Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Félek a jövőtől, nem tudok a...

Félek a jövőtől, nem tudok a valóságban létezni, a filmekben élek. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Magántanuló voltam, most lettem 18, kéne munkát keresnem meg tovább tanulnom, viszont amíg itthon voltam napi 12 órát filmeztem(sorozatok). És most ott tartok, hogy félek a való élettől. Olyan elképzeléseim vannak, hogy szeretnék kimenni Los Angelesbe különleges ügynöknek vagy milyen jó lenne, ha olyan lehetnék, mint a nő a Felejthetetlen sorozatban, vagy mint Oliver Queen, a Zöld Íjászban, meg tök menőnek tartom a flasht és a daredevilt. Egyszerűen nem szeretnék egy sima munkás ember lenni, vmi olyat szeretnék, amit a filmekben látok nap, mint nap, akik megmentik a világot stb. Nem híres akarok lenni, sőt, nem nagyon szeretek emberek közt lenni. Lehet közrejátszik, hogy nem volt apám, azaz példaképem(mint a legtöbb gyerek, akiknek az apjuk a példaképük) és sajátot kerestem a filmekben. Imádom Gibbs ügynököt, Horatio Caine-t, Cal Lightman-t és hasonló karaktereket.

Ha találnék munkát meg elfoglalom magam és leszokok a sorozatokról, akkor lehet belőlem normális ember? Vagy örökké megmarad ez, hogy folyton keresek vkit, akit magam mellé képzelek, mint "támaszt", mintha figyelne az adott illető, hogy irányt mutasson, a képzeletemben .. :/


2019. szept. 4. 15:21
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Le fogsz erről szokni. Az élet nem ilyen egyszerű. Üdv a nagybetűs életben!
2019. szept. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
48%
#1 na egy újabb negatív f....
2019. szept. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"Magántanuló voltam"


Itt a baj, nem voltál annyit emberek között, így szabadidő eltöltésre maradt a filmnézés.

Mi érdekel még a filmeken, sorozatokon kívül? Olyasmi amihez emberek között kell lenned? Csináld azt. Szocializálódj, jobb későn mint soha. És persze keress munkát.

2019. szept. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Őszintén? Fogalmam sincs, hogy mi érdekel.

Csak az, hogy külföldre szeretnék menni. És nem tudom.

2019. szept. 4. 16:03
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia,

Tanulj ki valamilyen szakmát... vagy keres valami munkát magadnak álláskereső portálokon keresztül, de akár személyesen is lehet. Végzettség nélkül bolti segítő, pincérkedés, takarítás, pakolás stb. lehetséges. Egy interjún, ha elhívnak légy magabiztos és motivált.


Ha ez megvan akkor közben tanulhatsz valami egyszerű" szakmát, amit úgy gondolsz kedvelsz pl. asztalos, rendőr, taxis stb.

A filmekben is fel kell állnia, nőnie a szereplőnek és legyőznie az akadályokat, hogy végül "happy end" legyen. Légy pozitív és optimista. Fel a fejjel! A titkosrendőr is sima rendőrként kezdi.

(A sorozatokról meg szokj le fokozatosan, csinálj valami mást helyette, tanulj, mozogj sportolj stb.)

2019. szept. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#2:

A valóságban mi a negatív, hülyegyerek.

2019. szept. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"nem volt apám, azaz példaképem(mint a legtöbb gyerek, akiknek az apjuk a példaképük) és sajátot kerestem a filmekben"

Ez általában így szokott lenni, ha nincs példakép a gyerek keres magának egyet. Nem volt sehol egy nagybácsi, idősebb unokatestvér, valaki a való életből? Bárki akire azt mondtad volna "ilyen akarok lenni"? Ilyen téren nagyon vissza tud ütni ha valaki magántanuló.


"Fogalmam sincs, hogy mi érdekel."

Egy ötlet amit szerintem még nem hallottál: írás? Imádod ezeket a képzeletbeli karaktereket, történeteket, mi lenne ha te kreálnál hasonlókat? (A hős útja megvan? A "sablon" amire minden történet alapul? [link] Majd kiadni ezeket esetleg könyv formátumban?

Külföldre akarsz menni. Angol hogy megy? Vagy annyira haladó benne hogy képes lennél a történeteidet lefordítani angolra és ott is kiadni őket?


És nézz utána, hátha van Magyarországon is a Comic Con-hoz hasonló rendezvény, ott találkozhatsz hasonló emberekkel akik élnek-halnak a szuperhősökért.

2019. szept. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!