, aki 30+, ő valamennyit tud, mert szüleim megcsinálják ő helyette is.


Kell ezeket tudnom? Szüleimmel élek, mindent ők csinálnak. Mikortól "illik" tudni ezeket? Sose csináltam még, nem tudhatom.


2019. aug. 30. 12:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
92%
Nem arról van szó, hogy fejből tudnod kell mindent, de az hogy bemenj az okmányirodába / kormányablakba, ott tájékozódj és utána képes legyél magadtól elintézni az ügyet az szerintem 20 évesen nagyonis elvárható.
2019. aug. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ilyen hogy mikortól kell meg mikortól illik, csak éppen majd elsőre minden nehezebben fog menni mikor kirepülsz otthonról. De nyugi, majd megtanulod, ráadásul csak úgy lehet megtanulni ha elkezded. Egyébként attól hogy szüleiddel élsz, nyugodtan mondhatod nekik hogy "na most ezt hagyjátok meg nekem, majd én elintézem". Még ha elsőre nehezebb is lesz, de legalább segítesz magadon hogy a későbbiekben könnyebb legyen. Amúgy semmi sem olyan nagy ördöngősség :)
2019. aug. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
72%
Bezony már illene.
2019. aug. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
46%

14 évesen egy személyigazolvány cserét illik elintézni egyedül. 18 évesen meg már muszáj is.... aki 20 évesen képtelen számlákat befizezni vagy igazolványt csináltatni az életképtelen, pláne a mai világban, ahol mindenről van info a neten.


Aki meg a 30+os gyereke helyett számlákat fizet be, az egy hülye.

2019. aug. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 alletta ***** válasza:
93%
illene már tisztában lenned az ilyen dolgok intézésében. sajnálatos, hogy nem vállalsz át pár feladatot szüleidtől.
2019. aug. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
90%

14 éves voltam, amikor egyedül felültem a buszra, 30 km re a városba utaztam, hogy elintézzem a személyimet. Nem nagy ördöngősség.

Fogod a régi irataidat, és bemész a legközelebbi kormányablakba, és a kis gépnél megnyomod a személyi igazolvány gombot. Leülsz a sejhajodra és vársz hogy szólítsák a számodat az ablakhoz. Utána Csókolom, lejárt a személyim. És a többit mondani fogják az asztalnál.

2019. aug. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

senki nem ugy születik hogy tud mindent..

Viszont 20 ėvesen már elvárhato hogy ezeket elintezd. Es azert vannak ott pl. a portán hogy kérdezz. en sem tudtam, de elmondtam miért jöttem, es elmondtâk hogy mit kell nyomnom-ott ahol sorszamos sorbaállás volt. aztan az ügyintező úgyis mondja hogy mit hol kell alairni, stb.


A számlák befizetesė meg plane nem ėrtem miėrt lenne bonyolult.. csak oda adod a csekket meg a pėnzt..

2019. aug. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
75%

Hát nem tudom, engem anno már 8-10 évesen simán elküldött a postára a nagyanyám egyedül, hogy fizessem be a csekket, amit a kezembe nyomott pénzzel együtt... azért ez nem atomfizika.

Ügyintézéshez, űrlapok kitöltéséhez meg írni, olvasni, értelmezni kell tudni, jó esetben az is megy az alsó évfolyam végére...

2019. aug. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
90%
Hát fokozatos át kéne vedd az ügyintézést. Mire saját lakodat üzemelteted, tudni kéne. 1-2 év alatt bele lehet jönni.
2019. aug. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Szerintem aki képes az értő olvasásra, az képes az ügyintézésre is. Én már 16 évesen simán elintéztem azokat a dolgokat, amihez nem volt szükséges szülő, 18 felett pedig mindent, pedig soha senki nem magyarázta el, hogyan kell. Néha ha valamiben nem voltam biztos, megkérdeztem valakit, de mindig is az önállóságra törekedtem. 20 évesen ilyen életképtelennek lenni bizony nagyon is ciki.
2019. aug. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!